Aşılama

Ebru gecit

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2024
2
1
26
Merhaba Zeynep kamil de aşılama yapmak için bana verilen tetkiklerin hepsini yapmak üzereyim yaptıktan sonra eşimle belgelerimi teslim edeceğim daha sonra acaba sıra ne zaman geliyor aşılama da ya da süreç nasıl ilerleyecek bilginiz var mı

Sıra nasıl ne zaman geliyor bilmiyorum ama kendi tecrübelerimi aktarabilirim. Belge tesliminden sonraki ilk reglinizde tahlil verip,muayene olacaksınız hormonlariniz, rahminiz aşılama işlemine ve kullanılacak ilaçlara hazır mı diye kontrol olacaksınız. Sonrasında regl iken doktorunuzun uygun gördüğü şekilde ilaç (igne veya hap)tedavisi başlayacak ve sonrasında yumurtalarınızin ne kadar büyüdükleri kontrol edilecek boyutları ölçülecek. Yeterli büyüklüğe ulaştığında çatlatma iğnesi verilecek ve iğneden 36 saat sonra aşılama işleminiz olacak. Hastaneye gidip önce eşiniz örnek verecek ve verilen örneğe gerekli yıkama işlemi yapılacak ve sonrasında size ince bir katater yardımı ile sağlıklı spremler verilecek.

Kendi adıma şunu söyleyebilirim aşılama işlemi idrara sıkışık halde yapiliyor ben gündelik hayatimda da çok zor idrarımı tutabilen biriyim yani sıkıştığım anda lavaboya gitmem gerekiyor sıkışmış halde o işlemin yapılması ve sonrasında uzanıp belli bir süre beklemek gerekiyor. O geçen süreler bana ölüm gibi biseydi o kadar sıkıştım o kadar zorlandım ki anlatamam. Koltuktan kalkarken kesin tutamayacagim rezil olacağım diye düşündüm ama öyle olmadı çok şükür. Sıkışık olma sebebi de şuymuş idrar torbası rahme baski yaptığında rahim daha düz bir hal aliyormus onun için sıkışık olmak gerekiyormuş.

Bunların haricinde ağrılı acılı sancılı kanamalı vs bir işlem değil rahat olabilirsiniz. Normal vajinal muayene gibi düşünebilirsiniz. Tek sıkıntı idrara sıkışık olma hali
Umarım süreciniz pozitif sonuçlanır

Çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için
Çok teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için

Bana oyle bisey dememislerdi idarra sıkısıkken yapilmadi ve cok agri hissetim yetmezmis gibi kanamam oldu kotu bi tecrubeydj umarim sizin oyle olmaZ

Selam tatlım,

Sırayla ilgili bir endişen olmasın. Ben Zeynep Kamil de aşılamamı yaptırdım. Sonucu bilmiyorum henüz 4. Günüm :)

Kısaca anlatayım. Benim aklımda asla devlet hastanesinde bu işlemleri yaptırmak yoktu. Bir doktor abimin tavsiyesi üzerine Zeynep Kamil e gittim.

Sıra gelmesiyle ilgili endişe etme. İnfertilite den randevu alarak gidiyorsun ve sana bir kağıt veriyorlar. Diyorlarmış bu evrakların hepsini topla ve adetinin 2-3. Gününde gel. O yüzden ilk randevunu adetine denk getirip gidersen sürecin çok hızlı olur.

Evraklar tamamlanınca dosya açılıyor. Her şey tıkır tıkır giderse sonraki adetinde tedaviye başlıyorlar. Ne zaman randevulu geleceksin ne zaman randevusuz her aşamada bilgilendirme zaten yapıyorlar. Sorun olursa cevaplarım.

bende şehir hastehenesine gitmeyi düşünüyorum. reglime 11 gün var hangi gün gitsem acaba? bir de tüp bebek diye randevu alabildiğim bir kısım var oradan mı almam lazım randevuyu? teşekkürler

bende şehir hastehenesine gitmeyi düşünüyorum. reglime 11 gün var hangi gün gitsem acaba? bir de tüp bebek diye randevu alabildiğim bir kısım var oradan mı almam lazım randevuyu? teşekkürler
Ben şehir hast. Gitmediğim için bilmiyorum. Infertiliteye alıp gittim.
Aşılama için 100 bin gibi bir rakamdan bahsettiler mi size
Yok hayır tabiki. Tüp bebektir o. Devlette ücretsiz zaten. Özellerdede 10 bin civarı diye biliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…