Aşılama yoluyla ikizleri olan var mı

5 vakit namazimi kilip her vakit dua ediyorum. 10-15 kez meryem suresini okudum. 313 ayetel kursi okudum. Salatu tefriciye okumayada devam ediyorum. 3.kez hamile oldugumu umreye gitmeme 1 hafta kala ogrendim ve doktor umreye gidemezsin dedi cok uzuldum hungur hungur agladim dua ettim bebegi de umreyi de istiyorum belki tekrar anne olabilirim ama bir daha umreye gitmeye omrum ve maddi durumum yetmeyebilir bana bi cikis kapisi goster dedim Allaha. Iki gun sonra doktor bebegin gelisiminin yavasladigini ve bikac saat sonrada geriledigini soyledi. Yine aglaya aglaya bebekten vazgectim. Kuratj olduktan tam 40 gun sonra Mekkeye ayak bastim. Allah kaderimizdeki herseyi ilmek ilmek oruyor gercekten. 40. Gunde biliyosunuz lohusalik bitiyo ve ben o gun kabedeydim. Benim icim en cok umreye gidiyodu ve ordaydim. Mucize gibiydi. Orda yedigim bir hurmadan cift cekirdek cikti. Inanamadik. Bu bana bi isaret dedim. Doktorda ikiz hamilelik olur muhtemelen dedi. Gercekten hala heyretler icindeyim insallah olumlu sonucu size burdan vermek bana nasip olur. Umreden ayrica meryem ana otunu aldim onu da kullanmaya basladim bugun bakalim Allah buyuk.
Canım yazdıkların çok güzeldi herşeyin en hayırlısı neyse o olsun hayırlısıyla inşallah

Elleri yukari kaldirdiginizda rahim kaslariniz gerilir. Ben ilk gebeligimde ustune gormusum gebe oldugumu bilmiyodum ama karin kaslarim geriliyomus gibi hissediyodum neyse hamile oldugumu ogrendim doktor hicbi uyarida bulunmadi bi sabaj uyandigimda baya gerildim ben gerildikce gobegimde sanki ince ince lifler varmista bir bir kopuyomua gibi hissettim ve 2 gun sonra bebegi kaybettim. O yuzden hamile oldugunuzdada sakin bi yere uzanmayin elinizden geldigince kollarinizi kaldirmamaya calisin.
Uzanmamak ve yere çömelmemek gerektiğini biliyordum ama hafif kol kaldırmanın bile sakincali olduğunu bilmiyordum ben uyurken bile hep elim basimin üstünde oluyor biraz deli yatıyorum da bir de ayakların sicak tutulması lazım denmiş ben kışın bile çok nadir çorap giyerim kolay kolay giyemem hemen bunaliyorum

Kizlar.gecen gun yazmistim hatrladinizmi.bilmiyroum ama. 3 tane yumurtam vardi demistim. Sag tupte. Sali gunu 2300 da catlatma vurildum. Bugun asilama oldum. Fakat yumurtalarım catlamamis doktorum catlamak uzere dedi ve olan 3 yumurtam dahada buyumus bugun catlar dedi. Asilamami yapti. Ve yarin gece saat 2300 civari iliski olsun dedi cimartesi saat 14.00 da tekarar cagrdi.
Hc catlama sorunum olmamisti ilk defa oldu basina gelen varmi. Bosunami asilama oldum diye düşündüm doktorum cok az kalmis ctlamak zuere sper. Icerde 48 saat yasar yunurtada 24 saat canli kalir dedi . Tutma ihtimalide var tutmama ihtimalide var dedi. Eger tutarsa rabbim izin verirse insallah dedi tek bekleme dedi:KK200:

Kizlar.gecen gun yazmistim hatrladinizmi.bilmiyroum ama. 3 tane yumurtam vardi demistim. Sag tupte. Sali gunu 2300 da catlatma vurildum. Bugun asilama oldum. Fakat yumurtalarım catlamamis doktorum catlamak uzere dedi ve olan 3 yumurtam dahada buyumus bugun catlar dedi. Asilamami yapti. Ve yarin gece saat 2300 civari iliski olsun dedi cimartesi saat 14.00 da tekarar cagrdi.
Hc catlama sorunum olmamisti ilk defa oldu basina gelen varmi. Bosunami asilama oldum diye düşündüm doktorum cok az kalmis ctlamak zuere sper. Icerde 48 saat yasar yunurtada 24 saat canli kalir dedi . Tutma ihtimalide var tutmama ihtimalide var dedi. Eger tutarsa rabbim izin verirse insallah dedi tek bekleme dedi:KK200:
Bende de erken mi çatladı korkusu var

Canım sonucu atiyorum Suskun Ceylan Suskun Ceylan
Screenshot_20180712-184748.png

Canim bu olay bazilarimizin basina geliyo malesef. Boyle durumlarda catlatma ignesi olduktan sonra ovulasyon testi yap. Test negatifse doktora soyle. Her zaman doktora guvenmeyin. Yumurtalarin catlamamis ama spermler rahime gonderildi ve 36 saat yasiyolar rahimde. Sen ikinci asilamayi olurken ya ilk asilamada 1 gun gecikmeyle dollenme olursa ve ikiz beklerken ikinci asilamaylada dorduz olursa nolucak. O yuzden essegi saglam kaziga baglayin mutlaka catlatma ignesinden sonra ovulasyon testi yapin.

Canımmm eşinin sonuçları galiba. Sayı güzel ama ileri haraketli düşük maalesef şu yerinde haraketli olan %20lik kısmı hızlandırmak lazım. Aşılama sonucunu bir al inşallah pozitif olur. Aksi okursa bir plan yapılması lazım haraketsizlik için ama şuan bunu düşünme sonuca göre haraket edelim. :KK66:

Canim bu olay bazilarimizin basina geliyo malesef. Boyle durumlarda catlatma ignesi olduktan sonra ovulasyon testi yap. Test negatifse doktora soyle. Her zaman doktora guvenmeyin. Yumurtalarin catlamamis ama spermler rahime gonderildi ve 36 saat yasiyolar rahimde. Sen ikinci asilamayi olurken ya ilk asilamada 1 gun gecikmeyle dollenme olursa ve ikiz beklerken ikinci asilamaylada dorduz olursa nolucak. O yuzden essegi saglam kaziga baglayin mutlaka catlatma ignesinden sonra ovulasyon testi yapin.
Ovulasyonum var canim evde oglen gbi yaomayi düşünüyorum. Ben pek onemsemedim sonucta asilamankn tutma olasiigi yuzde 20 ya yani kesim tutucak diye birsey de yok ya. Ama doktorum catlamak uzere dedi dun sabj bana ve ben dun aksam normalde gazim hc olmaz igne kullnirken olurdu koku yoktu dun aksam cok gazim oldu sanvi bile yapti ve koku olarak igrecti af edersin ama kasik agrim da yoktu anlayamamdm

Ovulasyonum var canim evde oglen gbi yaomayi düşünüyorum. Ben pek onemsemedim sonucta asilamankn tutma olasiigi yuzde 20 ya yani kesim tutucak diye birsey de yok ya. Ama doktorum catlamak uzere dedi dun sabj bana ve ben dun aksam normalde gazim hc olmaz igne kullnirken olurdu koku yoktu dun aksam cok gazim oldu sanvi bile yapti ve koku olarak igrecti af edersin ama kasik agrim da yoktu anlayamamdm
Dedigim gibi seninde gozun acik olsun doktor yumurtanin catlayip catlamadigini kontrol etmeden asilamayi yaparsa 5izlerin bile olabilir. Bazi doktorlar asilamada vur diyince olduruyo malesef.

Dedigim gibi seninde gozun acik olsun doktor yumurtanin catlayip catlamadigini kontrol etmeden asilamayi yaparsa 5izlerin bile olabilir. Bazi doktorlar asilamada vur diyince olduruyo malesef.
Catlamamis ama catlamak uzere dedi. Asilamayi yapti bu aksam jcin iliski dedi yarinda cagrdi bakucak catladigina. Asilamada vur diyince olduruyo malesef demissiniz anlamadm ben ne vuruyo asilamada da yumurtalar mi ölüyo demek istedniz anlamadm

Canımmm eşinin sonuçları galiba. Sayı güzel ama ileri haraketli düşük maalesef şu yerinde haraketli olan %20lik kısmı hızlandırmak lazım. Aşılama sonucunu bir al inşallah pozitif olur. Aksi okursa bir plan yapılması lazım haraketsizlik için ama şuan bunu düşünme sonuca göre haraket edelim. :KK66:
Çok sagol canım

Canim bugun kontrolum vardi. Yumurtalarim catlamamis. Hatta soldaki de buyumus. Iyi bir boyutta 4 tane oldulaf yarin aksam icin iliski onerdi. Pazartesi tekrardan cagrdi

X