Aşılama aşılama yoksa tüp bebekmi fikir verin lütfen kızlar

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

Angel...baby

Kızım&Oğluşum
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2007
1.330
10
slm kılzar beni tanıyan arkadaslar var onlar benim derdimi az cok biliyolar ben 3 senedir bebek istiyorum ben bundan 4 ay önce laparoskopi oldum kanallrım tıkalıydı acıldı cok sükür ve bende yumurta olmuyorve kullandıgım ilaclarla oluyo oluyo ama sonuc hep hüsran gonalf diye igne kullanıyorum ama dogal yolla olmadı bi türlü kzılar size sorum şu dr bana aşılama dedi ve bunu bu sene icerisinde yapmalıyız dedi cünkü kanallrın tekrar tıkanma olasılıgı varmıs 3 defa aşılama denicek olmasa eger tüp bebek olucak ve ben cok kararsızım kendi aklımca aşılama felan yaptırmadan tüp bebek yaptırıyorum diyorum eşimde hiç bi sorun yok cok sükür ve ben cok ama cok kararsızım hayatımda bu aralar oldugum kadar sıkıntılı degilim piskolojim allakbullak dedigim gibi karasızım sizin fikirlerinize ihtiyacım var ne olur destek verin bana kızlar

canım aynı sorun bende de var biliyorsun doğal yoldan olmuyor.ben pazartesi aşılama yaptırdım bakalım sonuç ne olacak.bence bir kere aşılama yaptır sonra geçersin tüp bebeğe

eger yumurtan sadece ilaçla oluyorsa aşılamayla vakit harcama direk tüp bebege git yumurta neden olmuyor polikistikmisin yoksa fsh degerlerindemi problem var anladıgın kadarıyla endometriozis de var sende dikkatli bir merkezde tüp bebek yaptır erken menopoza sokmasınlar seni iki ucu keskin bıçak bu ilaçların allah yardımcın olsun

slm kılzar beni tanıyan arkadaslar var onlar benim derdimi az cok biliyolar ben 3 senedir bebek istiyorum ben bundan 4 ay önce laparoskopi oldum kanallrım tıkalıydı acıldı cok sükür ve bende yumurta olmuyorve kullandıgım ilaclarla oluyo oluyo ama sonuc hep hüsran gonalf diye igne kullanıyorum ama dogal yolla olmadı bi türlü kzılar size sorum şu dr bana aşılama dedi ve bunu bu sene icerisinde yapmalıyız dedi cünkü kanallrın tekrar tıkanma olasılıgı varmıs 3 defa aşılama denicek olmasa eger tüp bebek olucak ve ben cok kararsızım kendi aklımca aşılama felan yaptırmadan tüp bebek yaptırıyorum diyorum eşimde hiç bi sorun yok cok sükür ve ben cok ama cok kararsızım hayatımda bu aralar oldugum kadar sıkıntılı degilim piskolojim allakbullak dedigim gibi karasızım sizin fikirlerinize ihtiyacım var ne olur destek verin bana kızlar

Merhaba Canım.
Aşılamaya çok fazla ihtimal vermiyorlar. Yine de kısmet, çünkü aşılama yoluylada hamile kalanlar var. Benimde endometriozisim var. 3 aşılamam yapıldı, tutmadı. Eğer 3 aşılama yaptırmassan devlet rapor vermiyor biz çalışanlar için.Ama sen ev hanımısın. Senin için şart değil. Gerçi eşin ne iş yapıyor bilmiyorum.Benim sana tavsiyem en azından 1 aşılama yaptır. Benim maddi durumum olsaydı. bu kadar çok aşılama ile uğraşmazdım.Belki bir en fazla 2. Ama verecek olan rabbim. Bunlar vesile.Yanlız çok fazla zaman kaybetme.Bir an evvel kararını ver.Allah yardımcın olsun.

kızlar saolun cvp için giremedim sabah işleirm vardır bend etüp bebek diye düsünüyorum aslında işte cevre ne kadarda olsa herkesin agzı kapanmıyorum bend esonra evlenenlerin 2 hamliligi işte ne kadar da olsa insanı üzüyo bide eşime cok üzülüyorum oda benim yüzümden kalıyo evet bende gonalf diye bi igne var ondan yumurta oluyo ilac cok iyi sonuc veriyo hatta dr cok güzel tam hamiellik olur diyo işte taktir ialhi olmuyoı

gülen inş. canım sonuc olumlu cıkar ve bebegin sana tutunur ali bey banada bu ay asılama dedi ama ben kararsızım hani normal dogal yumurta olmuyo bari bu kadar acıyı cekicem sıkıntıyı tüp bebek yaptırtıyım diyorum sanada tekrar hayırlı olsun canım inş. sonuc pozitif cıkar hayatım

2006 nisansa laparoskopi oldum 4 aşılamam var negatif tabiki.aynen benim ilaç kullanım sonuçlarımda mükemmel yumurtalar gelişiyor herşey süper ama sonuçlar olumsuz.neden acaba diye kafayı yerken ilk tüp bebek denemesi bize birazda olsa fikir verdi yumurtalarım gelişiyo dölleniyo fakat kaliteli embriyoya dönüşemiyo ve haliyla tutunamıyo...Bazen hiç bisorun yok gibi görünürken beklemediğiz şeylerle karşılaşabiliyorsunuz ve bunlar çoğunlukla tüp bebek aşamasında anlaşılabiliyor.doktorum tüp bebek tedavisinin hem tedavi hemde teşhiş koyma aşaması olduğu söyledi.bu benim durumum tabiki..ama aşılamaya katlanıcama tüp bebek yapıyım demek çok mantıklı değil aşılama ve tüp bebek hiç bir yönden kıyaslanamaz.yaşını bilmiyorum ama 20li yaşlardaysan ve maddi açısını düşünmüyosan bence 1-2 kere aşılama denemelisin.kim bilir belki böyle nasip olcaktır ve böylece tüp bebeğin sıkıntılarına katlanmana gerek kalmaz..hayırlısı...

2006 nisansa laparoskopi oldum 4 aşılamam var negatif tabiki.aynen benim ilaç kullanım sonuçlarımda mükemmel yumurtalar gelişiyor herşey süper ama sonuçlar olumsuz.neden acaba diye kafayı yerken ilk tüp bebek denemesi bize birazda olsa fikir verdi yumurtalarım gelişiyo dölleniyo fakat kaliteli embriyoya dönüşemiyo ve haliyla tutunamıyo...Bazen hiç bisorun yok gibi görünürken beklemediğiz şeylerle karşılaşabiliyorsunuz ve bunlar çoğunlukla tüp bebek aşamasında anlaşılabiliyor.doktorum tüp bebek tedavisinin hem tedavi hemde teşhiş koyma aşaması olduğu söyledi.bu benim durumum tabiki..ama aşılamaya katlanıcama tüp bebek yapıyım demek çok mantıklı değil aşılama ve tüp bebek hiç bir yönden kıyaslanamaz.yaşını bilmiyorum ama 20li yaşlardaysan ve maddi açısını düşünmüyosan bence 1-2 kere aşılama denemelisin.kim bilir belki böyle nasip olcaktır ve böylece tüp bebeğin sıkıntılarına katlanmana gerek kalmaz..hayırlısı...
Selam
Şunu anlıyorum ki biz korktukça korkular peşimizi bırakmıyor. Bakalım ben tüp bebek yapınca neler olacak. Sevgili nevin artık üzülmek sızlanmakla biryere varamıyoruz . Onu anladım. Bence en doğrusu en kötüsünü düşünüp halimize şükretmek. Biz ne kadar çırpınırsak çırpınalım kaderimizi yaşayağız. Sanada söylüyorum allah hayırlısı ise versin. Tek duam bu artık. Bu günlerimize şükür yarabbim

Yeniden merhaba angel
Aşılama işlemi çok sıkıntılı değil, bunu bilmeni isterim. En doğru kararı sen verebilirsin. Yinede yardımcı olabilirsek sana ne mutlu.

Selam
Şunu anlıyorum ki biz korktukça korkular peşimizi bırakmıyor. Bakalım ben tüp bebek yapınca neler olacak. Sevgili nevin artık üzülmek sızlanmakla biryere varamıyoruz . Onu anladım. Bence en doğrusu en kötüsünü düşünüp halimize şükretmek. Biz ne kadar çırpınırsak çırpınalım kaderimizi yaşayağız. Sanada söylüyorum allah hayırlısı ise versin. Tek duam bu artık. Bu günlerimize şükür yarabbim

gülsen kesinlikle sana katılıyorum.benim dualarımda hep bu şekilde hayırlısıyla nasip et rabbim diyorum.üzüntü bizim en büyük düşmanımız halimize şükretmek yapacağımız en iyi şey bence insanların ne sıkıntıları var yaaa mantıken bakarsan bizimkisi onların yanında hiç bişey aslında...ama istiyoruz işte insan düşüncelerine hakim olamıyor bu kutsal duyguyu anneliği tatmak istiyoruz herşeyin hayırlısı diyoruz sana da tüp bebek denemende sabırlar sağlıklar HAYIRLI sonuçlar diliyorum..sana ve hepimize

saol gülsen yardımmın icin canım ve diger kızlar nevincim benim yasım 22 olucak mayısta bend eaynı senin gibi hersey cok iyi oluyo yumurtalar ilaclarla süper gelisiyo ama sonuc omuyo ve artık evliligim 3 biticek 4 sene olucak zatenh dr dedigi bana 3 asılama eger olmasa tüp bebek ve benim tekrar kanaların tıkanma ihtimalin var dedi inanın 3 senedir cektigimi b i allah bi ebn biliyorum hele cevre beni bititiriyo zaten bende asılama diyorum ama asılama ile yapılacak işlemler bir nevi aynı sdace bunda yumurta toplanması felan olmuyo ama ben her acıyı göze aldım artık rabbim tek versin diue ve allahım en kötü düsmamını bile evletle imtihan etmesin cok zormus evlenmeden önce cevremnde görünce ne kadar önemsiz konuşar için üzülüyolar her derde care var dşyodum ben bilmiyorum büyük konusup allah bana bunu cezamı verdi yani basına gelen cok ama cok iyi anlıyomus bu acıyı

gülsen merhaba;aşılamanı hangi merkezde yaptırdın ve ne kadara cevap verebilirmisin birde sendeki pğroblem neydi acaba?

saol gülsen yardımmın icin canım ve diger kızlar nevincim benim yasım 22 olucak mayısta bend eaynı senin gibi hersey cok iyi oluyo yumurtalar ilaclarla süper gelisiyo ama sonuc omuyo ve artık evliligim 3 biticek 4 sene olucak zatenh dr dedigi bana 3 asılama eger olmasa tüp bebek ve benim tekrar kanaların tıkanma ihtimalin var dedi inanın 3 senedir cektigimi b i allah bi ebn biliyorum hele cevre beni bititiriyo zaten bende asılama diyorum ama asılama ile yapılacak işlemler bir nevi aynı sdace bunda yumurta toplanması felan olmuyo ama ben her acıyı göze aldım artık rabbim tek versin diue ve allahım en kötü düsmamını bile evletle imtihan etmesin cok zormus evlenmeden önce cevremnde görünce ne kadar önemsiz konuşar için üzülüyolar her derde care var dşyodum ben bilmiyorum büyük konusup allah bana bunu cezamı verdi yani basına gelen cok ama cok iyi anlıyomus bu acıyı

Bunu ceza diye değil imtihan diye düşünmelisin ve ben bu imtihanı kazanıcam demelisin..Çevreyide takma güzelim ya benim yatak odamda olanlar onları ilgilendirmez mantığıyla düşün hepmizde var aynı sorunlar onlara neyse insana yarım kabul ediyolar sanki çocuk doğurmayınca ,sanki çocuk doğurduğumuzu ispatlamak zorundaymışız gibi...valla ben artık çocuk düşünmüyoruz,eşim istemiyo ona sorun sebebini,daha biz çocuğuz gibi cevaplar veriyorum kimsede bişey diyemiyor.Dualarım sizlerle arkadaşlar..Allah hepimize kolaylıklar versin

gülsen merhaba;aşılamanı hangi merkezde yaptırdın ve ne kadara cevap verebilirmisin birde sendeki pğroblem neydi acaba?

Merhaba canım
Ben aşılamalarımı ankarada yaptırmadım. Çünkü eşimin mesleği dolayısı ile başka şehre taşındık. Üniversite hastanesinde yaptırdım. Ordaki arş. gör. yaptı. Muaynelerim için hocaya gittim. Aşılama için ayrıyeten para istiyordu hoca. Gerk yok diye düşündüm. Çünkü aşşağı yukarı aynı işlem. İhtimalde düşük. Canım benim endometriozisim var.3,5 cm. doktor almaya yanışmadı kisti. Şu anda ilaçlardan kaynaklanan kanamalı kistim var. Bı nedenle bu ay başlayamayacaz tüp bebeğe. Onun haricinde bir sorunum yok. Nisanda allah izin verirse tüp bebeğe geçiyoruz. Herşeyin hayırlsı bakalım.

angel canım merhaba, ali bey aşılamaya şans veriyorsa bir deneyin derim ben. aşılama ve tüp bebek hem maddi hem de manevi olarak karşılaştırılamaz. doktorun ileride oluşabilecek bir yumurtalık reserv yetmezliğinden şüpheleniyorsa tüp bebeğe geçersiniz. açıkça konuş doktorunla. hayırlısı olu inşallah

canım aynı sorun bende de var biliyorsun doğal yoldan olmuyor.ben pazartesi aşılama yaptırdım bakalım sonuç ne olacak.bence bir kere aşılama yaptır sonra geçersin tüp bebeğe

Gülencim canım hayırlı olsun aşılaman. inşallah haftaya hamiş haberini alırız. kendine dikkat ediyorsun dimi.:nazar:

slm waterlily canım ali vey asılama diyor tabi o kanallar acıkken daha iyi olur diyo annemle konustum annme diyo sen d3elirdin artık tüp bebek için hersey denenirde olmaz en son care diye bakılıyo dedi aslında hgak verdim bakalım bu ay asılama yaptırırım adetimin gelmesini bekliyorum canım sen nasılsınsın bebişin nasıl dikkat et annesi ona öptüm canım

gülen canım sana bişey sorcam sen hormon testleri yaptırdınmı hiç bana acil cvp veririmisin canım öptüm seni

Valla bence de aşılamayla falan hiç uğraşma, imkanın varsa tüp dene, tüp bebekte tüplerin açık kapalı olmasıda önemli değil zaten, aşılamayla falan alacağın hormon ilaçlarını hiç olmazsa şansı daha yüksek olan tüp bebek için almış olursun. Hemde inşallah birkerede tutar ama fazla yumurtan olursa dondurulma şansı var bidahakine kullanmak için.

X