Aşılama nasıl oluyor?

Halime3

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2022
21
5
30
Kızlar hiç bilgim yok bana bi anlatırmısınız ?
Doktor a dedim kendiliğimden kalamıyorum aşılama ne zaman düşünebiliriz diye de oda aşılama yapacağız dedi hsg istedi hormon testi o süreçlere gireceğim. İlk defa deniyoruz en detayına kadar anlatabilir misiniz ?
Yumurtalıklar da tembellik bar dedi yani polikistik böyle olan arkadaşlarım var mı acaba

Kızlar hiç bilgim yok bana bi anlatırmısınız ?
Doktor a dedim kendiliğimden kalamıyorum aşılama ne zaman düşünebiliriz diye de oda aşılama yapacağız dedi hsg istedi hormon testi o süreçlere gireceğim. İlk defa deniyoruz en detayına kadar anlatabilir misiniz ?
Yumurtalıklar da tembellik bar dedi yani polikistik böyle olan arkadaşlarım var mı acaba
Merhaba canım biz 29 temmuzda yaptirdik ve ne yazık ki negatif sonuç aldık umarım sen güzel sonuçlar alırsın. Bizde sıkıntı eşimde ileri hızlı sperm yok. Adetimin 2.gunu gonal f diye bir igneye başladım o iğne bitince çatlatma iğnesi vurundum ve iğneden 36 saat sonra aşılama yapıldı benim ilk gün baya ağrım oldu umarım senin olmaz ve imkanın varsa hsgyi de anestezili çektir ben anestezili çektirdim anestezi etkisi geçtikçe çok ağrım oldu . İlk yarım saat muayene sandalyesinde bas aşağı beklettiler beni hasta odasında da 3 4 saat bekledikten sonra çıkardılar ilk gün tuvalet harici hep yattım

Geçen sene hsg çektirdim acaba o geçerli olur mu ?
Canım bilmiyorum doktor bir şeyler anlattı ama anlamadım lügatlarını bilemediğimden
İnşallah hayırlısı ile olur
Tüp bebek burada mı yaptıracaksın dedi Ümraniye devlet hastanesi dedim buraya geleceğim tüp bebeğe gerek kalmadan olur inşallah bakalım hayırlısı olsun canım

Canım bilmiyorum doktor bir şeyler anlattı ama anlamadım lügatlarını bilemediğimden
Tüp bebek burada mı yaptıracaksın dedi Ümraniye devlet hastanesi dedim buraya geleceğim tüp bebeğe gerek kalmadan olur inşallah bakalım hayırlısı olsun canım
Canım merhaba büyük ihtimalle geçen yıl çektirdiğin hsg yeterli olur doktorun gerek duymazsa ikincisini çektirmene gerek kalmaz diye düşünüyorum bende geçen hafta 2. Aşılamamı oldum 1. Aşılamayı aralık ayında olmuştum ve olumsuzdu sonrasında sürece biraz ara verdik bu arada 2-3 doktor gezdim ve hiç biri beni tatmin etmedi. Şuan da alanında uzman bir doktora gidiyorum keşke başta zaman kaybetmeden gitseydim ama işte nasip,
Aşılama sürecine başlarken ilk önce adetin 3.günü kontrole gittim benim gittiğim doktor ay içerisinde 2 kez aşılama yapıyor daha önce böyle bir işlem yapan duymamıştım ve içime çok sindi açıkcası neyse 4. Gün letu hapı ile tedaviye başladım sabah akşam 2 kere 5 gün kullandım hap bittikten 3 gün sonra doktor kontrolüne gittim 2 yumurtam aşılama için uygun hale gelmişti 1 tanesi 18 mm diğeri 15 mmdi. Kontrolden 2 gün sonra saat 16.00 gibi çatlatma iğnemi vurdum ve ertesi sabah saat 11.00 gibi aşılama işlemim gerçekleşti. 15 mm olan yumurtam 19 mm olmuş ve çatlamamıştı 2 gün sonra tekrar aşılama işlemi için gittik yine 11.00 gibi işlem oldu fakat muayene ettiğinde yumurtam henüz çatlamamıştı bugün yarın çatlat çatlamaz ise kiste dönüşür ama zaten 1. İşlemimiz istediğimiz gibi için rahat olsun dedi ama tabiki 2. De çatladıysa şansım daha yüksek 🙏🏻 eve gelince hemen bir kaç havuç yedim çatlamasına yardımcı olduğunu duymuştum sonrasında biraz karın ağrım oldu umarım çatlamıştır diye düşünüyorum ☺️ şuanda beklemedeyim ayın 22. 14. Gün olmuş olacak ilk aşılama için 24nde ise 2. Aşılama için 14 günüm dolmuş olacak beklenen adet tarihim ise 23 ağustos testi ne zaman yaparım bilmiyorum 🥹 aşılama öncesi 2 gün öncesi son ilişki olsun demişti doktorum 2 gün boyunca ilişki olmasın kalite düşmesin demişti🙏🏻

Belirli bir problemimiz yok amh değerim 1,33 dheas değerim 130 bu sebepten dolayı tedavi görüyorum, doktorlar olmamasına engel değil diyor ama malesef ki olmuyor aşılma tutmaz ise tüp bebeğe başlayacağız🙃

Ben de mikroçip yaptıracağım hız problemi bende de pcos var umarim tutar aşılamadan sonra nelere dikkat etmeli

Merhaba canım biz 29 temmuzda yaptirdik ve ne yazık ki negatif sonuç aldık umarım sen güzel sonuçlar alırsın. Bizde sıkıntı eşimde ileri hızlı sperm yok. Adetimin 2.gunu gonal f diye bir igneye başladım o iğne bitince çatlatma iğnesi vurundum ve iğneden 36 saat sonra aşılama yapıldı benim ilk gün baya ağrım oldu umarım senin olmaz ve imkanın varsa hsgyi de anestezili çektir ben anestezili çektirdim anestezi etkisi geçtikçe çok ağrım oldu . İlk yarım saat muayene sandalyesinde bas aşağı beklettiler beni hasta odasında da 3 4 saat bekledikten sonra çıkardılar ilk gün tuvalet harici hep yattım
Aşılamadan sonra kaç gün lekelenme oldu canım sende

Benimde baya ağrı olmuştu canım ama ağrıya rağmen kendimi rahat bırakmaya çalıştım lekelenmemde dediğim gibi oldu
Benim de yakında ateşli bi hastalık geçirdiğim için kuruluk vardı o birqz zorladı zaten zaman zaman da kuruluk yaşıyorum maalesef. Bi zorlanma oldu oysaki kendimi rahat bırakmıştım ama yine de zorladı. Fakat işin garibi 3 gündür sadece peçeteye geliyordu bugün artmış birqz kahverengi. Endişelendim

Benim de yakında ateşli bi hastalık geçirdiğim için kuruluk vardı o birqz zorladı zaten zaman zaman da kuruluk yaşıyorum maalesef. Bi zorlanma oldu oysaki kendimi rahat bırakmıştım ama yine de zorladı. Fakat işin garibi 3 gündür sadece peçeteye geliyordu bugün artmış birqz kahverengi. Endişelendim
Doktorunla görüş istersen canım ne dersem yanlış olur şimdi 🙏🏻

Hsg, hormon testi, eşin sperm testi, sma testi yaptirsin çok önemli bebek sma hastası olmasın diye kan verip baktirsin biz yaptırdık çok şükür eşimde çıkmayınca bende gerek kalmadı yaptırmaya. Ben aşılama yaptırdım günleri bekliyorum gebelik varmı yokmu diye. Adetin 2.gunu başlanıyor ultrasonda yumurtaların durumuna bakıyor yumurta geliştirici veriyor hergun göbekten yapiyorsun 1 hafta sonra kontrole çağırıyor ultrasonda yumurtaların durumuna bakıyor gelişmişse çatlatma iğnesi veriyor saatıni söylüyor ne zaman yapacağını 36 saat sonra aşılama yapıyor ama önce eşinden sperm alıyorlar yıkama işlemi için yani en güçlü spermleri ayırıp ince bir kanül yardımıyla sana alltan enjekte ediyorlar biraz sızlama oluyor ama anlık geçiyor seni yarım saat dinlendirip gönderiyor.

Merhaba bende cuma günü hsg cektirecegim Ümraniye devlet hastanesinde nasıldı ağrınız oldu mu gebelik takibiniz ne aşama da acaba biraz korkuyorum bilgi alabilir miyim sizden

Merhaba bende cuma günü hsg cektirecegim Ümraniye devlet hastanesinde nasıldı ağrınız oldu mu gebelik takibiniz ne aşama da acaba biraz korkuyorum bilgi alabilir miyim sizden
Canım 5 dk sürüyor işlem ani bi kramp giriyor karına adet ağrısı gibi yaklaşık 10/15 dk hissediyorsun ağrıyı korkulacak bi ağrı değil . Tedbir için bir kişi ile gidin ama çok sakin olun öyle gün boyu süren ağrı değil

X