Aşılama mı tüp bebek mi?

maaaaviiii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2024
80
26
Merhaba kızlar. İki seneye yakındır hamile kalamadım eşimin de benim de tüm testlerimiz yapıldı bi sebep bulunamadı. Üç kere yumurta takibi+çatlatma iğnesi ile denedik ama yine olmadı. Sizce aşılama denemeli miyiz yoksa tüp bebeğe mi başlamalıyız? Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Son düzenleme:
Ben iki aşılama yaptırdım olmadı doğal yollarla oldu eğer devlet değil özelde yaptıracaksanız direk tüp bebek yaptırın aşılama olumsuz olma ihtimali yüksek ve çok üzülüyorsun negatif olunca

Direk tüp yaptırın. Aşılama ile.ugrasmayin.
Tüp bebek öncesi kromozom analizi, trombofili 6 li panel, rahim filmi, nk hücre (rahimde katil hücre) paneli, muhakkak baktirin.

Ben iki aşılama yaptırdım olmadı doğal yollarla oldu eğer devlet değil özelde yaptıracaksanız direk tüp bebek yaptırın aşılama olumsuz olma ihtimali yüksek ve çok üzülüyorsun negatif olunca
Özele gidiyorum. Tüp bebek çok maliyetli diye alternatif bi seçenek düşünüyor insan işte

Direk tüp yaptırın. Aşılama ile.ugrasmayin.
Tüp bebek öncesi kromozom analizi, trombofili 6 li panel, rahim filmi, nk hücre (rahimde katil hücre) paneli, muhakkak baktirin.
Bu bahsettiğiniz testleri tüp bebek merkezleri mi yapıyor sadece? Rahim filmini daha önce çektirmiştim diğerleri hakkında bilgim yok

Bu bahsettiğiniz testleri tüp bebek merkezleri mi yapıyor sadece? Rahim filmini daha önce çektirmiştim diğerleri hakkında bilgim yok
KROMOZOM ANALİZİ VE TRAMBOFİLİ 6 LI PANELİ, DEVLET HASTANESİNİN TIBBI GENETİK BÖLÜMÜNE RANDEVU ALARAK YAPTIRABİLİRSİNİZ. EŞİNİZE SADECE KROMOZOM ANALİZİ YAPILACAK. SİZE EKSTRADAN TRAMBOFİLİ 6 LI PANEL YAPILACAK ( KAN PIHTILAŞMASI TESTİ ) ( ZEYNEP KAMİL HASTANESİ - TIBBI GENETİK BÖLÜMÜNDE YAPTIRDIM )

NK HÜCRE PANELİ ( RAHİMDE KATİL HÜCRE ) ,,, BU PANEL DEVLETTE YAPILMIYOR. O SEBEPLE ÖZEL LAB YAPTIRABİLİRSİNİZ. BEN KADIKÖYDE İSTANBUL LAB. 5000 TL YE YAPTIRDIM.

Ben doktoruma sormuştum farkı yokmuş canım. Biraz pazarlama işi dedi. Bence ilk aşılama dene. En az iki kez sonra tüp bebek sürecine başlarsın
26 yaşındayım sanki tüp bebeğe geçmeye hazır değilim gibi hissediyorum. Tüp bebek çok yorucu bi süreç gibi geliyor bana. Sen tüp bebekle hamilesin hatırlıyorum yazılarını görmüştüm☺️

KROMOZOM ANALİZİ VE TRAMBOFİLİ 6 LI PANELİ, DEVLET HASTANESİNİN TIBBI GENETİK BÖLÜMÜNE RANDEVU ALARAK YAPTIRABİLİRSİNİZ. EŞİNİZE SADECE KROMOZOM ANALİZİ YAPILACAK. SİZE EKSTRADAN TRAMBOFİLİ 6 LI PANEL YAPILACAK ( KAN PIHTILAŞMASI TESTİ ) ( ZEYNEP KAMİL HASTANESİ - TIBBI GENETİK BÖLÜMÜNDE YAPTIRDIM )

NK HÜCRE PANELİ ( RAHİMDE KATİL HÜCRE ) ,,, BU PANEL DEVLETTE YAPILMIYOR. O SEBEPLE ÖZEL LAB YAPTIRABİLİRSİNİZ. BEN KADIKÖYDE İSTANBUL LAB. 5000 TL YE YAPTIRDIM.
Teşekkür ederim bilgiler için. Zeynep kamil hastanesinde yaptırdıklarınızı özelde de yaptırabiliyoruz dimi

Teşekkür ederim cevabınız için. Siz dahil 3 kişi direkt tüp bebek yazdı. Tüp bebek çok maliyetli olduğu için insan alternatif bi yöntem arıyor
Ben kasım ayında üniversite hastanesinde başlayacağım özele göre daha uygun hem de daha profesyonel hocalar var bulunduğunuz şehrin üniversite hastanesi ile görüşebilirsiniz. Ama galiba 3 yıllık evli veya iki aşılama şartı var

Ben kasım ayında üniversite hastanesinde başlayacağım özele göre daha uygun hem de daha profesyonel hocalar var bulunduğunuz şehrin üniversite hastanesi ile görüşebilirsiniz. Ama galiba 3 yıllık evli veya iki aşılama şartı var
İstanbulda yaşıyorum bize yakın iyi bir devlet hastanesi yok. Siz istanbulda mı yaşıyorsunuz eğer öyleyse hangi hastanede başlayacaksınız aşılama denediniz mi daha önce

26 yaşındayım sanki tüp bebeğe geçmeye hazır değilim gibi hissediyorum. Tüp bebek çok yorucu bi süreç gibi geliyor bana. Sen tüp bebekle hamilesin hatırlıyorum yazılarını görmüştüm☺️
Evet canım 4 aşılama 2 tüp bebek süreci sonunda hamile kalabildim. Tüp bebek hem masraflı hem psikolojik olarak zor. En az bir iki kez aşılamadan sonra tüp bebeği dene derim. Hemen tüp bebek düşünme bence. Doktor'un seni yönlendirecektir zaten

X