Aşıklar Şehri Venedik'te Rüya Gibi Bir Balayı

Arkadaşlar fiyatlar elbette konaklama kalitesine göre değişiklik gösteriyor... Fakat kişi başı günlük
50 eurodan başlıyor sınırı yok... Tabii balayı için güzel bir yeri tercih etmek isteriz. Bunun vize işlemleri uçak biletleri, konaklama ücretleri derken herhalde iki kişi en az 3000 euro gözden çıkartmak gerekiyor...
Daha kesin net bilgiler almak için tatil sitelerine bakabilirsiniz...

çok güzel fotoğraflar Duygu teşekkürler..
abim gitti 2009 yazı, gerçekten muhteşem bir ülke ıtalya
ve süper şehirleri..

bundan 3 sene önce ablamla roma venedik floransa tatile gitmiştk turlaaa :) gerçekten guzel yerler eee tabi insanın eşi yada sevgilisyle gitmesi başka ablayla gitmek başka :KK70::KK70::KK70: bu arada bekar arkadaşlar aşk çeşmesinde dilek dilemiştmm 1 sene sonra gerçekleşti bilginizee hala devamm :)

haziran 14 te ordaydık eşimle balayı tatilimi italyada yaptık turla gittik heryerini gezdik yanlız şöyle bir durum var venedik pis kokuyor ve acaip derecede pahalı biryer..

Selen italya turunuz nasıldı bizde seneye gitmeyi düsünüyoruz ama karar veremedik cok yorulmayalım bir de maddi olarak ne kadar yük olacagını kestiremiyoruz siz turla mı gittiniz ne kadar tuuttu tatiliniz peki ?

.

venedike iki kez gittim cok pis kokuyor, yazin gitmistik coook sicak
ve coook pahali acayp kalabalik bir yer

resimlerde photoshop da var

.

Selen italya turunuz nasıldı bizde seneye gitmeyi düsünüyoruz ama karar veremedik cok yorulmayalım bir de maddi olarak ne kadar yük olacagını kestiremiyoruz siz turla mı gittiniz ne kadar tuuttu tatiliniz peki ?

tatlım pronto turla gittik toplam 4 otelde konakladık 2 si berbat 2 si süper lükstü..türkiyedeki kahvaltılara hasret kaldık ..kahvaltıda mısır gevreği ,süt karşındakini göreceğin biçimde kesilmiş tadı tuzu olmayan kaşar peyniri,reçel ama hani küçük kutucuklarda olanlardan böyle jel kıvamında olmuş..en güzeli ekmekleriydi bayıldık yani..bizden sonra kahvaltıya çinliler başladı yok yoktu masalarında.yumurtadan tutunda zeytinine kadar domatesine kadardı yani..sabah kalkış 06:30 kahvaltı 07:00 07:30 da hareket akşam otele dönüş ise 19:30

bana sorarsan eğlenceli miydi evet çok çok eğlenceliydi eğlendik eşimle yeni yerler,yeni tatlar görmek tatmak gerçekten çok güzeldi..(şarap içerseniz italyaya ait hiç güzel değil fransız şarapları gibisi yok diyoruz..italyanın şarapları gazlı ve biz hiç beğenmedik..)şarap yerine kesinlikle limonçello kavunlusu da var çok güzel onu tavsiye ediyoruz..biz birkaç şişe alıp türkiyeye getirdik yani..makarnaları gerçekten muhteşem özellikle benim bayıldığım tek arabiata lı bir makarna vardı..acılı domates soslu taze fesleğenli..milano ve venedik diğerlerine göre acaip pahalılar..ayakkabı almak istiyordum 379 eurolardaydı bikini aldım :KK52:

pizzaları burdakiler gibi bol malzemoslu değil en fazla 4 malzeme koyuluyor..ve zeytin koydurduğunda çekirdekli olarak koyuyorlar..kabaklı pizzayı tavsiye ederim..

sanırım bunlar yeterlidir biz toplam pasaporttan tutta vize gezme eğlenme içme herşey içinde 6 bin tuttu..

Selen cok çok teşekkürler kafamda hiç bir soru işareti kalmayacak sekilde bilgilenndirdin beni .

ben ağustos ayında gittim venedik 'e gayet yağmur yağıodu.yağmur yağdığı zaman kötü kokmuyor ama cidden güzel bir yer.balayı için gidilcebilecek yerlerden ama kesinlikle turla gitmeyin derim.benim nişanlım italyan benim rehberim o ve arkadaşlarıydı =) sadece giderken yanınıza küçük bi venedik rehberi alırsanız sizin için rahat olur.hırsızlık olayları görülebiliyormuş ben 1 hafta boyunca ordaydım hiç öyle bir olayla karşılaşmadım ama olmıycak anlamına gelmez tedbiri elden bırakmamak lazım.evet pahalı ama bizlere göre pahalı bir yer,onlara göre normal sadece yaz aylarında çok pahalı olduğu söyleniyor.eğer gondola binmek isterseniz kesinlikle pazarlık yapın(sakın italyan numarası yapmayın yemezler çünkü kendi aralarında konuştukları yerel bi dilleri var),çünkü herzaman ilk söyledikleri fiyat çok şişirilmiş oluyor.orada bir sürü hediyelik eşya satıcısı bulabilirsiniz ama çin mallarını sadece turistler alıyor italyanlar bu konuda çok sertler asla çin malı almıyorlar ve bana da aldırtmamışlardı :) dükkanlar çok küçük kesinlikle yamamay(iç güzelliği önemli sonuçta :) ) ve kiko ya uğrayın.fiyatlar uygun.dondurma,pizza ve makarna yemeden gelmeyin ama burdakileri sevmeme ihtimaliniz ve dönüşte haberiniz olsun =).venedikte gezerken ayağınıza rahat ayakkabılar ve kıyafetler giyinin yanınıza şemsiye almayı unutmayın eğer çabuk acıkan biriyseniz cantanıza bişeyler atın çünkü geziniz uzun sürebilir ve sürekli yürümek zorundasınız.fotoğraf makinanızın bataryasını iyi şarj edin sonra çok üzülürsünüz =).ayrıca son bir şey evet turlar normalden daha ucuza geliyor ama rahat gezemiyorsunuz ve ordaki mağazalar ve gondollar yüksek fiyatlı ürünleri satmaya çalışıyor =)ucuz uçak bileti için alitalia ya bakabilirsiniz ucuz otellerde mevcut.şimdiden rüya gibi bir tatil ya da balayına hazır olun derim =)

X