Tatlı Tarifi Arzuya göre tavuk göğsü

samyeli34

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2006
2.539
437
anlayana aşk olsun:):)

5 yemek kaşığı un
1 kilo süt
1 su bardağı şeker
1 çay bardağı sıvıyağ
vanilya
1 paket kakaolu petibör büsküvi
damla sakızı veya
1 tane falım sakız(lacivert olanından)
muz
cukulata sosu
isteye bağlı
fındık veya cevız
kakao

yagı tenceremıze koyalım bıraz ısındıktan sonra unumuzu ılave edıp kavuralım un hafıf sararmaya başladıgında 1 kılo sutumuzu ılave edıp karıştırmaya devam edelım.
kaynamaya başladıktan sonra şekerımızı koyalım karıştırmaya devam edelım(cırpma telıyle devamlı karıştırırsanız topaklanma olmaz)
koyulaşıp kıvamını bulunca ocaktan alıp hemen içine damla sakızımızı ve vanılyamızı koyalım yuksek devırde cırpalım en az 10-15dk( ne kadar cok cırpılırsa o kadar lezzetlı olur ayrıca yerken sakız gıbı uzamasını saglar)
ıstersenız borcamımızın ılk sırasına kakaolu buskuvılerımızı un ufak edıp yayalım yada malzemeyı ıkıye bolerek ortasına yayalım(yaymayabılırsınız:) afıyet olsun...
ek olarak uzerıne sos yapabılırsınız afıyet olsun.....
yıne ek olarak 1-2 saat buzdolabında bekletıp kare olmayacak şekılde kesıp parcalara ayıralım ıclerıne muz parcacıkları koyarak saralım başka meyvelerde olabılır tabı (sararken ılerı gerı yaparsak altta kalan buskuvılerı malzememıze yedırmış oluruz) afıyet olsun...
.son olarak tavuk gogsunu hazırlayıp sadece tarcınla susleyebılırsınız. afıyet olsun..
ya bırşey daha ıkı renklı tavuk gogsude yapabılırsınız yarısına kakao ekledınızmı tamamdır:) fındık veya cevızıde ıster ortasına ister uzerıne ekleyebılırsınız(eklemeyebılırsınız:)afıyet olsun:)

Son düzenleme:
kızlar ben tavuk göğsünün arasına içine kakao ya da vişneli tang karıştırılmış krem şanti koyuyorum öyle de güzel oluyo

mıracle ekşı sevmem ben yarısını denerım pekı ne zaman nerde nasıl dokeceksın tang :)

Arkadaşlar Beğenilerinizi Belirtmek İçin Teşekkür Butonunu Kullanınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…