Artık zayıflamak istiyorum . . .

1damla1

Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2013
3
0
34
Herkese Merhaba
İnşallah bu yazıyı okur ve bana yardımcı olursunuz. Kendimi anlatayım ben çocukluğumdan beri çok zayıf olmayan biriyim ama tabi bu zamanla daha da kötü derecelere ulaşmaya başladı şuan 20 yaşında ve 103 kiloyum senelerdir kendimi bildim bilesi zayıflamakla uğraştım ve artık gücüm kalmadı her gün artık zayıflayacağım diyorum ama olmuyor istikrarlı olamıyorum gaza geliyorum bir anda 10 kilo verip sonra bırakıyorum tekrar aynı kilo hatta fazlası ve artık ne yapacağımı bilmiyorum iradesiz bir insanım 7. sınıftayken bir çocuğa aşık olduğum ve o kilolarımla dalga geçtiği için 60 kiloya kadar düşmüştüm ama işte zamanla gene bu hala geldim fazlasıyla bu konuda yoruldum kimseye bir şey söylemiyorum bu konuda çünkü insanlardan da artık utanıyorum başarısız olduğum için diyetisyen deseniz bir o kadar bilgim var ki bu konuda o kadar çok okudum ve her şeyi denedim ama işte olmuyor olmuyor o yüzden diyetisyene de gitmek istemiyorum lütfen bana akıl verin :KK14:

Bence bir anda üzüntünün de etkisiyle kilo verdiğin için verdiğin kiloları geri almışsın.
Bir diyetisyene git derim, önce tahlilde yaptır, senin yaşam tarzına uygun bir diyet programıyla usanmadan bunalmadan hem de istediğin şeyleri yiyerek zayıflayabilirsin. Ama bu bir-iki hafta gibi kısa bir sürede olmayacak tabi ki, haftada 1 kg'dan fazlası zaten uygun görülmez. Kar amacı gütmeyen bir diyetisyen seni motive de edecektir örneğin canın çok mu tatlı istedi onu da yersin ama akabinde gün içinde aldığın şekeri dengeleyecek şekilde besleneceksin.
İadeli de olman gerekiyor ama tabi yine de iş sende bitiyor :)

Mutlaka diyetisyen diyorum başka bişi demiyorum bende sen gibiydim 94 kg şimdi 61 kg bende bi diyetisyen kadar bildiğimi sanırdım keşke en baştan gitseydim hiç bişi kısa sürede olmuyor inan senin kendine yapacağın en iyi şey bi kere kesin karar vermek ikincisi uzman destek birinin seni denetlemesi çok farklı bişi bide bildiğini sandığın çoğu şeyin yanlış olduğunu anlıyorsun yaşam şeklini düzeltiyosun yavaş ama hep yağdan kilo veriyorsun arkadaşım ben 29 yaşındayım metabolizmam sana göre belki daha yavaşlar inan ben yaptıysam herkes yapar daha çok gençsin git bi diyetisyene denemekten zarar gelmez. Senin yaşadığın psikolojik fizyolojik süreçleri bende yaşadım çok zor beni dinle git bi diyetisyene

Mutlaka diyetisyen diyorum başka bişi demiyorum bende sen gibiydim 94 kg şimdi 61 kg bende bi diyetisyen kadar bildiğimi sanırdım keşke en baştan gitseydim hiç bişi kısa sürede olmuyor inan senin kendine yapacağın en iyi şey bi kere kesin karar vermek ikincisi uzman destek birinin seni denetlemesi çok farklı bişi bide bildiğini sandığın çoğu şeyin yanlış olduğunu anlıyorsun yaşam şeklini düzeltiyosun yavaş ama hep yağdan kilo veriyorsun arkadaşım ben 29 yaşındayım metabolizmam sana göre belki daha yavaşlar inan ben yaptıysam herkes yapar daha çok gençsin git bi diyetisyene denemekten zarar gelmez. Senin yaşadığın psikolojik fizyolojik süreçleri bende yaşadım çok zor beni dinle git bi diyetisyene

Herkese Merhaba
İnşallah bu yazıyı okur ve bana yardımcı olursunuz. Kendimi anlatayım ben çocukluğumdan beri çok zayıf olmayan biriyim ama tabi bu zamanla daha da kötü derecelere ulaşmaya başladı şuan 20 yaşında ve 103 kiloyum senelerdir kendimi bildim bilesi zayıflamakla uğraştım ve artık gücüm kalmadı her gün artık zayıflayacağım diyorum ama olmuyor istikrarlı olamıyorum gaza geliyorum bir anda 10 kilo verip sonra bırakıyorum tekrar aynı kilo hatta fazlası ve artık ne yapacağımı bilmiyorum iradesiz bir insanım 7. sınıftayken bir çocuğa aşık olduğum ve o kilolarımla dalga geçtiği için 60 kiloya kadar düşmüştüm ama işte zamanla gene bu hala geldim fazlasıyla bu konuda yoruldum kimseye bir şey söylemiyorum bu konuda çünkü insanlardan da artık utanıyorum başarısız olduğum için diyetisyen deseniz bir o kadar bilgim var ki bu konuda o kadar çok okudum ve her şeyi denedim ama işte olmuyor olmuyor o yüzden diyetisyene de gitmek istemiyorum lütfen bana akıl verin :KK14:

Canımm seni çok iyi anlıyorum. Zaten belli bi zaman sonra diyetisyene sıkça gitmiş diyetin devamını getirememiş moral bozuklukları ile durduramadığımız kilo alışı gibi şeylerle azim iyice azalıyor. Diyetisyenin sana sunacağı tüm çizelgeleri kendin de yapabilecek duruma geliyorsun(Hormon bozuklugu olmadığı takdirde). Ben de bu durumdayım verdiğim kilolar aldıklarımdan az. En kötüsü de artık bi kiloda kalmamak hep üstüne kilo katmak oluyor :KK43:
Bunun için tek yapman ve sahip olman gereken sey aslında Azim. Ama sana söylememe rağmen bu azim bende de yok. Bir şekilde kararlı olmadan ve kendine inanmadan olmuyor bu işler :/ :KK50:

Kızlar hepinize teşekkürler de benim artık pek kendime inancım kalmadı hem çok istiyorum hemde yapmıyorum bugün olacak diyorum yarına yarına hep bir yarına kalıyor ama başlamam lazım diyetisyene gideceğim tekrar inşallah başarırım :KK43:

Herkese Merhaba
buharda pişen sebzelerin üzerine sarımsaklı yoğurt öneririm öğünlerinde cnm.

Herkese Merhaba
BENDE İSTİYORUM.16yasindayim 92 kiloyum 102kilodan düştüm benim metabolizmam asiri hızlı 3gunde 4 kilo verdim verdi almadim ama iradem yok yardim edin nolurr,

Merhaba arkadaslar artik Zayıflamak istiyorum cidden bugün 31ekim kiloma sabah bakcam ve yarın başlıyoruz tamammi.

Azim ve sabir! ihtiyacin olan 2 sey bundan baska hicbisey degil. Hangi diyeti denersen dene mutlaka yiyecek konusunda sinirlandirilmalarla karsilasacagin kesin. Protein diyetinde tatli ve kardonhidratlar yasak, kalori sayilan diyette hersey serbest ama yiyecegin miktarinda kisitlama var, hangi diyet olursa olsun ya miktarda ya yiyecek grubunda kisitlamalar yapmak zorundasin. Keske her istedigimizi yiyerek kilo verebilecegimiz bi diyet olsaydi.

Benim rekor kilom 60ti ve 48 kiloya inmeyi basardim ama 48 de kalmak oyle zor ki. gene de basariyorum haftada 3 gun diyet 4 gun yiyorum falan bi sekilde zor da olsa 48 de sabitledim kilomu, zayifken genc gorunuyorum o yuzden zayif kalmak hosuma gidiyo. Ama ben boyle yasamaya alistim artik belli bi kiloya geldikten sonra tamamen salmamak lazim 3 gun siki diyet 4 gun serbest. O 4 gun icinde icimde kalan canimin cektigi her seyi yiyorum 3 gun de sabrediyorum o 4 gunun gelmesini bekliyorum. Sonuc: aslinda her seyi gene yiyorum hicbiseyde mahrum degilim, 4 gunde cikolata dondurma cipsler her seyi de yiyorum.

Bence kilo verdikten sonra en buyuk hata o kiloyu sabit tutamamak. Sabit tutamadiktan sonra daha once yapilmis olan diyetin hicbi anlami yok. Kendine iskenceden baska bisey degil. Dusunsenize aylarca ugrasip zayifliyosunuz diyeti birakiyosunuz kilolar geri geliyo ne buyuk bi aci. Bence sabredin once kilolari bi guzel verin ya yemekte kisitlama yapin ya da 3 gruptan tekini yemeyin her sekilde de ise yariyo. Ama o kilolar diyetten sonar oyle bi saldiracak ki, yani bi basladiniz mi omur boyu dikkat edeceksiniz!

Bide cok cabuk sonuc beklemek hatasini yapmayin asla, bazen 5 gunde 10 kilo vermem lazim gibi sacmasapan yazilar yazanlar oluyo forumlarda, ya da dugune 10 gun kaldi acele 20 kilo vermem lazim sacmaliklari. Lutfen gercekci hedefleriniz olsun, haftada 2 kilo vermek bence en uygunu, daha hizlisini denemeyin zaten cok hizli diyetlerde kilo alma ihtimali daha fazladir.

Daha fazla sorusu olan bana ozelden de yazabilir

Kızlar hepinize teşekkürler de benim artık pek kendime inancım kalmadı hem çok istiyorum hemde yapmıyorum bugün olacak diyorum yarına yarına hep bir yarına kalıyor ama başlamam lazım diyetisyene gideceğim tekrar inşallah başarırım :KK43:
mrb öncelikle merak ettim diyetisyene gittinmi ? bu kilo problemini yaşamayan yok hayatımızın bi döneminde yada sürekli ne bileyim yaşamadım diyene inanmam... ama diyetisyen başta zorlanıyosun ama ısrarla gitmeye devam edersen yeme alışkanlığın değişiyor ve vermeye başlıyosun bence yavaş verilen kilo aslında daha kalıcı.. ister istemez artık yediklerine dikkat etmeyi öğreniyosun :) bizi son durumundan haberdar edersen sevinirim :KK66:

Herkese Merhaba

Merhaba Damla biliyorum kilo vermek istiyorsun ancak diyetisyene git demelerinden de bıktın usandın. Ancak diyetisyene gitmeden herhangi bir hastalığın olup olmadığını anlaman mümkün değil canım. O nedenle önce diyetisyene giderek kilo almana neden olan ya da kilo vermeni zorlaştıran durumların tespit edilmesi gerekiyor. Bu birinci ve en önemli aşama. İnan bana bunu göz ardı ediyorsan kilo verememek doğaldır. Bu aşamadan sonra eğer herhangi bir sağlık sorunun yoksa hemen bir spor salonuna yazılmaya bak. Vaktim yok deme ve kendine zaman ayırmaya çalış. Sağlık sorunun yoksa şunları yapabilirsin.
  • Tam buğday ekmeği dışında beyaz ekmek yemedim. Sabahları 2 dilim tam buğday ekmeği dışında gün içinde asla ekmek yemedim.
  • Çay ve kahveden uzak durdum. Sadece sabahları 1 fincan yeşil çay içtim.
  • Kahvaltıda 1 haşlanmış yumurta, 10 adet tuzsuz zeytin, yaz ise 1 domates ve 1 salatalık yedim. Kış ise biberleri fırında közleyip onları yedim. 5 ya da 6 tane yemek yeterli. Peynir olarak ya 2 kibrit kutusu kadar kaşar peyniri ya da 2 çorba zeytinyağlı lor peyniri yedim. Kahvaltı en önemlisi ve gün içinde acıkmanı engelleyecek şekilde yemelisin.
  • Öğle yemeğinde 1 kutu ton balığı, sınırsız salata yedim. Öncesinde zayıflama çorbası adı verilen youtube da gördüğüm sebze çorbasını içtim.
  • Akşam yemeğinde yine aynı sebze çorbasından 2 kepçe, 3 yemek kaşığı bulgur pilavı, bol salata yedim. Yanına 1 kase yoğurt yedim.
  • Akşam yemeğinden sonra acıkınca 10 adet kabukları soyulmuş çiğ badem ve 1 bardak kefir tükettim. Kefir yoksa 1 kase yoğurt ya da 1 bardak yağlı süt içtim. Ama genellikle kefir içtim.
  • Meyveleri fazla tüketmedim. Kışları her gün bir portakal ya da muz yedim. Saati ise genellikle öğle ile akşam yemeği arasında acıkırsam yedim.
  • Günde 10 bardak su içtim. 2 bardağını limonlu olarak içtim. Bir kaç damlası yeterli oldu. Saat kurdum ve 1,5 saat aralıklarla suyumu içtim. Ev dışında değilsem bile 1,5 litrelik suyumu yanımdan ayırmadım. 3 ayda 18 kilo verdim. Çok mutluyum. Sen de diyetisyen eşliğinde verebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
X