artık sahura yalnız kalkacam..içime dert oldu

E

EU1

Ziyaretçi
malum genç kızlar ramazan ayında illki kazaya kalırlar malum özel sebepten dolayı..ama benim kaza yapmak gibi bir sebebim yok..ablam hasta tutmuyo kardeşim hasta tutmuyo annemde menepoza girdi bir yıl sonra şuan tekrar hasta tutmuyo hepsi kaza yapack orucunu anlayacağınız.ama ben hastalığımdan dolayı pko dan dolayı adet olamıyorum .18 lik genç kız değilde ecelini bekleyen kadınlığını unutan yaşlılara benziyorum....bütün arkdaşlarım başımda yok hastayım yok kaza yaparım orucumu deyip gülüyolar bende yaşlı bir kadıngibi o tarz şeylerden kesilmiş bir şekilde dinliorum onları...şuan ewdede aynı durum var..koskoca annem düşünün yani menepoza girdiği halde adet oldu dün kızkardeşlerim hepsi öyle şuan ama ben..............düngece sahurda kendimle başbaşaydım ya öyle acıdımki kendime akşam yemin ederim hüngür hüngür ağladım...ALLAHIM BEN GENÇ KIZ DEĞİLMİYİM BEN NEDEN BUNLARI YAŞAYAMIYORUM DİYE.....................hiçmi iş yok yumurtalıklarımda menepoza girmiş annem bile adet oldu ben 18 lik BEN asıl olması gerek BEN acı içindeyimmmm...bitsin artık bu işkence içime dert oldu vallahi billahi içime dert oldu bıktım usandım genç kızlığımı gözgöre göre yaşayamıyorum ALLAH KAHRETSİN

Son düzenleyen: Moderatör:
tatlım dr'a falan gitmedin mi?

he bir de vücuttaki yağ eksikliğinden dolayı adet olamazmış insanlar

yağ değerine baktırdın mı

Canim sorun ne söyleren daha çok anlamaya çalişiriz seni. Neden dolayi adet olamiyorsun

malum illet polikistik over sendromundan dolayı olamıyrum tedavisininde sonu yok

tedavi yaptırıyorum ama sonuç vermiyor zaten bu hastalıkta böyle genelde sonuç vermez uğraş dur bu yaşta

üzülüp ağlamak yerine tedavinizi yaptırmalısınız.yaşınız çok genç.ne hastalıkların tedavisi bulunduumutsuz olmayın.sevgiler

Güçlü olun, inat edin ben bu hastalığı yeneceğim diyin ve
hastalığınızla savaşmaya başlayın.
Bu hastalığı yeneceğinize inanın.
İnancınızı eksiltmeyin.
Tedavinizi aksatmayın lütfen ..
Allah yardımcınız olsun.

canım bı kere moralını yuksek tutup ben bunu yenıcem dıceksın
pes etmek yok
tedavıne aksatmadan devam et
ben basarıcam de once yurekten ıstıceksın
allah buyuk olmıcak dıye bıse yok sen yeterkı ıste

Canım benim böyle koyuverme kendini bak çok gençsin eminim bu hastalığı yeniceksin arkadaşlarında dediği gibi ben bu hastalığı yenicem de yeterki Allah bir önce şifsını versin tatlım

canım bu hastalıgın atlatman ıcın moralını yuksek tut
tedavını aksatma boyle sıkıntı edersen psıkolojıkte etkı yapar..
senı dahada cok uzer..gecmıs olsun..umarım hersey yoluna gırer canım

allah allah nasıl tedavisi yok ..olurmu öyle şey..bende pko luyum ..tedavi ile adetlerim düzene girdi..hatta şu anda hamileyim..bu ne karamsarlık anlamadım..silkin ve kendine gel...tedavine hemen başla..ileride evleneceksin ve çocuğun olmadığı zaman kafana vuracaksın..biliyorsun bu hastalığın en kötü yanı çocuk sahibi olamamak..hemen başlıyosun senden 10 yaş büyük abla emridir bu...

Arkadasım pko yu bu kadar dert edecek üzülecek kadar niye sorun ediyorsunki ben nerdeyse 6 ayda bir regl oluyorum.Ama hayatta o kadar büyük üzüntüler dertler varki bunlar sonuncu sırada sayılacak şeyler.Rabbım dermansız dertler vermesin takılma böyle şeylere

allah allah nasıl tedavisi yok ..olurmu öyle şey..bende pko luyum ..tedavi ile adetlerim düzene girdi..hatta şu anda hamileyim..bu ne karamsarlık anlamadım..silkin ve kendine gel...tedavine hemen başla..ileride evleneceksin ve çocuğun olmadığı zaman kafana vuracaksın..biliyorsun bu hastalığın en kötü yanı çocuk sahibi olamamak..hemen başlıyosun senden 10 yaş büyük abla emridir bu...

ABLA BAŞÜSTÜNE TEDAVİMİ GÖRÜYORUM TABİ AMA YİNE DÜZENSİZ YA BENİ O BUNLATIO BİDE SONU YOK TEDAVİSİ YOK DİYOLAR NEYSE SENİN YAZDIĞIN BANA ÇOK BÜYÜK DERMEN OLDU HAMİLEYMİŞSİN ALLAH TAMAMINA ERDİRSİN SAĞLIKLICA DOĞURURSUN İNŞ...ABLA TEDAVİN KAÇ YIL YADA KAÇ AY SÜRDÜsenağlama

canım nasıl bir tesavi görüyorsun ki sen böyle düzelemiyorsun anlamadım.iyi bir doktora görün derim parası belki fazla gelecek ama saglık söz konusu..benim adetlerimde 3-4 ayda1 oluyordu hep ihmal ettim tedavi olmadım çok büyük hata ettim.bak şimdi evliyim ve adet düzensizliginden dolayı yumurtlama olmuyor yumurtalarım zayıf yani.ee dolayısıyla hamile kalamıyorum.geçtigimiz 2 ay ilaçlar düzeltti.şimdi yine adet olamadım.adetimin geçtigine hiç ama hiç sevinemiyorum çünkü biliyorum ki eski haline döndü yani bebek mebek yok.diyecegim sakın ama sakın ihmal etme.git düzgün bir doktora hiç korkma herşeyin çaresi var canım üzülme.

deasy canım benim sağol mesajın için bak şimdi 8 aydır falan duphaston tedavisi görüyodum geçen ay doktor ilaçsız adet olmam gerektiğini söyledi ilaç vermedi 27sinde lekelenmem oldu ama devamı gelmedi..tedavimi oluyorum ihmal etmiyorum ama bu ay olmadım ya ilaçsız ona bunaldım ben

canım nasıl bir tesavi görüyorsun ki sen böyle düzelemiyorsun anlamadım.iyi bir doktora görün derim parası belki fazla gelecek ama saglık söz konusu..benim adetlerimde 3-4 ayda1 oluyordu hep ihmal ettim tedavi olmadım çok büyük hata ettim.bak şimdi evliyim ve adet düzensizliginden dolayı yumurtlama olmuyor yumurtalarım zayıf yani.ee dolayısıyla hamile kalamıyorum.geçtigimiz 2 ay ilaçlar düzeltti.şimdi yine adet olamadım.adetimin geçtigine hiç ama hiç sevinemiyorum çünkü biliyorum ki eski haline döndü yani bebek mebek yok.diyecegim sakın ama sakın ihmal etme.git düzgün bir doktora hiç korkma herşeyin çaresi var canım üzülme.

Rabbim dermansız hastalık vermesin inşallah....
Güzelim tedavi uzun sonu yok diye yarıda kesmemeli,inatla üstüne gitmelisin ki düzene girsin,dimi ..
Bak arkadaşta da varmış tedaviyle düzene sokmuş..
Sahura tek başına kalkmak aslında bu kadar saorun değil,ne kadar sevap kazanıyosun bi bilsen...
Gelmiş geçmiş olur inşalah.

Rabbim dermansız hastalık vermesin inşallah....
Güzelim tedavi uzun sonu yok diye yarıda kesmemeli,inatla üstüne gitmelisin ki düzene girsin,dimi ..
Bak arkadaşta da varmış tedaviyle düzene sokmuş..
Sahura tek başına kalkmak aslında bu kadar saorun değil,ne kadar sevap kazanıyosun bi bilsen...
Gelmiş geçmiş olur inşalah.

sahura yalnız kalkmaktan gurur duyuyorum belki diyorum allahın bana verdiği bir lutüf ramazan ayında orucumu hiç aralıksız tutmak.........allahın var bildiği dmekki
allah razı olsun hepinizden

sahura yalnız kalkmaktan gurur duyuyorum belki diyorum allahın bana verdiği bir lutüf ramazan ayında orucumu hiç aralıksız tutmak.........allahın var bildiği dmekki
allah razı olsun hepinizden

böyle düşünmen ne güzel...
senden de Allah gani gani razı olsun

X