Artık kilolu olmak istemiyorum ! Yardım edin lütfen ...

sea123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2013
690
49
51
hepimizin başına gelen ; 21 yaşında evlendiğinde incecik beli olan , 49 kg üstüne çıkmayan bir bayandım . 160 boyum vardı . Doğumdan sonra kilo aldım ve hepsini verdim çok şükür .(tabi 36 beden olarak kalmadım 40 beden devam ettim :))) 99 depreminden sonra panikatak geçirdim , bir takım ilaçlar aldım hepsi kilo yaptı 44 beden olarak devam ettim normal mağazalardan tek tük bulabiliyordum sonrasında 2004 de düşük yaptım ve bu hamileliğim bir takım sorunlar çıkardı hormon tedavisine başladım , yüksek dozda hormon iğneleri yaptılar karnıma ve sonra maalesef 44 beden pantolonları kapatamaz oldum. 2009 dan beri hayatıma 52 beden (85kg) olarak devam ediyorum hanımlar ancak arkadan bakınca hala bel kıvrımım var , kollarım bacaklarım normal ama baldırlar ve göbekle başım dertte , bugüne kadar neredeydin diyeceksiniz valla kilolarımla barışık bir bayan olmayı tercih ettim ama bekarken olan fotoğraflara bakıp özendim saçlarımı eskisi gibi sarı yaptım ama o eski Deniz değilim ( bu duruma artık bir son demeye karar verdim . Bugüne kadar hiç diyet yapmadım ciddiyim çünkü dediğim gibi kilolarla barışıktım.
Şimdi hanımlar bana yardım edebilirmisiniz ? Nasıl kilo verilir ? Daha doğrusu bu hormon kiloları nasıl verilir ? Şeker hastaşığı da çıktı bende kilo yapan cinsten (kilo verdiren olsa şaşardım) onu da yenmek adına ne önerirsiniz ? Özellikle kortizon ile kilo alan bayanlar varsa yardım edebilirse çok sevinirim ..

Ay hanımlar bir yardım edin ya

canım gel katıl bize. diye başarı hikayelerinde 11.5 kg dan diye başlayan başlıktayız

merhaba canım. öncelikle geçmiş olsun. ama bu konuda bi adım atmış olman çok güzel. zaten hormonlar ve hastalığın nedeniyle bu şekilde kilo almış olman da çok normal hiç bozma moralini. ben diyetisyenim. sen diyabetli bi bireysin ve saati saatine kendi metabolizmana uygun diyet yapman gerekiyor. aslında herkes için geçerli bu ama malesef insanlar bu konuda bilinçsiz. senin bir de hastalığın olduğu için ve hormonal bi durumun da olduğu için bir diyetisyene gitmelisin. eğer maddi açıdan yük olur diyorsan devlet hastanelerinde de var diyetisyen. sana bunu söylüyorum çünkü diyabetlilerde bilinçsiz diyetler yaşam tehlikesi teşkil edebiliyor. senin için en önemli tedavi beslenme tedavisi. belki sanane diyeceksin ama bu benim işim olduğu için ve insan sağlığı söz konusu için yazmayı kendime borç bildim. diyabet beslenme konusunda hataya gelmez bende biraz hassasım :) sorun olursa cevaplarım canım. tekrardan geçmiş olsun

Ay şekerim ne bananesi allah gönderdi seni bana . Devlet hastanelerine kız kardeşimi baya götürdük herkesin eline aynı diyet listesi veriliyor anacım o yüzden bana özel benim metabolizmama özel bir diyet tabiki harika olucaktır.
Peki bir şey sormak istiyorum. Ben bölgesel aldım bu kiloları yani kollar ince bacak ince bel ince ama göbek ve baldır hele kalça maşallah yani ne yapmalıyım bölgesel eritme için ? bide doğumdan sonra kısaldım 158 im sanırım. 158 boya 85 kilo çok kötü sanırım sizce eski 48-50 kilo halime geri mi dönmeliyim ?

Canım eğer herkesin eline aynı liste veriliyorsa onu yapan diyetisyeni allaha havale ediyorum. Bunun adı hakka girmek çünkü. Bölgesel konusuna gelince, şöyle söyleyeyim, herkesin belli bir vücut tipi vardır kilo alınca daha çok belli olan bazı bölgeler olabilir vücutta fakat sadece o bölgelerin kilo alması diye bi şey hiç bi zaman söz konusu olamaz. Belirli bir bölgeyi eritmek amaçlı diyet de uygulanamaz zaten öyle bi şey yok :) eğer herhangi bir bölgenin daha çok belirginleştiğini düşünüyorsan diyetle birlikte o bölgeye yönelik spor yapmalısın. spor derken öyle spor salonuna git falan da demiyorum örneğin göbek için her gün mekik çekersin. Bu tabiki bi fikir. Araştırabilirsin sende. Evde müzik açıp günde 1 saat tempolu dans edebilirsin. Bunları yapıp da zayıflayan o kadar çok örnek var ki. Çok zahmetsiz değil mi :) sen iyi bi diyetisyen araştır bulunduğun yerde. Sonra da dediğim gibi spor. İlk hedefin hemen 50 kiloya düşmek olmasın. Kolay ulaşabileceğin hedefler koy önce. Yavaş yavaş gelecektir devamı. 50-60 kilo arası ideal kilonda durursun. Hiç pes etme

Merhabalar, kızlar! Önce geçmiş olsun hem de türkçem için özür dilerim, baya bozuk, yabanciyim, Turkiye'de 2 yıl oturuyorum. Yazdığını okuyup geçiremedim, bütün hayatım boyunca hep zayıflamak çalişiyordum ama sadece 1 yil önce en sağlıklı ve doğru yontem buldum, yani anladım vucutun çalişmasını, mekanizmasını. Seninle de paylaşmak istiyorum, umarım, türkçem yeterecek.
Zayıflamak için 80% beslenmenin önemi, 20% spor.
Hafta en çok 1kg vermek lazım, yoksa yağların yerinde vucut kasları verir çünkü kaslar çok energi yer.
Zayıflamak istiyorsan kalori hesaplamaya zorundasın. Internette bir çok anlatmayan bilgi araştırabilirsin. Yaş ve boyuna göre günlük 1500 kcal yemen lazım. Fatsecret.com a üye olmak tavsiye ederim orda daha kolay hesaplıyacaksın. Mutfak terazı da kesinlikle lazım olur. Evde piştiğin yemeğinin kalori da internette hesaplayabilirsin, araştır websitesileri. Şu 1500 kcal ın 50% carbohydrate, 30 protein ve 20 yağ olması lazım.internetin varsa herşeyi kolay hesaplayacaksın. İlk 2 hafta zor olabilecek ama zayiflamak çok zor bir iş.
1500 kcal az değil ama sağlıklı yemek olarak. Düşüneceksin artık ya da 359 kcal bir çikolata ya da normal yemek (et, çorba, salata).
Daha çok bilgi istiyorsan yazabilirsin, bildiğimin paylaşırım.
Spor olarak kısa yüksek yoğunluk antremanlar en faydalı. Jillian Michaels tavsiye ederim, 30 days shred videonun adı. Günlük sadece 20 dk ama çok zor.alışırsın zamanla. Daha hafif ve yavaş bişey istiyorsan, yürüyüş en iyisi. Sabahları kahvaltıdan önce 1 saat tempolu yürüyüş ve 2 saaten kahvaltı

Herhalde yanlış yoruma cevapladım, pardon.
Neyise, en önemli yerde durma, yarını bekleme. Hemen başla en küçük şey olsun ama bügün başla. Bi tek sen kendini yapabilirsin.İnternette araştırma da yap ama ciddi bir kaynakları bul, mesela bodybuilding websitelerin bilgileri gerçektir. Hem de uzun ve zor bir işe hazır ol, hayatını değiştirmek de hazır ol. Sadece ilk birkaç hafta zor olacak sonra alişirsın, hem de faydasını görünce daha motivasyonlu olacaksın. İyi şanslar, canım

Kızlarrrr buraya temmuzda yazmıştımm ay 48 bedene düştümmm sormayin söylemem şaka şaka ay at kuyruğu otu çayıyla zayıfladımm tarfini isteyenler için forumda ek konu açınca yazıcam

Kızlarrrr buraya temmuzda yazmıştımm ay 48 bedene düştümmm sormayin söylemem şaka şaka ay at kuyruğu otu çayıyla zayıfladımm tarfini isteyenler için forumda ek konu açınca yazıcam

nasıl yanı sadece caylamı zayıfladınız dıyet ve spor yokmu

nasıl yanı sadece caylamı zayıfladınız dıyet ve spor yokmu
3 litre suya bi karışım demliyodum her gün o 3 litreyi bitirdim , yağlı şeylerden uzak kaldım hiç su içmedim. Bu çayı içince direkt idrardan yağ geliyo kısa zaman sonra . Yürüyüş pek yapmadım

Canım bence de gidebilirsen eğer bir diyetisyene git özel durumun olduğu için. Ben de gidiyorum, gitmeden önce aç kalırdım bu şekilde aç kalmıyorsun onun verdiklerini yiyince vicdan azabı çekmiyorsun. Bende de hipglisemi var onun için ayrı ilaç kullanıyorum. Kolay gelsin.

canım merhaba güzel incelmişsin sevindim senin adına
bende bu çayı denemek istiyorum ama yan etkileri varmı acaba

Sağol hayatim ekim bitsin hemen diyetisyende alıcam soluğu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…