Artık bize bilgi vermeyen doktorlar bu ülkede doktorluk yapmasın

xelyum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2009
96
0
43
arkadaşlar size endişeli bekleyişimi anlatmak ve birazda maalesefki hiç bir açıklama yapmayan doktorumdan doğan boşluğu sizin deneyimlerinizi dinleyerek doldurmaya çalışmak üzere yazmaya karar verdim...
şuan cok zor ve endişeli bir bekleyişin içindeyiz eşimle birlikte.
size konuyu kısaca anlatmak istiyorum.
17 temmuzda aşılama yaptırdık.ve bunun sonucunda ilk
1.ci....................bhcg tahliliimde değer 15.7
2.ci....................bhcg tahliliimde değer 167.5
cıktı.doktorum ilk tahlilimde 15.7 cıktığında varda diyemeyiz yokta 1 hafta sonra tekrar tahlil demişti..bir hafta zaten endişe içinde geçti.ikinci tahlilde 167.cıkınca tebrik edrim hamilesiniz dedi ve gelin muayene edelim diyerek 1 hafta sonraya muayene günü verdi.
gel gelelim dün gece bir kanamam oldu(koyu renkli adet kanamas gibi değilde az ve koyu renkliydi)hemen korkup doktoru aradık.doktor bana bir iğne yaptırmamı söyledi. ve bu iğnenin ne için bile olduğunu söylemedi.(doktorum hiç hiç konuşmaz anlatmaz zaten)ben eczanedeki bayandan öğrendimki.bu iğne bebeğin tutunması ve düşmemesi içinmiş
proluton depot iğnemizin adı bu arada..
ben iğneyi yaptırdım ve hiç kalkmadan yattım .bu sabah doktor o kadar umursamazki..kimse beni ne oldu ne bitti diye aramadı bile..kanaman durdumu durmadımı asla arayan soran olmadı.
bende gidip yeniden bir bhcg yaptırıyım dedim.ve o üzücü haberi aldım
bhcg değeri .....................102 olmuş
yani 167 den 102 ye düşmüş.
doktoru hemen aradım.durumu anlattım.
sevgili doktorumun yardımcısı(zaten kendisine ulaşamıyoruz)yardımcısı ile muatabız.
bana hiç bir sey söylemedi.evet bebeğikaybettikte demedi varda demedi sadece dış gebelik olabilir dedi.
ve pazartesi gelmeyin siz dedi
salı günü bir bhcg daha yaptırıp bize bildirin dedi.
bugün cumartesi ve salıya daha 3 gün var.
şuan ne olduğumu neyin beni beklediğini açıkcası hiç bilmiyorum.soracağım kimsede yok.
ben hamilemiyim değilmiyim
dış gebelikmi değilmi.?
düşükmü yapıyorum yapmıyormuyum?
bu bhcg değeri 167 den 102 ye düştü tekrar artarda şansım devam edermi?
hiç bir bilgim fikrim yok.
aslında doktorumda yok diyebiliriz...
acil bana birseyler yazın pc başında gözüm ekranda yazacaklarınızı bekliyorum...
bu 3gün gecermi arkadaşlar? ne olduğunu bilmiyorum.

Son düzenleme:
illa bu doktora gitmek zorundamısınız neden başka bi doktora gitmiyosunuz :uhm:
bu önemli bişey ALLAH korusun sizede zarar verebilir

canım bence beklemeye ve zaman kaybetmeye gerek yok hemen başka bi doktora görün bence... ben de balıkesirliyim ve geçenlerde balıkesirdeyken doktora gitmem gerekmişti tesadüfen özel veçhi ersun tıp merkezine gitmiştim kadın doğum doktoru o kadar anlayışlı ve ilgili ki balıkesirde otursaydım ona giderdim ama doktor erkek bilgin olsun...

bence beklemeden başka bir dra git çünkü artık önemli olan sensin sonuçta dış gebelikse veya bebek düşüyorsa bunu umursamadan 3 gün beklemen yanlış olur bence o dr unut ve başka bir doktora görün başka bir şehire gitme şansın yok mu anladığım kadarıyla balıkesirdesin bursaya izmire falan gitsen yani eğer balıkesirde dr için şansın yoksa

ArkadaŞlar ben zaten ızmıre taŞındım.sız Şımdı balıkesır yazınca bende farkettım..artık orda yaŞamıyorum..
ızmıredeyım suanda..
Bende doktoru deĞıŞtırmek ıstıyorum..fakat bır sÜrÜ aĞır tahlıller yaŞadım.rahım flımlerı cekıldım. Doktor bunlar vermıyor bana onun arŞıvınde.ve benım Şuan sol tÜpÜm yok daha Önce geÇırdıĞım dıŞ gebelık dolayısıyla yıne aynı doktor amelıyatımı yapmıŞtı ve soltÜpÜ almıŞtı. BaŞlangıÇtan berı ben hep bu doktorda ıdım herseyım tÜm verılerım onda.baŞka doktora gıttım. Ve dıĞer doktor benden tÜm tahlıllerı tÜm verılerı yenıden yaptırmaya kalktı..bu hem maddı hem manevı hemde zaman kaybı olduĞu
ıÇın elımız kolumuz baĞlandı...
Benım dururumumda olan yada bır fıkrı olan arkadaŞlar acıl cevap beklıyorum pc. BaŞında

bence bu doktoru bırak baska bir doktora git canım ultrasonla falan baktır bir inşallah melegini kaybetmezsin :Saruboceq::Saruboceq: dualarım seninle canım :Saruboceq:

tekrar gidip kanda baktır istersen yada en iyisi dr a görünmen drunu arayıp sıkıştır bence yada pzt sabahın köründe dayan kapısına. ama o drla nereye kadar devam edebiliceksin bence vakit varken başka birini dene

sadece bu durum için başka bi doktora git tavsiye al derim ben tedavi sürecini sonra düşünürsün ... bu arada doktorun kimdi canım bende izmirde bi doktor arıyorum seninkine gitmeyeyim...

Erol tavmergen. Benım doktorum.ayrıca ben bugÜn bhcg yaptırdım.102 cıktı.ama gecen hafta 167 cıkmıŞtı yanı bır dÜŞÜŞ var. Bu yÜkselırmı

canım bence zaman kaybetmeden baska bir dr.a gitseydin....ben kendi dr.uma ulaşamıyorum o yüzden geldim bilgi almak istiyorum derdin....sonucta siz başkasının hastasısınız size bakamam mı diyecek...ben olsam sadece bilgi almak için başka bir dr.a giderdim...ama umutstzluğa da kapılma....:teselli:

beta hcg düşüşe geçmiş bilgilerime göre maalesef düşük yaşıyorsun yada dış gebelik ..:KK43: acilen bakılman gerekiyor diğer tüpüne zarar vermesin canım benim...hemen devlet hastanesinin aciline git ve beta hcg testlerinide yanında götür sakın salıyı bekleme,serum falan bağlarlar belki düşmez Allah bilir sonra benim gibi olma...

beta hcg düşüşe geçmiş bilgilerime göre maalesef düşük yaşıyorsun yada dış gebelik ..:KK43: acilen bakılman gerekiyor diğer tüpüne zarar vermesin canım benim...hemen devlet hastanesinin aciline git ve beta hcg testlerinide yanında götür sakın salıyı bekleme,serum falan bağlarlar belki düşmez Allah bilir sonra benim gibi olma...

serife senin nasıl olmuştu aynı şekildemi olmuştu seninde?bana biraz anlatıp bilgi verirmisin

canım bence doktorunu kesinlikle değiştir. gideceğin doktor haklısın tahliller isteyecek sen de devlet hastanesine gider tahlillerini orada yaptırırsın. çünkü bu doktora olan güven çok çok önemli.

Güşüm ben en iyi ihtimale göre konuşacağım;aşılamada birden fazla gebelik olabiliyor biliyorsun.Sen kan testini yaptırıp 162 yi gördüğünde belki de ikiz üçüz gibi bir durum olduğundan BHcg değerin o seviyede çıkmıştı;sonrasında tutunma esnasında aralarından biri bunu başaramamış ve tekli gebeliğe geçmiş olabilirsin bu da kandaki BHcg değerinin tek bebeğe göre kendini yeniden ayarlamış olabileceğini gösterir.

Bence canını sıkma;gülüm benim!Artı diğer arkadaşların da dediği gibi doktorundan memnun değilsen değiş gitsin;hem paranı alıp hem de seni bu kadar stres altında bırakmaya hakkı yok!

Güşüm ben en iyi ihtimale göre konuşacağım;aşılamada birden fazla gebelik olabiliyor biliyorsun.Sen kan testini yaptırıp 162 yi gördüğünde belki de ikiz üçüz gibi bir durum olduğundan BHcg değerin o seviyede çıkmıştı;sonrasında tutunma esnasında aralarından biri bunu başaramamış ve tekli gebeliğe geçmiş olabilirsin bu da kandaki BHcg değerinin tek bebeğe göre kendini yeniden ayarlamış olabileceğini gösterir.

Bence canını sıkma;gülüm benim!Artı diğer arkadaşların da dediği gibi doktorundan memnun değilsen değiş gitsin;hem paranı alıp hem de seni bu kadar stres altında bırakmaya hakkı yok!

gece gece morelimi düzeltten inan ağrılarım biraz olsun dindi.umarım dediğin gibidir...
işallah dediğin gibi olur..

gece gece morelimi düzeltten inan ağrılarım biraz olsun dindi.umarım dediğin gibidir...
işallah dediğin gibi olur..

Canım illa böyle diyemiyorum tabi ama sonuçta normal bir gebelikten bahsetmiyoruz;aşılama diyorsun!E aşılamalarda genelde çoğul gebelik oluyor!Seninki teke düşmüş olabilir dedim;ki bunu yaşayanlar var.

Umarım sen de onlardan biri olursun!Boş yere umutlandırmak istemem tabi ; ama sonuçta hep de kötüye yormamak lazım böyle şeylerde moral çok önemli!

Dilerim gönlünce olur.

doktorların coğu byle sanırım cnm dr degişrtr havalrı bi ayrı zaten .. devlet ve yaz özel fark etmiyor.. nerde hipokrat yemini.....

biz şimdi 3 gündür bekliyoruz.bakalım doktor ne diycek diye adam al bu iğneyi vurul diyip kestirip atıyor ve yüzü asık.bence doktorlar ümit verici ve yüzü gülen insanlar olmalı. gülmüyorsa ve insanlara tahammülün yoksa yapmıycaksın bu işi.bugün pazar yarın sabah arıycam ve ve buraya ne yazmışsam aynısını yüzünede söyliycem ve sonuç ne olursa olsun ister düşük ister dış gebelik ister hamileleik devam ediyor olsun ne olursa olsun bu hafta sonu bana ders oldu.bu bekleyiş bana ders oldu.bBIRAKıYORUM BU DOKTORU...ADAM PROF. OLMUŞ. paraya doymuş...umrunda değil. ben giderim yenisi gelir diye bakıyor.ama işte türkiyede yaşıyor olmanın handikaplarını biz acı cekerek öğreniyoruz...biz 2 gündür eşimle beklemekten yorulduk....

konu aynen söyle oldu kızlar....
aşılama yaptı bana sevgili doktorum.(daha önce bir tüpümü almıştı )dosyalarım herseyim onda...herneyse..
neyse aşılamadan sonra herkese cinsel ilişki veriyormuş doktorlar. ama bize yasak dedi.ozaman neden aşılamadan 7 gün sonra çatlatma iğnesi vurdurdu bilmem.bize ilişki yasak dedi.bir bildiği vardır dedik.
neyse ben 20 gün sonra bhcg yaptırdım.15 cıktı.bana varda diyemem yokta diyemem dedi.1 hafta sonra tekrar bhcg yap dedi.yaptık 167 cıktı.yardımcısı tebrik etti beni aradı hamilesin dedi.(BU ARADA BEN HEP yardımcı doktoruyla muhatabım)ve pazartesi sizi muayeneye bekliyruz dedi.biz uctuk tabii....
tam sevindik 4 gün sonra yani cuma akşamı bende çok az lekelenme oldu.biraz koyu renkli kanama oldu.hemen muayenesi kapanmıştı artık zor zor ulaştık doktorun yardımcısına kanama oldu dedik. bize bir iğne verdi.bu iğne ne için nedendir hiç söyllemeden açıklama bile yapmadan, bu iğneyi git yaptır hemen dedi..bizde gittik iğneyi aldık. meraktan eczaneye sorduk bu ne işe yarıyor diye.düşünün işte doktordan değil eczanelerden bilgi almaya calıştık..o kadar güvenim sarsıldıki doktora acaba düşsün diyemi yaptırıyor bunu bile düşündük...neyse iğne bebek tutunsun diyeymiş.eczanedeki bayan anlattı bize bunu.iğneyi vurdurup eve geldim. ama içime kurt düştü benim..ertesi sabah baktım ne arayan ne soran var beni sizin kanamanız vardı dün gece ağırlaştımı durdumu diye ne arayan ne soran var...bir bhcg yapayım yeniden dedim.kendim karar verdim buna ve gidip yaptırdım. bhcg 102ye düşmüş....
bende aslında doktor istemesede kendilerine fax ladım..sonucu.
sonrada aradım..bana siz pazartesi gelecektiniz ya gelmeyin salı günü bhcg yaptırıp bize faxlayın dedi.gelmeyin dedi.işte benim için son nokta bu oldu adam cat dedi kapattı telefonu....
insan bir açıklama yapar ...neden bekliyoruz.birde bana dış gebelikten korkuyoruz dedi utanmadan..acile falan giderseniz arayın dedi.bu olaylar cumartesi oldu.yani dün akşamüstü...biz bekliyoruz bakalım salı gününe kadar beklenirmi yaa kızlar?neyi beklediğimide bilmiyorum.yani ya düştü galiba bebek desin. yada diş gebelik desin yada hala hamilesin desin.ama bir açıklamada bulunsun bir tahmin yürütsün...bir cevap versin.ne yaptığımızı anlatsın neyii beklediğimizi bilelim. bilmiyorumki ben şimdi hamilemiyim düşükmü yapıyorum yaptım. dış gebelikmi geciriyorum...
hayır deki buyrun gelin bir muayene edelim demesini bekledik ama gelme dedi...bize...
bu ilk aşılamam.bana daha aşılamayı yapmadan bir kez daha aşılama yapıcaz sonra tüp bebek yaparız oda olmazsa seni ameliyat ederim tüpün boğumlu onu düzeltirim dedi.ama zaten bu doktor beni ameliyat etti tüpümü aldı zaten.madem kestin actın gördün diğer tüpün boğumlu olduğunu düzeltsene açmışken....
ayrıca kanama hafif hafif başladığında doktor riskli durumlarda progesteron veriyor...düşmesin diye 2-3 gün arayla iğne veriyor serum falan takıyor bu hiç bir sey yapmadı bir tek iğne ilaç hiç bir sey vermedi ...yani bebek düşmeye yakınken bile ilaçlarla kurtulabiliyormuş.

anlamıyorum ve çok kızgınım.yarın doktoru arayıp herseyi yüzüne ssöyliyip ne yapacağına bakıp sonrada başka bir doktor bulucam kendime...

bana kalırsa dış gebelik yok arkadaşım düşük olabilir dış gebelikte bildiğim kadarıyla anormal yükselme yada 2 katına katlaması gereken değer katlamıyo bence sen kan tahlili yaptır zaten değer düşüyosa bebek düşüyodur.

çok tesekkürler nesli yarın kan tahlili yaptırıp sonucu burdan yazıcam lütfen bana dua edin bebeğim düşmesin..

X