Artık anne olmak istiyorum

Yosungz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2018
64
29
Merhaba bayanlar 3.5yıllık evliyim.ilk yıl çocuk düsünmedik.ikinci yıl istememixe ragmen cacugum olmadı doktor doktor gezdik. Hiçbir sorun yok dedi doktorlar ama yine olmadı. Ankarada bir doktora gittim. Klomen estrofem ve yumurta çatlatma iğnesi ile hamile kaldım tek yumurta ikizlerine, fakat onlarında kalbı durdu iki buçuk aylık iken. Ocakta kürtaj oldum. Mayısta tekrar yumurta çatlatma iğnesi oldum ve sonuç negatif.işin kötü tarafı adet düzenlerimde bozuldu kğrtajdan sonra.Artık o kadar yıprandım ve yoruldum ki doktora gitmedim bir daha. Ekimde kendiliğmden hamile kaldım ve hamile oldugumu ogrendıgım gün düşük yaptım. Başka başka doktorlara gittim nedeni belli değil. Ve polikistik over oldugumu söylediler. Sogan kürü denedim bu ay.Artık cok yoruldum. Ne yapmalıyım lütfen yardım edin.tüp bebek mi denemeliyim yoksa

Kanda pıhtılaşma olabilir mi? Kontrol ettirdiniz mi? Biraz abuk bir örnek olcak ama seren Serengil yıllardır bu yüzden bebeklerini kaybediyormuş hepsi anne karnında ölüyormuş. Şimdi hem tüp bebek sürecinde hemde kan pıhtılaşmasını engelleyici bir tedavi uyguluyor. Yıllarca bu pıhtılaşma fark edilmemiş. Aklınızda olsun dizinde.

Evet teşekkür ederim. En son gittiğim doktorda bundan şüphelendi ve corasprin verdi kan sulandırıcı olarak. Onuda kullanıyorum çok düzenli olmasada. Ama kafamı karıştıran şimdi polikistik over olması. Oda beni çok üzüyor.

sakin olmalı, zamana bırakmalısın...

Bende de polikistik over var canım bi kaç ay denedim olmayınca iğne kullandım yumurtalarım gelişsin diye ve çatlatma iğnesi sonra bebeğim şu an 2 yaşında.. Pkos gebeliğe engel değil inşallah olur klomeni bir daha deneyebilşrsin..

Nasıl kullanmam gerekiyor peki. Tamamen geçiyor mu yani

Yani bu tür şeyler bitkisel ben ayda 4-5 defa içtim.İlk ay tam zamanında adet gördüm ikinci ay da hamile kalmıştım.Bende işe yaradı herkeste yarayacak diye bişi yok ama denemeye değer.

Ovülasyon testi alıp, evde yumurtlama günlerini takip edebilirsin . Belki hiç doktor vs. O kadar strese gerek kalmaz . Sonuçta hamile kalabiliyorsun. Demek ki , arkadaşların dedikleri gibi pıhtılaşma ya da onun gibi bir sıkıntı var ki sonradan kaybediyorsun. Ya da başka bir doktora gidip baştan aşağı gereken tüm testleri yaptırıp kafandaki acabaları sildikten sonra , sakin kafayla yola devam etmek senin için daha iyi olabilir .
Dilerim en kısa sürede kavuşursun bebeğine !

sakin olmalı, zamana bırakmalısın...
Eşimde aynı şeyi söylüyor ama yaşım 31 oldu. Anne olamamaktan çok korkuyorum. Artık her gittiğim yerde çocugun yokmu sorularından yoruldum. Doktorlar dogru düzgün bir tedavi vermiyor. Tüp bebekse ona da varım diyorum. Ama bilmiyorum çok ama çok bunaldım.

İnşallah tek temennim o yönde.bırkac gün önce ovulasyon testleri aldım şu sıralar adet olmak üzereyim adetten sonra onu da deneyeceğim. İnşallah işe yarar

çoğu kişinin çocuğu stresten olmuyor, çok duymuşumdur, ümidi kestiğim anda çocuğum oldu diye...belki hamile kaldığınızda aşırı sevinç yaşadınız, buda bir stres faktörüdür, belkide çocuklar ondan düştü...sakin olun, artık çocuk doğurmanın yaşı bayağı ilerledi...

Evet ilk hamile kaldığımda çok ama çok sevindik eşimle o zamanda tüm ümidimi kaybetmiştim yumrta catlatma iğnesi vurulmus olmama ragmen.daha sonra bir hafta ara ile bebeklerin kalbi durdu. İkinci hamileliğimde mayıstan beri tamamen bırakmıştım kendimi. İyice ümidimi kaybetmiştim psikolojik olarak cok yorulmustum.ve hiç beklemediğim anda ekimde hamile olduğumu öğrendim ona da sevinemedim çünkü aynı gün düştü. Acaba aşılama filan mı yaptımalıyım.

ssk karşılıyor aşılamayı, araştır.

Genetik test yapilmadi mi.

bende polikistik overim.

ve hic hamile kalamadım kiloma baglıyorlar genelde.

ama sunu unutma Hz. Allah OL deyince olur.... sakın strese girme. kendini bunaltma

bana da herkes yoldan gecenler bile cocugun yokmu diyor.... hıh umurumda degil artık . Allah biliyor diyorum.

Pco bende de var ve hamilelige engel degil. Ama trombofili paneli yaptirin mutlaka, ilk bebegimi kan pihtilasmasindan kalbi durdugu icin kaybettim, ikinci bebegimde kan sulandirici olarak igne kullandim su an 14 aylik, coraspin asla kan pihtilasmasinda yeterli degil.

Trombofili paneli nedir ilk kez duyuyorum. Peki doktora gidip bunu soyledıgımızde yaptırabılıyormuyuz yoksa doktor mu gereklı gorurse yaptırıyor.corasprin konusunda şuan hayal kırıklıgına ugradım.pekı sızın bebegınızde kan pıhtılasması oldugunu nerden anladınızda doktor kan sulandırıcı ıgne verdı.bana hiç bırsey yapmadılar ya kürtaj oldum o kadar (

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…