Arkadaşlar su gelmesi nasıl oluyo. kafam çok karışık

cerennur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2008
77
0
arkadaşlar su gelmesi nasıl oluyo. dk.um bardaktan boşalır gibi gelir dedi. ama nette bazı yazılar okuyorum az azda gelebilir diye yazıyo. idrarla karışıkta olabilirmiş. o zaman nasıl anlıyacağım. benim ilk bebeğim ve son 1 haftanın içindeyim çok korkuyorum. su gelirde farketmezsem diye. sancı oluyo mu su gelince. cvp yazarsanız sevinirim. bir kaç gündür sulu akıntımda oluyo. böyle olanınız var mı?

tatl1m benim de akintim cogaldi benimde ilk gebeligim ve senin gibi çok korkuyorum gelir de farketmezsem die. bu sabah kalktim wc ye gittim sonra tam yataga dondugumde sicak bisi aktigini hissettim baktim ama cok azdi ne oldugunu anlayamadim belim de agridi sonra uyumusum kalktigimda hersey normaldi. acaba nisan denilen seyden once su gelebilir mi ?

canım benim suyumbirden aniden senin doktorun da dediği gibi bardaktan boşalırcasına geldi, ama idrarla arasındaki farkı çok rahat anlarsın,, çünkü idrarın gelip gelmemeisini kaslarınla kontol edbiliyorsun, kendini sıkarsan idrarını tutabilrsin gelmesini engelleyebilrisin oysa suyun gelmesini engelleyemiyorsun, oradan anlayabilirsin

benim suyum geldiğinde sancım yoktu bir 10-15 dakika sonra sancım başladı

kızlar benımde ılk gebelıgım ama annemden edindiğim bılgılere göre su gelmesını kontrol edemıyormussun ve sümüksü akıntı gibi bir şey oluyorms..

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. allah hepimizin yardımcısı olsun ve sağ salim kucğımıza alalım bebişlerimizi. ben yapı olarakta heyecenlı olduğuman dolayı sitres yapmaya başladım. inşallah sağlıklı bir doğum olayı yaşarız hepimiz. amin....

benim suyum 8cm açılmadan sonra geldi yani benim sancılar tetikledi rahim kasıldıkça keseye basınç yaptı patlattı, anlamamak imkansız, bebek geliyooooooooo diye avazım çıktığı kadar bağırdım:)

suyun gelmesi
Rahim ağzı açıldıktan sonra ya da bazen de sancı başlamadan önce bebeğin içinde bulunduğu su kesesi yırtılabilir ve su gelebilir. Su kesesi yukarıdan açılmış ise azar azar gelebilir ve gebe idrar kaçırdığını sanabilir. Amniyo sıvısı berrak renkte, kendine has kokusu olan, koyu kıvamlı olmayan bir sıvıdır.

Su kesesi alt bölgeden açılmış ise bol miktarda gebenin bacağından aşağı akabilir. Su kesesi açıldıktan sonra gebeliğin bütünlüğü bozulur ve şayet doğum sancıları henüz başlamamış ise genellikle 24 saat içinde sancılar dolayısıyla da doğum süreci başlar. Bu nedenle su gelmesi fark edildiğinde hastaneye gitmek gerekir.

Ben gece lavaboya gittim sonra geri yattım.. Yatakta birden ılık bir şekilde geldi... Sonra lavaboya gittiğimde de gelmeye devam edince hastaneye gittik gece ikide. Öğlen birde anca doğum yaptım.. Çünkü hiç açılmam yoktu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…