Arkadaşlar lütfenn akıl verinn.

ecrinnaz51

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2011
334
80
Adet kanamam 2 gün sonra geldi normalde en az bir hafta sonra gelirdi fakat bundan yana değil sıkıntım adet kanamamda bi anormallik var ve 3 gündürde sancılı geçiyo ve rengide koyu kırmızı bu hamilelik belirtisi olabilir mi başka ne türlü belirtileride beraberinde getirir lütfen aydınlatır mısınız beni...:26::26::26:

cnm ben seninkine bişey diyemicem doktora sormanda fayda görüyorum bana hamilelik gibi gelmedi çünkü bende lekelenme gibi olmuştu adetin ilk günü ilk kanama gibi koyu bi kahverengi ve geçti hemen inşallah hamilesindir

Bir yerde şöyle bir azı buldum istersen bir doktora görün bence

Hamilelikte Kanamanın nedenleri

Hamilelikte kanamanın nedenleri hamileliğin dönemine göre değişkenlik gösterir. Kanamalar hamileliğin ilk 3 ayında oluyorsa bunun nedeni düşük tehtididir. Kanamanın bir diğer sebebi de dış gebelik veya mol gebelik gibi sebepler olabilir. Hamileliğin sonlarına doğru olan kanamaların da nedenleri farklı olabilir, mesela bebeğin eşinin ayrılması, bebeğin eşinin önde olması, nişan kanaması veya doğumun başlamasına istinaden olan kanamalar olabilir. Kanamaya bunlardan hangisinin neden olduğu doktor tarafından mutlaka araştırılması gerekir.

Bazı kanamalar hamilelikle alakalı olmayabilir. Rahim ağzında bulunan bir yaranın kanaması veya vajinada oluşabilecek kitleler yüzünden olan kanamalar olabilir.

Hamilelik dönemindeki kanamaların tedavisi bebeğin o anki durumu, kanamanın nedeni veya hamileliğin hangi döneminde olduğuna göre farklılık gösterebilir.

Kaynak: Hamilelik Ayları

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…