arkadaşlar lütfen ne biliyosanız yazın anlatacak başka kimsem yok

merwisss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2010
264
4
arkadaşlar 1 yıldır korunmuyoruz yumurtalıklarım zayıf çalışıyor 21 haziranda adet oldum 6 temmuzda yani adetten itibaren 14. gününde benden ilk önce nokta kadar daha sonra daha koyu kıvamlı kahverengi akıntı geldi 3 gün sürdü hemen doktora gittim ultrasonla baktı yumurtlama döneminde olur böyle kanamalar geldi yumurtanda yok zaten dedi nys ara ara kasıklarıma bıçak saplanır gibi oluyor bide göğüslerimin ucu acıyor ama ara ara oluyor acaba hamileymiyim diye idrar testi almıştım o kahverengi akıntının geldiği gün negatif çıktı doktor ultrasonlada baktı oda bişey yok dedi ama hala içimde bi umut ve şüphe var sizce bunlar hamilelik belirtisimidir lütfen cvp yazın çünkü bunları paylaşacak ve bu konuda akıl alacak kimsem yok şimdiden teşekkürler...

canımm net bişey söyleyemem ama içinde umut varsa hemen kan testi yaptır ve sonucu öğren inşallah hamilesindir canım kese zaten hemen görülmüyo o yüzden bi kan testi yaptırman da fayda var şimdiden hayırlısı olsun:teytey:

Adetin ilk gününden itibaren 14. günde olan kanama yumurtlama günü kanamasıdır. Hamilelikten olan yerleşme kanaması o gün olmaz. Çünkü daha zaten o günlerde hamile kalırsın. Yani yerşelme kanaması o tarihten bir hafta on gün sonra filen olur.
Testin sonuç vermesi ise imkansız. Akşam hamile kaldığın cinsel ilişkiye girip sabah da test yapmak gibi birşey yok. Test adetten en erken birkaç gün önce bir ihtimal sonuç verebilir ama kesin sonucu adet gecikmesinden sonra verir.
Çok takma kafana, bak yumurtlaman azmış. Çok istedikçe yumurtlama düzenini de bozarsın aşırı hamilelik isteğinden. Akışına bırak. Yaşına göre 6 ay- 1 yıl içinde olmazsa doktora gidersin. Takibe başlar.
Bir de internetten hamile kalma ve yumurtlama döngüsü ile ilgili yazılar okursan faydalı olur.

canım o kahverengi akıntı gelmeden tam bir hafta önce birlikte olmuştuk bir hafta sonra böyle kn gelince kafam karıştı işte

canım o kahverengi akıntı gelmeden tam bir hafta önce birlikte olmuştuk bir hafta sonra böyle kn gelince kafam karıştı işte

O zaman adetin 6. günüde filan birlikte olmuşsunuz. O günlerde hamile kalınmaz ki. Yani düşük bir ihtimal var ama zaten doktor bakmış. Yumurtlama da gebelik de yok demiş.

23 yaşındayım doktor yaşın çok genç olur diyor ama bir yıldır olmaması sizcede anormal değlmi başk doktora gittim yumurtalıkların zayıf çalışıyor dedi bir yıldır klomen kullandım dozunu yükselttim yine olmadı bir yıldır doktora gidiyorum olur diyor başka bişey demiyor tioid hastasıyım o etkiliyo olabilirmi diyorum ben bilmem diyor ilaçlarımı düzenli kullanıyorum hormonlarım normal seviyede ama neden olmuyorbilmiyor anne olmak için yaşın kaç olması lazım istemek suç gibi davranıyor bana

adetlerin düzensizmiş kahverengi lekelenme bendede önceden çok oluyordu.testte negatif çıkmış ümitlenme sen yinede.daha 1 yıl olmuş işallah en kısa zamanda gelir bebişin.

23 yaşındayım doktor yaşın çok genç olur diyor ama bir yıldır olmaması sizcede anormal değlmi başk doktora gittim yumurtalıkların zayıf çalışıyor dedi bir yıldır klomen kullandım dozunu yükselttim yine olmadı bir yıldır doktora gidiyorum olur diyor başka bişey demiyor tioid hastasıyım o etkiliyo olabilirmi diyorum ben bilmem diyor ilaçlarımı düzenli kullanıyorum hormonlarım normal seviyede ama neden olmuyorbilmiyor anne olmak için yaşın kaç olması lazım istemek suç gibi davranıyor bana

canım ayne şeyleri bende yaşadım klomende en son günde 4 taneyle yumurtalar büyüdü ama tabi bulana kadar klomen limitini doldurdum.en son klomen ve 4 gün iğneyle aşılama yapıldı tutmadı.sonra hipertroid olduğum ortaya çıktı.bebek tedavisini bırakıp troid için tedaviye başladım.bebek tedavisi için genel cerrah uzmanı izin vermedi.bu sene nisanda 1 yıl olacaktıki martta hamile olduğumu öğrendim.darısı başına işallah.

eğer mümkünse bence dr.unu değiştir.çünkü dr.lar 1 yıl korunmasız ve düzenli ilişkiden sonra olmazsa takibe alıyorlar.yaşın çok küçük tamam ama,tiroid hastasıyım diyosun.bu bi şekilde hormonlarını da etkiliyor olabilir.bence başka bi dr.a görünmende fayda var..

yaşım 23 ama 17 yaşında gibi gösteriyorum şok oluyolar evliyim deyince acıbademe gttim ordaki doktorda erken diyor başka bişey demiyor ay kafayı yicem artık

Tiroid gebeliği üreme sağlığını etkileyebilen birşey. Aslında yaşın genç, bu doğru zamnın var ayrıntılı tedavilere girmek için. Bu bakımdan rahat olsun için bir kere.
Ama belki başka bir doktordan da fikir alabilirsin. Bir yıl çok kısa değil. Çok uzun da değil.
Ama bu arada tekrar yazıyorum, düzenli yumurtlamanın önündeki en büyük engellerden biri aşırı hamile kalma isteği. Unutmaya çalış biraz bu konuyu. Yüzlerce örnek var bu sitede her türlü tedaviyle hamile kalamyıp tam vazgeçmişken normal yoldan hamile kalan.

yaşım 23 ama 17 yaşında gibi gösteriyorum şok oluyolar evliyim deyince acıbademe gttim ordaki doktorda erken diyor başka bişey demiyor ay kafayı yicem artık

dr.lar da bi garip..hani deselerki biyolojik olarak olgunlaşmamışsın anlıcam.klomen tedavisinin sonuç vermemesine ne diyorlar tam olarak..

Tiroid gebeliği üreme sağlığını etkileyebilen birşey. Aslında yaşın genç, bu doğru zamnın var ayrıntılı tedavilere girmek için. Bu bakımdan rahat olsun için bir kere.
Ama belki başka bir doktordan da fikir alabilirsin. Bir yıl çok kısa değil. Çok uzun da değil.
Ama bu arada tekrar yazıyorum, düzenli yumurtlamanın önündeki en büyük engellerden biri aşırı hamile kalma isteği. Unutmaya çalış biraz bu konuyu. Yüzlerce örnek var bu sitede her türlü tedaviyle hamile kalamyıp tam vazgeçmişken normal yoldan hamile kalan.

haklısın ama ta nişanlıyken kuruyoduk eşimle bebek hayallerini bütün hayllerimiz gerçekleşti bi bebekolmadı artık beklemekten başka yapacak hiçbişeyim yok unutmaya çalışıcam...

erekn yada geç olması senin kararın buna doktorun neden karar veriyor anlamadımbilmiyorumkismile bencede doktorunu değiştir canım troid hastasıyım ondan olabilirmi diyorsun basından savar gibi ben bilmem diyormuş benim amcamın eşide troid hastası şu anda ikinci bebeğine hamile...hamile kalmadan önce doktor kontrolunde oluyor testleri yapılıyor hamilelik dönemindede rutin olarak aylık kontrolu oluyor sürekli ilaç kullanıyor ilk gebeliği düşükle sonuçlanmış o yüzden devamlı kontrol altında bulunması gerekiyor troid bezinin az çalışması gebeliğe engel olabiliyormus çok çalışması ise gebelikte anneve bebek için sakıncalı oluyormuş o yuzden hem kadındoğum hemde rahatsızlıgınla ilgili bölüm (endokrinoloji) doktorunun kontrolu altında olmayı ihmal etme canım şimdiden geçmiş olsun

yarın acıbademe gidiyorum endokriolojiye bakalım o doktor ne diycek acaba iğne tedavisimi yaptırsam ne yapayım arkadaşlar akıl verin bana

X