Arkadaşlar ikiz hamilelik dönemi nasıl geçiyor?

inanın bazen gücüm o kadr azalıyorki ağladığım oluyor yetersiz kalıyorsun en yakın örneği az önce ikisi aynı anda ağlıyor ömer daha sakin ama acıkmış acıkınca asla durmuyorrr

alide bu ara huysuzluk var oyncak vs. kar etmiyor....

önce ömeri yedirdim ama ali katılıyor artık.....mecbur belli bi noktan sonra ömeri bırakıp aliye geçtim

neyse yemeğini yerken uyudu şimdi yatağına attım.........çok zor kızlarrrr ev işi için muhakkak biri lazım haftada bir alayım diyorum bakıyorum hergün ya süpürmek yada silmek gerekki o haftada bir olan iş işe yarasın...ama ne mümkün ki olmuyor biraz uyudu balkonumu sildim 10 dk.daha uyudu mutfağı sildim...

biraz oyuncak oynadı odalarını sildim ....şimdi uyudu inş.uzun bir uyku olur...antreyi sileceğim yatak odasını sileceğim ...banyoyu temizleyeceğim....çamaşır yıkayıp kuruyanları alacağım....

babamız 8.8,30 dan önce gelmez.......yemek yapmadım yapamamda bu saaten sonra ..........yazdıklarım korkutmak için değil ama bazen böle doluyorsunuz içimi dökmek istedim tüm zorluklarına rağmen çok güseller......

kıyamam sana dırımkızı yaa... hiçmi sana yardım edecek yakınında kimse yok.... evet çok zor ama böyle durumlarda onları ne kadar beklediğini düşün... belki motive olmakta faydalı olur canım sana....

Dırım kızı Allah gücünü artırsın.Ama sen maşallah bir atom karıncasın.Bizimde bir kaç ay sonra durumumuz senin gibi olacak.Sen belli ki oldukça titizde bir bayansın.Canım gerçekten yardımcı gerekli diye düşünüyorum.ımkanın varsa al mutlaka yardımcı olacak birini ...

kızlar güzel sözleriniz için çok sağolun ......

kayra cnm haftada ikikere temizlikci 160 tl yapar buda ayda 620 yapar bu para benim için imkansız

yarım gün gelen biri var alıyorum 40 tl ye geliyor....geçen hafta geldi.....temizledi heryeri...

bende geçen perşembe temizledim heryeri ...c.tesi misafir pazar dolaştık....p.tesi salı çarş.yoktuk evin dağnıklığı toplanmadı şimdi bu hafta almaya deymez c.tesi annemelr arkadaşı ile gelecek.....eee böle dağnık pis olmaz annem yapardı ama misafiri getireceğinden erken gelemiyor....

artık haftaya cumaya alacam ramazana temiz gireyimm

canlarr,biz geldikka.s.
çok mevzu olmuşum,utandık yaaw:kedi:
malum kısaca yazayım istiyorum,,
öncelikle şuan hala Cerrahpaşadayım,kardeşim yanıma refakatçi geldi,onun pc sinden yazıyorum,sık sık girmeyebilirim..
Malum bayya KK da yazışırken ağrılarım başladı,ama tabi tam olarak nasıl olduğunu bilemdiğim için yaygara yapmak istemedim,bilirsiniz beni..
Sonra dırımkızıyla canım benim,önce msn de sonra telde konuşunca bunları tipik sancılar olduğunu doktora görünmem gerktiğini söyledii,hafif çamaşırımı ıslatan sanki altıma kaçırır gbi suyum da gelmeye başlamıştı.
Apar topar kararsız kaldığım Nisa hastanesine gittik.Saat 1 gibiydi hastaneye gittiğimde acil durumuma rağmen kurumumdan vizite kağıdı fakslanmadan işlme kaydımı yapmadılar.Yaklaşık 45 dk vizite kağıdının fakslanmasını bekledim,kasılmalar düzenli ve artarak devam ediyordu.Sonra NST için sıra aldık.Evet kızlar saat 2ye doğru aldığım sıra bana saat 4tegeldi.Sancılarım devam ediyordu,bazen tuvalet için kalktığım yerde oturmaya geri döndüğümde yer bulamıyordum..
Nitekim NST ye girdim,sancılarım başlamıştı,sonucu doktora gösterecektik kii,apar topar doğuma gitti gözümüzün önünden,,1 saati geçkin de öyle bekledik,,,herşey çok sinirdi..
Sonra bizi hastaneye yatırmak gerektiğini söylediler ve öye bir hastane beni o kadar beklettikten sonra benden gecelik taban fiyat olarak 400 lira istedi.Üstelik ne kadar kalacağımız belli değil..
Snir olmuşum dedim yolda doğurucamı bilsem burda bir dk durmam..
Sonra kendi doktorumzuu aradım,her zaman bizi kllayan değerli doktorum,,muallimim bahsettiğim çeşitli hastaneler ne kadar yoğun bakımımız var deselerde doktorum bana bu hastanelerin esaasında belli bir ölçüye ulşamayan bebekler konusnda çok da deneyimli olmadığını söyledi,hemen çapa ya da cerrahpaşaya dedi,hemennn,,adamın sesi titriyordu,ben de ağlıyordum nitekim,onları kaybetmekten çok korktumm..
Sonra biz çapaya giderken dırımkızıyla telde konuştuk yine,yani o bana resmen o zor anda Allahın bir elçisi gibiydi,yani kendisine burdan ne kadar teşekkür etsem ailesin ve yavruları için ne kadar dua etsem azdırr,bizikendi doktoruna yönlendirdi,önce kapıdan çevrildik,sonra bize verdiği doktorun telefonunda eşim doktora ulaştı ve o anda tüm kapılar açılmaya başladı..
Hastaneye tek kişilik odaya alındık,ondan önce o salak hastanede yapılan tüm tetkikler tekrar edildi,
burda da sancılarım vardı hafifi suyum geliyordu,bu durumda yapılacak en kötü tedavi bile hiç tedavi yapılmamasından iyidi.Bunu beni kapıdan geri çeviren doktorlardan biri Doçentin ismin duyunca söyleyerek içeri aldı.
Nitekim ilgili tedavi deman etti,12 saatte bir iki serum aldım,çok iyi geldi,sancılarım azaldı,suyum durdu.Ben iyiyim dedim ve doktorumuz da bu durumda ptesiye kadar yine de kal,idrarda bulunan enfeksiynu da temizleyelim duruma göre çıkarsın,ayakta tedavşne devm ederiz dedi,fakat serumlar kesilince yeniden ağrılarım ortaya çıktı,bugün doktorumuz olmadığı için hastanede kalma seyrim de değişebilir,bunu henüz konuşamadık,şuan yine serum başladılar,kllarımda damar bulamıyorlar,delik deşiğim,fakat yavrularım için herşeye razıyım.Ben değil hastanede kalmak ve serum almak,düzenli antibiyotiğe ihtiyaç duymuş biri değildim.Fakat bugün yavrularıma kavuşmak içn herşeye razıyım..
Bugüne kadar gezdim dolaştım,artık kızlarımla gezip dolaşırım,birleşelim artık hymarry egezmek yok demiş pensesiimm hehehehe çok güldümm
herkesin ilgi ve desteğine gönülden teşekkür ediyorum,yani başta dırımkızı,olmak üzere telefonlşa ilgisini hiç kesmeyen canım wavyciğimm,bebişiimm,egeliiim ve tüm hal hatır soran arkadaşlarıma herkese ayrı ayrı duacıyım,..
Allahım sağlıkla hepimizi bebeklerimeize kavuştursuunn,onlarla imtihan etmesiinn,zamanında kucaklarımıza lutfetsiinn inşallahh..
Haberdar etmeye çalışacağım,
çok yorulduumm,müsadenizle canımlarıımm
Dualarınızı bekliyoruzz..

canım benim iyi olmana çok sevındım çok şükür hayırlsııyla Allahım bebişlerini sağlıkla doğmasını nasip etsin yaşadıklarını okudukca bende sinirlendm özel bir hastane nasıl bu şekılde davranabılıyo bekletıyo aklım ermıyo doğrusu en iyisini yapmışssın orda kalmamakla canım kafana hiç bişey takma rahat ol bebişlerin için biz ne şartlarla buzamnlara geldik sonuçda k.i.b

marryy ciğim cnm benim sen yeterki iyi ol biz seni burada dört gözle bekliyor olacağız

belki yine yakın bir zamanda uzun kalacak şekilde ziyaretine gelirim

süprizzzzz yaparmıyım nee ? belli olmaz orada olursa (ki inş.iyi olur eve dönersin)

dırım kapında ..............

benim nicim neden dırım biliyormusunuz bizim köyümüzde çokkk eskilerde bir dırımkızı varmış.
çpk despot sinirli asabi deli ,,inatmı inat ama yürei çok yufkaymış çok iyilik yapar fakat despot kişiliği sayesinde adı böle kalmış........benim iyilik yönüm allahın taktiri ama diper nitelikler çok bende

deliyim yaniiiiiiiiiiii

canım benimm sen yatt kardeşin yazsın tamammmııı...öpüyorummm seni ve bebişleriii

canım benim yaaaa. allah öncelikle sana ve bebişlerine şifa versin.

hayret bişey ki doktorun senin soğumunu üstlenecek bir hastanede çalışmıyorken nasıl olurda senin gebelik takibini üstlenirki... bunu sana baştan sölemesi gerek.benmi yanlış anladım durum böyle değilmi...

ya ayrıca biz anadoluda kısıtlı hastaneler kısıtlı imkanlar içindeyiz . yalan değil. eskişehir büyükşehir dir ama bu tertibatta tek bir hastane var. oda üniversite hastanesi. paranla olsa bile yok. özel hastanelerde öle tam teçhizatlı değil.... üşenmezsen ankaraya gideceksin.... tabi oda çok paraylaa...

kaldıki siz koskoca istanbul da yaşıyorsunuz... bu kadar zor durumda olan bir hastaya birşey yapılaması ve sıralarda beklemesi............................................. tirajıkomikkk............. ya bu kadın doğursa ne yapacakki bunlar yaaa..nasıl böyle bir tehlikeyi göze alırlar ki...ya hemen sevketsene ambulansla üniversite hastanesine yada tam teçhizatlı bir yere ne diye oyalıyorsun ki hiç anlamıyorum bu insanları be ya......gerçi bu tür şeylerde büyükşehirlerde oluyor. buralarda olsa çok yoğunlarsa hemen gönderirler....

bir taraftanda dırımkızının doktorunun bir telefonla işi halletmiş olması da çok güzel bir durum.. aslında olması gereken ama böyle doktorlarıda alkışlayacak durumdayız yani...

kızlar demekki doktorlarımızı iyi seçecek ve en baştan konuşacağız herşeyi. çalıştığı hastane şartlarını..eğer özelse bile maddi durumu... bende ilk hamileliğimde doktorun muayenehanesindeki yazıya kanıp. sürpriz bir para ödemiştim. hiç unutmuyorum. muayenehanede 9 ay sürekli takibin yapıldığı hastalardan doğum ücreti alınmaz yazıyordu. ama doğumdan çıkınca doktorun 1,500 tl lık faturasıyla karşılaştım.bundan 6 sene önce...

oyyy kıyamam size çok geçmiş olsun kızların gelsin annesi herşeyi unutucan inşş dualarımız seninle

HYMARRY;
canım benım,nasıl duygulandım anlatamam,,allah ım guc kuvvet versın sana ve bebıslerıne,,,:Saruboceq:
bol bol konus onlarla,uzmesınler bızı rahat rahat uyusunlar yerlerınde,,,cok opuyorum,,,opuyorumnanaktan

kayracım.sen ne kadar iyimsersin öyle inan herkes senin gibi düşünse kimse bu dünyada sıkıntı çekmez inan.binbir zorlukla rabbimin bana verdiği evlatlarımı,doğum gece başlayınca tam 36 hafta 15 günde bir 28.haftadan sonra haftada gittiğim ve her gidişimde 100 tl verdiğim doktor demek istemiyorum benim gözümde dr.bile olamaz.gece 3 de doğum başlayınca tel.cevap vermedi tl.açok olmasına rağmen.hastanede dr.adını verdiğimde gecenin 3 de ben nasıl rahatsız ederim dr.demesi hemşirelerin.rahim 7 cm açılmış ayakda dolaşma demelerine rağmen,küvezimiz yok seni doğurturuz fakat ikizlerine küvez yok onları nereye götürürseniz götürün demeleri.bu vicdan hesabını nasıl ödeyecekler bilemiyorum.lmaz::lmaz:
:Saruboceq:

oooooooooo hymary gezgın annemız gelmış............çok gecmış ols..............söle kızlarına azcık daha dayansın onlar gezmek ıstıyooooooooo .........................ıyı bak kendıne mucuks

Hymarry canım benim ya hoşgeldin inşallah geçer ağrıların hayırlısıyla evine gider orda beklersin zamanlarını. :1hug: korkuttun hepimizi mafoldumben

günaydın kızlar

biz bugüğn dr ye gidicez stres olduk uyuyamadık kalktık erkenden ama sorunumuz var :kedi: artık malum bölgeyi göremez olduk şimdiye kadar hiç bakmadılar ama yinede temkinli olmak lazım diye :kedi: neyse sorun ettiğim şey çok ayıp sanırım galibaaa fisfisfis

tek kelimeyle inanamıyorum böylebir duruma nekadar büyük sorumszluk sağlıkçı onlar enazndan akıl vermeleri bebekleri şuraya gönderelm sizde gidin demeleri gerekir ne günlere klamışız Allahım hayırlı doğumlr nasip et..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…