arkadaşlar ikili test için tavsiyeleriniz neler?

filiz_onur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2008
507
5
41
Merhaba kızlar ben 10 haftalık hamileyim. Doktorum 20 nisan- 6 mayıs arası ikili testimi yaptırmamı söyledi. Bi çok yeri aradık şimdiden dolmuş, yer olanlarda da sigorta yok. Siz nerelerde yaptırdınız, memnunmusunuz ve ne kadar ödediniz??

canım bende 11+3 gün iken yaptırdım ikili testimi istanbul pendikte oturuyorum doktora gittiğim gün testimi yaptırdım hiç bir ücrette ödemedim

Arkadaşlar bu ikili test nasıl yapılıyor? detaylı bilgi verebilecek biri varmı ? Doktorum önce test için sonra detaylı ultrason için gel dedi. Netten anladığım kadarıyla bebeğin ense ölçümü yapılıyor ancak ilk yapılan test nedir? kafam karıştı..
Haftaya ikili test için randevumuz var nasıl olacak başımıza ne gelecek bilmek istiyorum..

cnm bende 15 haftalık hamileyim.ikili testi kacırdım.üçlü teste girdim.bu testin amacı bebeğin zeka gelişimin ölçmekmiş..ve diğer hastalıkların ne derece riskli olduğunu belirliyormuss..özel kuruluşlar cok pahalıya yapıyor.ben ssk da yaptırdım.hadi kolay gelsin

ya canım bize 200 gibi fiyat çıkardılar bi çok yerede sorduk hep buna yakın...

ben pendikte oturuyorum devlet hastanesine gittim gittiğim gün hem ultrasonda hemde kanda yaptırdım testimi aynı gün içindede sonuçlarını aldım hiç bir ücrette ödemedim..

Kan testimi yapılıyor sadece yani ? Bazı yerlerde okuduğuma göre bebeğin amniyos sıvısından örnek falan alınıyormuş. Nasıl oluyor die merak etmiştim.

hayır.önce ikili test yapılır.risk çıkarsa üçlü,yine risk çıkarsa detaylı ultrason en son amniyosentez yapılır.ama malesef bazı doktorlar para için ikili testten hemen sonra amniyosentez istiyorlar.karından su alınma olayı bu canım.inşallah gerek kalmadan halledersin..

ikili test denilen olay once bebegin ultrasondaki goruntusune bakilarak bebegin ense kalinliginin olculmesi ve akabinde anneden kan alinarak tahlil icin labaratuara yollanmasidir . Ense kalinligi bakldigi anda doktor tarafindan yorumlanip normal olup olmadigi anlasiliyor ama kan sonuclari bir hafta 10 gun icinde belli oluyor devlete bagli hastanelerde ucretsiz ozel hstanelerde 100-150 lira gibi bir ucreti var

bende bugun ikili test yaptırmaya gittim
ücret almadılar .Doktor ultrasyonda ense kalınlıgına baktı
sonra kan alındı 1 hafta sonraına tekrar gün verildi,İnş hepimizin iyi cıkar sonucu

mrb canım.korkulacak bişey yok ben 12 hafta 5 günlükken yaptırdım.ense kalınlığı 4mm nin antındaysa bi sorun yok demek.bebeğiminki 1.2mmydi.bi de burun kemiğinin oluşup oluşmadığına bakılıyo.bişey çıkmaz inş.kib..byyy

ikili test denilen olay once bebegin ultrasondaki goruntusune bakilarak bebegin ense kalinliginin olculmesi ve akabinde anneden kan alinarak tahlil icin labaratuara yollanmasidir . Ense kalinligi bakldigi anda doktor tarafindan yorumlanip normal olup olmadigi anlasiliyor ama kan sonuclari bir hafta 10 gun icinde belli oluyor devlete bagli hastanelerde ucretsiz ozel hstanelerde 100-150 lira gibi bir ucreti var

Arkadaş çok güzel anlatmış ben özel hastanede yaptırdım 100 tl ödedim sonucuda 2 gün sonra aldım canım . inş. seninde testin sonucuda güzel çıkar canım

canım ikili testte çokda abartılacak ve faiş fiyatlar ödenecek bir durum yok. ayrıca kendi doktorun neden yapmıyor ense ölçümünü?

normal muayenemizin ardından ultrason görüntüleriyle gerekli ölçümleri ekranda yaptı doktorum. topuk kemiği, ense kalınlığı, kafa çapı, bacak boyu gibi bunlar çok basit sadece ekranda izliyorsun.
daha sonrada kan verdik 1 hafta sonrada oranlarını aldık ben istanbul dragosda 50 tl ödedim

selamlar bende 11 haftalıkken yaptırdım 55 werdım kan tahlılıne ense kalonlıgını ozel muayene hanede dr um olctugu ıcın muyene ucretı werdım 120 mılyon da heryer kafasına gore alıyo yaa

selamlar bende 11 haftalıkken yaptırdım 55 werdım kan tahlılıne ense kalonlıgını ozel muayene hanede dr um olctugu ıcın muyene ucretı werdım 120 mılyon da heryer kafasına gore alıyo yaa

aynen katılıyorum heryer başka bir fiyat veriyor.. kim ne tutturursa..:umursamaz:

X