arkadaşlar gebeliğinizi stressiz bir ortamda geçirebiliyor nusunuz?

eda naz,
canım ben hamileliğimi ilk öğrendiğimde ailemden uzakta olduğum için onlardan kopacağım hissine kapıldım
sakın yanlış anlamayın anne adayları
ama tıpkı yukarıda uzunca anneliği bize çok güzel tarif eden, ev hanımlığını betimleyen ve bunun yanı sıra bir iş kadınının sorumluluklarını çok güzel aktaran arkadaşımızın yazdıkları aklıma geldi :1no2:
çocuk oldu mu insanın eli kolu bağlanıyor. sorumluluklar had safhaya ulaşıyor
ailemi yakınlarımı bir daha hiç göremeyecekmişim hissine kapılıp karalar bağladım. noluyosa sanki benneyaptımki
ama çevremdeki herkes bütün hormonların hamilelikle birlikte ayaklandığını bunların doğal olduğunu söyleyince yavaş yavaş sakinleştim biraz zor oldu ama sakinleştim
daha sonraki adım geçmişi karıştırmaya başladım. geçmiş derken 30 yaşıma gelinceye kadar başıma ne geldiyse hepsini bir bir hatırlamaya başladım. iç hesaplaşma gibi bir şey oldu benim için. ne küçüklüğümün ne gençliğimin farkına varabilmişim ve gerçekten acıttı bu durumsenağlama
şu anda da zaten iş hayatımın bana yüklediği ağır sorunlardan stresten kurtulmaya çalışıyorum.
Allah herkese kolaylık versin gerçekten çok zor. hele hele gurbette anne olmak daha bir zor senağlamasenağlama:çok üzgünüm:
ve ve veeee en önemlisi eşlerin bu dönemde kapasitelerinin üstüne çıkıp anlayış ötesi anlayış göstermeleri şart. ama buraya yazdığımla kalıyor bu benim için.
herkese kolay gelsin...

arkadaşlar çevremizdekiler bazen hamile olduğumuzun farkında değiller sanıyorum herkes yine herşeyi bizden bekliyor alışıtırmışız sürekli dimdik durmaya biz yorulmayız,üzülmeyiz galiba hata ettik ne dersiniz:)

herhalde gebe kaldıktan sonra benim kadar büyük sıkıntılar yaşayan yoktur.kayınvalidemin psikolojik bir rahatsızlığı var ve ben 3. ayıma girdiğimde hastalığı aktifleşti atak geçirmeye başladı ve 1 aydır hergünüm zehir gibi.cuma hastaneye yatırıldı ama çok büyük sıkıntılar yaşadım hatta bebeğimin hayatından bile şüphe duydum ama doktoruma gittim çok iyi olduğunu söyledi bu biraz içime su serpti.ben strese girmemeye çalıştıkça stres bana girdi anlıycağınız!!!

Suan 5.ayimdayim ve hersey cok sükür yolunda..
evde,dIsarda heryerde sakin olmaya calisiyorum ki bunu basariyorumda..
müzik zevkimi bi parcada olsa degistirdim¨,daha cok ruhu sakinelstiren
klasik müzikler dinliyorum ve bebegimede dinletiyorum..Bu konuda esim cok yardimci tabiki
tartissak bile cok üstüme gelmiyor...

hamilelikte yasanan stres direk bebege yönlendigi icin biz esimle böyle birseye
karar verdik..Ve simdilik hersey yolunda..

Yok Canim Nerede..
Hergeçengün Dahada Strese Girmeye Başladim..sağolsun Eşim Ve çocuğum üzerime Titriyor Ama Etraf Beni çok Bunaltiyor..
özellikle Biri Varki Benden Uzak Allaha Yakin Olsunkli Onu Her Görüşümde Cinler Tepeme çikiyor:senağlama:
Buaralar Herşeye Ağliyorum Ağlamasam Valla Daha Da Kötü Olurum Eminim...:senağlama:
Rabbim Kimseye Yaşatmasin Böyle şeylerrr

spesiyal haklısın insanın ailesinden uzakta olması çok zor bende aynı durumdayım.ama sanırım hamilelikte bol hayal kurup az düşünmek en iyisi.

Hayatım boyunca anne olmayı hayal etmiştim,şimdi hamileyim ama hayatımın en zor dönemi gibi geliyor,sebep biraz sıradan gelicek ama eşimin ailesi...üvey babası ve üvey ablası tarafından saldırıya uğradığımız günlerde öğrendim hamile olduğumu korkunç bir travma yaşamıştım,aldırmak istedim eşim izin vermedi,şimdi 6 aylık hamileyim,bu bile durduramadı onları,kendimi toplayamadım bi türlü,sigarayı bırakamadım,kendime bakamadım,2 kez düşük tehlikesi geçirdim,daha dün eşimin sözde öz annesi telefon açıp "sırasıydı sanki çocuğun"dedi,.hiçbirşeye değil hem bu olup biteni engelleyemeyen hem de benim için elinden geleni yapmaya çalışan eşime ve karnımda heba olan bebeğime üzülüyorum en çok...zarar gördüğüne eminim ama ne kadar bilmiyorum,aynı zamanda çalışıyorum allahtan da işyerindeki stres ve yorgunluk biraz unutturuyor bunları,yoksa delirmem işten değil, olan günahsız bebeğime oldu,günahı kimin boynuna bilmiyorum...

Benimde Evde Ailemle Hiç Stresli Günlerim Yok Allaha şükür Eşimde çok Anlayişli ..ama Bu Iş Stresi Beni Mahfediyo.. Iş Yerinde Gün Boyu Stres Yaşiyorum özel Bir şirkete Ihracat Bölümündeyim Sürekli Sorun çikiyo Hergün Artik Bunaldim şu Bebeğim Olsada Hayirlisiyila Sağlikla şöyle Yasal Iznimi Tatilimi Kullansam Hayirlisi Ile çünkü Işten Sikildim Bunaldim ..
çok Sikici Hergün Ayni Sorun Dert Işe Gelmek Istemiyorum Nefret Ettim Yani Bide Hamilelik Olunca Ne Kadar Dikkat Etsemde Yinede Stres Oluyor..

Merhaba Seray,
bu ne ya Robokop gibisin vallahi.
Çocuğun bence döğuştan yönetici olcak :))

off canım ya geçmiş olsun okurken ben stres oldum resmen neyse badireleri atlatmışsın bununla kalır inşallah rabbim hayırlısı ile bebeğini kucağına almayı nasip ederde by yaşadıklarını unutturur sanayerimseniben

arkadaşlar öncelikle hepinizi tanıdığıma çok mutluyum burada öncelikli amacım paylaşımdı hayatımızda tabiki stres olacak bunu engellemek pek mümkün değil ne yazık ki çünkü etrafımızda çeşitli insanlar var okuduğum yazılar içinde çok üzüldüklerim oldu maalesef keşke bunlar hiç yaşanmasa ama oluyor işte sadece şuna eminim biz paylaştıkça yükümüz hafifleyecek hepinizi sevgiyle kucaklıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…