ARKADAŞLAR EŞİMİN SONUÇLARI LÜTFEN BİLEN YORUMLASIN :(

tugcekaraca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2015
154
44
36
Öncelikle uzun bir aranın sonucunda çocuk tedavisine başlamaya karar verdik.
Ayın 21 inde çok ii bir hasteneden iyi bir doktordan randevu aldım.
Bilenler bilir Kocaeli KONAK hastanesi doktor ERKAN bey ..
O bizden istemeden eşim ürolojide sperm testi yaptırdı ama doktor sonuçların pek parlak olmadığını söyleyip röntgene yolladı lütfen bilen anlayan yorumlasın eşimin durumu çocuk sahibi olmamıza ne kdr engel
Ve tabi benimde adet düzensizliğim var hepside bizi buldu
MİKROBİYOLOJİ
İLERİ PROGRESİF HAREKET % 10
PROGRESİF HAREKET % 30
YERİNDE HAREKETLİ % 20
HAREKETSİZ % 40
SAYI 30 MİLYON/M
HACİM 2 ml
TOTAL SPERM SAYISI 60 Milyon
pH 8

LÜTFEN YORUMLARINIZI ESİRGEMEYİN ÇOK MORALSİZİ VE BU ŞEKİLDE TEDAVİYE BAŞLAMAK İSTEMİYORUM

sana moral vercek bişey söylemek isterdim ama malesef düşük değerler, ileri hareket önemli oda düşük varikoselde varmı eşinde
bizde 2 yıldır istiyoruz eşimin değerleri sizinkine göre biraz daha iyi ama yetmiyo

Gerçekten mi benimde doktor randevum yarın ama meraktan ölücem değerler bizede düşük geldi

Gerçekten mi benimde doktor randevum yarın ama meraktan ölücem değerler bizede düşük geldi
cnm değerler aşağı yukarı aynıydı morfoloji yani sperm yapısının değeri yok burada o da düşüktü bizim....ameliyat oldu eşim 3 ay sonra havuç suyuyla ek vitaminlerle bu durumdayım hiç ümidini yitirme RABBİM çok büyük.....

ameliyattan 3 ay sonramı hamile kaldın kendiliğindenmi

Çok saol cnm bugün büyük gün randevum var bakalım doktor nasıl değerlendirecek umarım herşey yolunda gider.
Bir şey sormak istiyorum havuç suyunu birkaç topicde daha okudum ve faydasını görenler olmuş.Ne şekilde ve ne sıklıkla içirdiniz eşinize? Katı meyva sıkacağıyla sıktınız değil mi?

Yokmu gerçekten yorum yapabilecek kimse
eşimin de hızlı sayısı düşüktü. üç ay (ayda onbeşer gün) keçiboynuzu kürü yaptı ve vitamin hapı kullandı (phartmaton) üç ayın sonun değerleri düzeldi. birkaç ay sonra da hamile kaldım. bir arkadaşımın eşi de varikoselden ameliyat oldu, değerleri yükselmedi. eşi düzenli keçiboynuzu pekmezi içti arkadaşım hamile kaldı. şimdi de tedavisiz ikinciye hamile
hatta size kürden önceki ve sonraki değerlerini yazayım.

kürden önce ------------ sonra

toplam(milyon) : 92 ----------- 150
hareketli (milyon) : 11 ------------ 24
hızlı % : 5 ------------ 20
orta hızlı % : 28 ------------- 40
yavaş % : 14 ------------- 20

Bende keçiboynuzu pekmezi yediriyorum yaklaşık 1 aydır ve hakiki kestane balına fındık dövüp macun kıvamına getirdim sabah akşam birer kaşık veriyorum ama henüz bir faydasını göremedik.

Bende keçiboynuzu pekmezi yediriyorum yaklaşık 1 aydır ve hakiki kestane balına fındık dövüp macun kıvamına getirdim sabah akşam birer kaşık veriyorum ama henüz bir faydasını göremedik.
bir ayda etki etmeyebilir birkaç ay daha devam edin. keçiboynuzu kürünü denediniz mi?

Merhaba ,
Eşinin sperm sayısı Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ortalama ml de ( 19milyon/ml) olması gerekenden fazla için rahat olsun. Morfoloji değerleri görülmüyor ama, hareketli sperm sayısında ve sperm sayısında artış sağlanabilir. Eşinizde orta düzeyde varikosel olsa bile, özellikle uluslarası incelemeler yapıldığında ameliyat önerilmiyor. Çünkü ameliyat sonrasında sprem sayı ve kalitesinde artış olacağını garanti etmek çok zor. Sen de eşinde gönlünü ferah tut :)
iyi dileklerimle,

Sayı olarak bir sıkıntımız yok eve ama hareket yüzdesi çok düşük ve 4. yılımız hala bebeğimiz yok hiç korunmamamıza rağmen

ameliyattan 3 ay sonramı hamile kaldın kendiliğindenmi
evet cnm tedavisiz yani ben sadece preesed kullandım o ay eşim havuç suyu içti her akşam düzenli ve rabbim nasip etti...bu arada muhteşem üçlü vitaminleri ve keçiboynuzu kullanmıştı ama ameliyat öncesiydi yanlız hamile kaldığım ay sadece havuç suyu içti bende yumurtlamada içtim.....rabbim sizede nasip etsin....

katı meyve sıkacağıyla her akşam içti bende ovulasyonla yumurtlamada içtim birde preesed jeli ilk o ay kullandım ama yumurtlamadan sonra yani gününü kaçırmıştım ....hiç tahmin etmezdim ama oldu...........

CNM BENİMDE 4. YILIM HİÇ PES ETME AYRICA BENİM YUMURTALIĞIM TEK YANİ SAĞ YUMURTALIĞIM YOK MUTLAKA HAVUÇ SUYUNU DENEYİN:))))

Çok tşk ederim moral oldun bana :)
Bugün doktor randevum var ve çok korkuyorum vajinusmus hastasıyım ve nasıl muayene olucam bilemiyorum eşiminde sonuçlarını göstereceğiz ve bende inşallah muayene olabilirsem bir yol izleyeceğiz ama mutlaka ve mutlaka havuç suyuna başlıcaz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…