Arkadaslar dogum kontrol habi kullanirken hamile kalan varmi?

deniz44

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2008
48
0
Bazilarin Dan Duyuyorum Hamile Kalanlar Oluyormus Ama Doktorlar Kesinlikle Olmaz Diyorlar Anlamadim Gitti Ve Bi De Arkadaslar Ayni Saat Almazsak Risk Varmi? Yani Bi Kac Saat Sonra Icsem

valla arkadaşlar bebek isteyene kadar 4 yıl kullandım hiç bir şekilde gebelik yaşamadım
4 senede en fazla 1 yada 2 kere unuttum hepde aynı saatler içinde aldım
ilk saaten daha geç veya erken saatte aldığınızda korumama gibi bir durum söz konusu değil
o gün içikmesi önemli olan ama genelinde hergün aynı saat deniliyor..

Kızlar en iyi arkadaşım daha evlendiğinin ilk ayı hamile kaldı oda sadece iki gün hapını unuttu diye.
Ve yine diger bir arkadaşım 5. çocuğuna hamile kaldı o da ishal olduğu için.
Yani hapı kullanırken aldığınız bazı ilaçlar yada o an ki sağlık durumunuz etkili olabiliyor tabii bunlar çok düşük ihtimaller.Asıl gerçek olan mevlam yaratmak istiyorsa ister hap kullan ister spiral taktır hamile kalıyorsun.

ben 6 sene kadar kullandım (doğumdan sonra) belli zaman sonra unuttum cok oldu hicte saatıne dıkkat etmezdim ne kerametse hicte basıma birşey gelmedi ama sen doktorunu dınle bence bırakalı 4sene oldu doktorum sigarayla izin vermio sakın sigara kullanıyosan uzak dur ya sigaradan ya haptan

arkadaşlar bende 1 ay sonra evleniyorum ve uzun bir süre çocuk düşünmüyorum ne zaman başlamam lazım doğum kontrol hapına birde geçici spiral varmış 3 sene sonra kendiliğinden vücütta eriyip kayboluyomuş taktırsammı diyorum bu konularda hiç bilgim yok bir yardım etseniz...:eek:

arkadaşlar dogum kontrol hapını unutunca 12 saate kadar alabiliyorsunuz ha bide hamile olma riski cok az ama antibiotık ilac alırsanız yada ishal yada kusma olursa ek bi koruma secmeniz lazım yoksa hamile kalınabilir

ben bıraktıktan sonra 5.gün hamile kalmışım
ama 1 senedir kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım
yüzde 99 koruyuculuğu varmış ki öyle saati satine de içen biri değildim
bazen bir gün içmez ertesi gün iki tane içerdim

2 senedir kullanıyorum, hiç saatine dikkat etmedim problem yaşamadım
yeni evlenecek arkadaşlar evlenmeden 1 ay öncesinden başlasınlar
ilaç ilk ay ek koruma gerektirir, ilk aydan tam koruma sağlamaz

2 senedir kullanıyorum, hiç saatine dikkat etmedim problem yaşamadım
yeni evlenecek arkadaşlar evlenmeden 1 ay öncesinden başlasınlar
ilaç ilk ay ek koruma gerektirir ilk ay gebelik riski yüksektir,
ilk aydan tam koruma sağlamaz

bende 2 yıldır kullanıyorum hiç hamilelik gibi derdim de yoktu bazen unutuyordum diğer gün 2 tane içiyordum hiç bir şeyde olmadı....ben tavsiye ederim korkmadan alabilirsin

arkadaşlar bir sorum var
1 yıldır yasmin kullanıyorum ama son 1 haftadır feci mide bulantısı kasıklarda ve belde ağrım var sürekli sinirliyim ve öğleden sonraları uykum geliyor acaba hamile olabilir miyim ? aslında cok cok düşük bir ihtimal ama eğer hamile isem nasıl anlıcam dogum kontrol hapı kullandıgım için adet olacak mıyım bu sorular beynimi kemiriyor eşimede bişi demedim çünkü psikolojik diyor :KK43:(((

arkadaşlar bende 1 ay sonra evleniyorum ve uzun bir süre çocuk düşünmüyorum ne zaman başlamam lazım doğum kontrol hapına birde geçici spiral varmış 3 sene sonra kendiliğinden vücütta eriyip kayboluyomuş taktırsammı diyorum bu konularda hiç bilgim yok bir yardım etseniz...:eek:

bana ilk evliliğimde 1 ay önce kullanmaya başlamam gerektiği söylenmişti. 1 yıl sürmüştü gerçi evliliğim ama hapla korunup hamile kalmamıştım. Ancak ilaç kullandığımda ve bağırsaklarım bozulduğunda ek yöntem olarak kondom kullanmıştık yanlış hatırlamıyorsam.

dogum kontrol haplarına 2 ay önceden başlanıyo arkadaşlar tam koruma sağlaması için

Ben sadece kullanılmaya başlandığı ilk ay tam etkisini gösteremediğini duymuştum.Sonraki aylarda o gün içmeyi unutsanız bile korumaya devam ediyormuş....

X