Arkadaslar Ccoook önemlii ...

çikolatalxix_sxuxt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2007
467
11
Arkadaslarr şimdi Dr Umu Aradim Sabahtan Beri Nefes Darliğim Vardi Göğsümdee Ve Kullandiğim Iğnedenmiş Sivi Birikmiş Olabilir Dedi Yarin Hastaneye Gidicem Serum Takilacakkk..

Kullandiğimm Iğne Puregon Yumurtalik Geliştirici Iğnee Asirii Fazla Gelmiş Galiba..

Bu Durumla Karsilasan Varmiii???? Lütfen Paylasin Kafayi Yicemm...

Önemli birşey olduğunu sanmıyorum, eğer öyle olsaydı, yarın gel demezdi hemen hastaneye yatman lazım derdi doktorun. Eğer sıvı birikmesi varsa ve serum takacaklarsa büyük ihtimalle ödem çözücü ilaçlarla çözecektir işi. ama eğer şikayetlerin artarsa doktoruna gece gündüz haber versen iyi olur. bünyenin tepkisi nasıl olur bilemeyiz

arkadaşalr bilmişlik taslıoyr demeyinde yumurtalık gelişmez yumurtalık için gibi cümleler olmaz yumurta diyin ln yumurtalıklarınız gelişirse neler olur biliyonuz mu heeeeeeeeeeeeeeeeeeee sende biraz sakin ol pınarcım nedir bu böylee ya bu telaş bu korku bu endişe yapma allah aşkına yapma buyuk kocaman bir sorun olsa dr un kalkıpda sana bunu söylemeycek degil herhalde degl mi? şekerim........muhtemelen ilaçlar vucuduna biraz agrı gelmiştir dozajı ayarlanamamıştır ......sen tüp bebek tedavisne mi başladın canım tedavinin tam şeklini bilemedim ama sonuçda ilaçlar çok agır biraz kendini dinemesen ha yerimseniben

benim 1 bilgim yok canım ama yumurta büyütücü ve arttırıcı ignelerden bende kullanmştım dert etme dr un haleder sıkma canını

Arkadaslarr şimdi Dr Umu Aradim Sabahtan Beri Nefes Darliğim Vardi Göğsümdee Ve Kullandiğim Iğnedenmiş Sivi Birikmiş Olabilir Dedi Yarin Hastaneye Gidicem Serum Takilacakkk..

Kullandiğimm Iğne Puregon Yumurtalik Geliştirici Iğnee Asirii Fazla Gelmiş Galiba..

Bu Durumla Karsilasan Varmiii???? Lütfen Paylasin Kafayi Yicemm...
Sevgili Pınar,
Cok geçmiş olsun, çok ama çok önemli bir dönem geçirmek üzeresin. Aslında seninle forumda pek sohbet etme şansı bulamamıştım ama böyle bir rahatsızlık geçirdiğini duyunca sana yorum yazmadan edemedim canım.
Muhtemelen OHSS denilen (Ovarian Hyper Stimulation Syndrome) denilen yumurtalıkların gereğinden fazla uyarılması şeklinde ifade edilen rahatsızlığı geçiyorsun. Bu aslında doktorların en dikkat ettiği hususlardan biridir ama nasıl oldu da kan testlerinden yumurtalıklarının fazla uyarıldığını anlamadı bilemiyorum.
Bu sendromu ancak hatanede doktor kontrolu altında atlatabileceğini zannediyorum. Bu yuzden hiç zaman kaybetmeden doktora gitsen iyi olur. Serum almak ve tedaviyi yarıda kesmek durumunda kalacagını zannediyorum ama hersey en kısa zaman içinde yoluna girecektir. Sana böyle bir haberi vermeyi istemezdim ama durumun ciddiyetini anlayabilmene yardımcı olabilirim umarım.
En kısa zaman içinde sağlığına kavuşman için dua edeceğim, kendine çok iyi bak ve hemen hastaneye gitmeyi ihmal etme.
Acil şifalar dilerim,
Sevgi ile,

Sevgili Pınar,
Cok geçmiş olsun, çok ama çok önemli bir dönem geçirmek üzeresin. Aslında seninle forumda pek sohbet etme şansı bulamamıştım ama böyle bir rahatsızlık geçirdiğini duyunca sana yorum yazmadan edemedim canım.
Muhtemelen OHSS denilen (Ovarian Hyper Stimulation Syndrome) denilen yumurtalıkların gereğinden fazla uyarılması şeklinde ifade edilen rahatsızlığı geçiyorsun. Bu aslında doktorların en dikkat ettiği hususlardan biridir ama nasıl oldu da kan testlerinden yumurtalıklarının fazla uyarıldığını anlamadı bilemiyorum.
Bu sendromu ancak hatanede doktor kontrolu altında atlatabileceğini zannediyorum. Bu yuzden hiç zaman kaybetmeden doktora gitsen iyi olur. Serum almak ve tedaviyi yarıda kesmek durumunda kalacagını zannediyorum ama hersey en kısa zaman içinde yoluna girecektir. Sana böyle bir haberi vermeyi istemezdim ama durumun ciddiyetini anlayabilmene yardımcı olabilirim umarım.
En kısa zaman içinde sağlığına kavuşman için dua edeceğim, kendine çok iyi bak ve hemen hastaneye gitmeyi ihmal etme.
Acil şifalar dilerim,
Sevgi ile,

dr kontrolundeyim canım zatenn gece serum yedim bugünde ultrasona cağırdıı,kan sayımı ve gebelik testi istedi 4 de alıcam götürücemmm bakalımm.çç

merhaba pınar ,
bende aynı sorunla karsılastımilk olara 75 başlamıstık ve puregon kullandımbana dedıkı pazartesı gel...
neyse bende hafıf vardı 4 gun vurundum ıgneyı sonra tetonoz asısı vurunmam gerekıyodu dr aradım vurunuyomu dıye hayır sen yarın gel dedı yanı gunlerden cumartesı
neyse gıttım kendısı yok kocası ıle aynı muayene yerınde calısıyorlar neyse benı o muayene ettı megerse yumurtalar oldugundan fazla gelısşmıs ve sınırlendıgım nokta tayınlerı çıkmıs ve ben aramazsam tedavı yarım kalacak nıhayetınde kaldıda kocası dedı kı ıgnlerı bırak yumurtalar patmama derecesıne gelmıs hayatı soz konusu dedı ve olelıkle bıraktım anlıyacan ıkı daha vurunsam belkı nanay olacaktım neyse yarıda kaldı oleleıkle sanada geçmıs olsun sakın ıhmal etme

canım bendew puregon kullandım gercekten cok rahatsız edıyodu benıde karnım tas gıbıydı nefesım bıle batıyodu sankı normal dedı dr um sakın korkma önemlı degıldır umarım gecmıs olsun

arkadasalar şimdi yazabiliorumm yine dr dönüşü serum takıldı. dr ultrasonla baktı yumurtaların cok büyük değil ama sıvı birikimi var dedi.bugünde kan tahlili verdi yinelicezz.

X