Gebeliğe Hazırlık Arkadaşlar bilgileriniz konusunda yardım 🙏🏻

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Derya91_Eymen17

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
32
22
33
Merhaba arkadaşlar,

Ben 4 yıllık evliyim 2 yaşında bir oğlumuz var.

Şimdi eşimle 2. Çocuk konusunda karar verdik hayırlısı Allah’ tan

Sizlere sorum şu yönde;
Her meyveden tatmak derler bizde bir kız evladı istiyoruz Rabbim nasip ederse Öncelik tabiki sağlıklı ve hayırlı evlat olması bizlere ve ülkemizeŞimdi Google’da bir çok sitede farklı bilgiler mevcut.
Aynı şekilde Kadınlar Klübünde de...

Kız çocuk olması için belirli teoriler,diyetler vs... var
Hangisi doğru hangisi yanlış bilemedim
Tabiki Allah’ın dediği olur yada hiç olmaz herşey nasip kısmet Rabbim tüm dileyen anne adaylarına bu duyguyu yaşatsın

Şimdi ben nasıl bir yol izlemeliyim bu konuda? Yani akışına bırakmak dersek Rabbime sığınıp dua edip beklemelimiyim yoksa bu test edilmiş dr.şar tarafından belirtilen önerilere kulak verip uymalımıyım ve hangisini uymalıyım hangisi doğrudur sizce???

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum arkadaşlar

Eklentiler

• 88F09DA4-359D-40B2-997D-F9C50A107858.png
    299,2 KB · Görüntüleme: 46
Yumurtlama gününü tam tespit edersen ki doktora gidersen bu yapılabilir, yumurtlamadan önce ilişkiyi kesip bekleyebilirsin . Kız ihtimali artıyomuş. Bazı doktorlar bu konuda yardımcı oluyomuş burda yazan arkadaşlar oldu. Ben de evde yumurtlama takibi yapıyorm canım ama cinsiyet için değil ilk olcak inşallah bize farketmiyo :)

selozy canım teşekkür ederim benimle düşüncelerini paylaştığın ve önerilerde bulunduğun için
Rabbim sanada nasip etsin anneliği
Dr. Gitmeyi düşünmedim çünkü bu konuda dr. Yönlendirmelerine uyupta farklı sonuçlar alıp yıkılan çok örnekleri gördüm canım.
Yumurtlamadan önce ilişkiyi kesebilirsin bekleyip demişsin bu şekilde kız ihtimali artıyor yazmışsın ben tam anlayamadım canım yumurtlama dönemime kadar eşimle sürekli aktif ilişkide olup, yumurtlama döneminde mi kesmem gerek ilişkiyi?

Tabi farklı sonuçlar alan olacaktır zaten garanti verilemez,ihtimal arttırılır. Normalde yüzde 50 olan şansını 70 80e çıkarırsın belki. Kız ya da erkek bebeğin tüp bebek dışında garantisi yok.
Yumurtlama dönemi değil tam yumurtlamanın olduğu günden bi gün önce keseceksin. Yumurtlama dönemi 5 6 gün yumrtlama sadece 1 gündür :)

Derya91_Eymen17 mesela benim yumurtlamam dün oldu. Son ilişki yumurtlamadan ikii gün önce olmuştu bi daha olmadı.
Bu ay hamile kalırsam kız ihtimalim daha yüksek. Çünkü x kromozomlu spermlerin daha uzun yaşadığı söyleniyor. Bilimselliğe en yakın yaklaşım bu yoksa ben baksırın filan duruma etki edeceğine inanmıyorum tabi denemekten bişey de kaybetmezsin

Adetin bittikten sonra yumurtlıycağn günün öncesine kadar iki günde bir ilişkiye giriceksin. Tam yumurtlamanın olduğu gün erkek ihtimali fazla. 2-3 gün ilşki olmayacak. Tam günleri kestireblmek için ovulasyon testi alabilir yada doktora gidip ultrasonla öğrenenibirsin canım
selozy yumurtlama günümden 1 gün önce kesip sonra yine yumurtlama döneminde devam mı edicem

İlişki adetten 14 gün sonra yani tam iki adet ortası olursa kız olma ihtimali çok yüksekmiş. Bir de kadının çok istekli olmaması önemliymiş yani asidik ortam olmamalıymış.Belki de bundan kadın nüfusu fazladır Erkek için de adetin bitiminden sonraki ilk 3 gün önemliymiş. kadının çok istekli olması gerekirmiş asidik ortam kısa ömürlü erkek spermi için hızlandırıcı bir ortam sağlarmış...

Kadın nufusu fazla değil ki fark yüzde 1bile değil. Türkiyede de eşit sayılır. Bazen denge değişir savaşlarda erkek nüfus azalır vesaire ama dünyada allahın kurduğu bi oran vardır kızlar. Adetten sonraki 3 gün çoğu kadının yumurtlamasına daha 10 güne yakın zaman oluyor ve herkesinki aynı uzunlukta olmadığı için böyle hesap yapılamaz. Gün ayarını anlamak için bu konuyu baya okumalısın Derya91_Eymen17

Teşekkür ederim kızlar
Valla adet bitiminden sonra iki kez ilişki yaşadık adet bitimimin hemen ertesi günü bende istekliydim ama dünki ilişkide sadece eşim istekliydi ve ben çok özür diliyorum utanarak yazıyorum boşalmadım umarım loveislovee arkadaşın dediği gibi adet btiminden 3 gün içinde olursa erkek olma ihtimali gerçekleşmez beyin doğru neyin yanlış olduğunu inanın artık şaşırdım bilgiler çok çelişiyo ve birbirinden farklı ama bir bilgi sadece yüksek oranda eşit gibi oda yumurtlama gününe kadar sürekli sık ilişki ve kadın istekli olmayacağı hatta boşalmasa sada uygun olacağı yumurtlama gününden 2-3 gün önce ilişkiyi sona erdirmek doğru olduğu bunlar kız olacağına dair belirtilmiş yorum ve sözler bende böyle uyguluycam artık geriside takdir-i ilâhi
Ama inanın çok istiyoruz ve ben özellikle yanıyorum kız evladı diye diye
İnşallah herkesin gönlüne göre verir kurban olduğum Rabbim hayırlı kandiller bu arada arkadaşlar bugünün yüzü suyu hürmetine Allahım dualarımızı geri çevirmesin inşallah

Peki bişi daha sorucam selozy arkadaşım,
Biz bi sitede ilişki yumurtlamadan 2-3 gün öncesine kadar hergün ilişki düye okuduk hergün olmasına gerek yok mu yani gün aşırı 2 günde bir mi olmalı?
Yoksa doğru yol mu izliyoruz biz eşimle?

Bu arada selozy dorğu söylüyosun kuzum,
Benim ilk çocuğum için biz eşimle tam yumurtlama dönemimde ilişki yaşadık ama net olarak yumutlama gününde olup olmadığımı bilmiyordum sadece yumurtlama dönemimde olduğumu uygulama adet takviminden takip ederek ele alarak o günleri bir kez yaptık ve 1 kezde de tuttu erkek oldu
Ben dr. Gidecek veya ovülasyon testi alacak durumda pek değilim canım bütçem kısıtlı biraz bu dönemler

Derya91_Eymen17
İnternette tanesi bi liraya geliyo ben ucuza aldım.
Gün aşırı olacak yani iki günde bir. Her gün ilişki sperm kalitesini düşürüyomuş gerek yokmuş. Yumurtlama günü y ler hızlı yüzüp hemen döllüyor bebek erkek oluyor. Ama yumrtlamadan 2 3gün önceki ilişkiden xler hayatta kalıyor y ler kısa ömürlü olduğu için yumrtlamaya kadar dayanmıyor mantık bu

tüp bebekte bile garatisi yok türkiye şartlarında
genetik bir sorun varsa temizliyor ve ona göre kız yada erkek koyuyorlar

Canım hangi siteden aldın ovülasyonu?
Bide boşu boşuna almış olmayayım ya hamile kaldıysam çoktan
2 dir aktif ilişkideyiz çünkü bilemem ki iş işten ya geçtiyse boşa para vermiş olmayayım?
Bu adet takvimine güven olmaz mı???
Ben ilk çocuğumda buna uymuştum takibini yapıp...

Adet olana kadar bekle adet olunca sipariş versen aynı gün kargoya veriliyo bitene kadar yetişir :) boşa alma. adetlerin düzenliyse ihtiyacın yok. Benim 28 30 32 döngüm değişiyor o yüzden yumurtlama günümü anlayamadığım için aldım

Yok canım benim düzenli 28-29 günde bir oluyorum
Zaten iş işten geçti eğer bu ay hamile kalamazsam reglm geçerse ve hamileysem geçmiş olsun
Eğer regl olursam bu ay hamile olmadığım netleşirse Nisan ayında alır denerim

Bu ay yumurtlama günü de ilişki mi oldu? Yani yumurtlaman geçti mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…