Aile Planlaması Arkadaşlar bakarmısınız Norlevo hakkındaa:S

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sinem_s

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2008
36
1
40
Merhablar benim sizlere bir sorum olacaktı.zor durumdayım. Ben 25 temmuzda adet oldum ve tatilde olduğum için Primolut-n(adet geciktirici)içtim.3 gün içtim ama adetim hiç kesilmedi.4.gün kesildi.tatilim bitti diye almadım ve 5.gün tekrar adet oldum.ağustosun 7 sine doğru adetim bitti. ağustosun 15 nde eşimle ilişki yaşadım. bi sorun olmadı ama ben taktım kafaya ne olur ne olmaz diye norlevo aldım. benim adetlerim hep 28 günde birdir. asla şaşmaz. norlevo kullanalı 9 gün oldu ve adetimde 2 gün gecikti.bugün dayanamadım test yaptım negatif gosterdi. akıntım falan var 5 gündür ama hala kanamam olmadı:S burdaki yazıları okudum birileri 5 gün sonra oldum diyor birileri 10 gün sonra kafam cok karıstı yani. ilacıda 3-4 saat sonra almıstım zaten.yani erken almıstım.acaba bu adet gecikmesinin primolut-n ve norlevo ile ilişkisi olabilir mi?:gitme:

Kesinlikle vardır cytotec diye bir mide koruyucu hap vardır yan etkidi rahim kasılmalarını arttırır o haptan sabah akşam 1 tane iç 2-3 güne kalmaz adet görür rahatlarsın

Canim burada okuduklarim ve kendi yasadiklarimi karsilastirinca anladim ki, bu norlevo denilen hap herkeste ayni etkiyi yapmayabiliyor. Ben kullandiktan sonra hic bir yan etki yasamadim ve normal gunumde adet oldum. senin durumun biraz karisik, o yuzden ilaclarla alakali oldugunu tahmin ediyorum. bence bir kac gun sonra en garanti yol olan kan testini yaptir. umarim istenmeyen bir gebelik yasamazsin.

merhaba arkadaşlar.foruma yeni kayit oldum,kullanmayi da pek iyi bilmiyorum o yüzden kusura bakmayin.ben norlevoyu korunmasiz ilişkiden 3 saat sonra içtim ve 3 gün sonra damlalar halinde regl oldum ama asil sorunum şu ki çok sık idrara çıkıyorum ve idrar yaparken ağrı ve yanma hissediyorum,hem de ciddi şekilde.daha önce böyle bir yanma yaşamamiştim hiç.norlevoyla ilgisi olabilir mi?? lütfen yardimci olun(((

Zannetmiyorum canım ya sen tamamen idrar yolu enfeksiyonunu tarif ediyorsun.ıyi bir antibiyotik tedavisi verirler sana birde bol bol su içmelisin

canım bende norlvo kullandıktan sonra idrar yolu enfeksiyonu yüzünden doktora gitmek zorunda kaldım o ilaç dengeyi vucudun dengesini inanılmaz bozuyor tüm hormonlar alt üst oluyor ne yazık ki başka bi hapda satılmıyor türkiyede.korkmana gerek yok hamile değilsin ama doktorda idrar yolu enfeksiyonu için ilaç aldıktan sonrası içinde bir ilaç al çünkü kullanıcağın ilaç tüm koruyucu bakterileri öldürüyor bu yüzden kaşıntı yaşarsın rahatsızlık duyarsın geçmiş olsun

Tamamen ılaclardandır demek yalnıs olur bence ama bu olasılık yuksek.Eger bu duzensızlıkler devam ederse bence bır doktora gorun derım zıra bu hapları sık kullananlarda problem oldugunu bılıyorum

ACıLLLL YARDIMM.....slm arkadaşlar bn bu ılacı ilişkıye gırdıkten 20 saat snra aldım ilk tabletıaldıktan 12 saat snrasındada 2. tabletı aldım 1 qundur ateşim var sızce bu normal mı ve 20 saat snra alınması halınde ılac etkılı olur muu cvplarınızı beklıyorumm.......acıLLLLLLLLLL

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…