Arkadaşlar acil yardım lütfen

ZUHAL42

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2008
51
0
Arkadaşlar tepside yufka böreği yapamıyorum.Çok tarif denedim ama ya kup kuru yada ortası yapışık hamur gibi oluyor.Fırından mı diye düşünüyorum yada bendenmi ? Sodalı sütlü yoğurtlu yaptım.Sosu bol koydum az koydum.Dedimya ne yaptıysam olmuyor.Bugün akşam tekrar yarınki misafirlerime hazırlamam gerkiyor.Şöyle yumuşak ve kat kat olsun istiyorum.Yardım ederseniz sevirim 18.00 e kadar bekliyorum...

Arkadaşlar tepside yufka böreği yapamıyorum.Çok tarif denedim ama ya kup kuru yada ortası yapışık hamur gibi oluyor.Fırından mı diye düşünüyorum yada bendenmi ? Sodalı sütlü yoğurtlu yaptım.Sosu bol koydum az koydum.Dedimya ne yaptıysam olmuyor.Bugün akşam tekrar yarınki misafirlerime hazırlamam gerkiyor.Şöyle yumuşak ve kat kat olsun istiyorum.Yardım ederseniz sevirim 18.00 e kadar bekliyorum...

canim senin firinindan kaynaklanabilir.yogurt ve soda ile yapilan borek yok yumusak olmali.seninki neden oyle olmuski

birde yuksek ayarda pisirme yoksa kurur.ben 200 derecede pisiriyorum

Canım sosuna yumurta ve biraz sıvı yağ da koy ve hemen pişirme, önce bir kaç saat dinlendir (ben bazen akşam hazırlayıp ertesi gün pişiriyorum), yufka sosu iyice çeksin, AsiMavi'nin dediği gibi de 200 derecenin üzerinde pişirme, bir de öyle dene bakalım.

Arkadaşlar hepinize teşekkürler.180-200 derecede pişirdim hep ,yumurta yağda koydum.ama sanırım fırınımdan o zaman bilmediğim birşeymi var diye düşünmüştüm.
Gül böreğim daha iyi oluyor.Sanırım onu yapsam daha iyi olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…