Arkadaşımın babası bana "senin baban nasıl izin veriyor akşam dışarı çıkmaya" dedi ve babalarımız arkadaş? kendi arkadaşımla küsmeli miyim?

Çok dert edecek bir konu değil bence. Maalesef baskıcı aileler var ve kısıtladıklarında çocuklarının asla onlara haber vermeden dışarı çıkamadıklarını, gizlice eğlenmediklerini düşünüyorlar asıl hata burada başlıyor sürekli baskı altında olduğu için kız da gizli gizli yapmak zorunda kalıyor benim arkadaşlarımın % 80'i öyleydi. Çok şükür bu şekilde büyümedim tabi bunu fırsat bilip abartmadım da. Ama '' senin ailen nasıl izin veriyor '' diyene de '' niye ben süs köpeği miyim evde insanım ailemle birbirimize güvenimiz de tam '' demişliğim var. Arkadaşınızda aynı düşünüyorsa mesafenizi koyarsınız düşünmüyorsa babasını çokta takmayın.

akşam dışarı çıkmamızın sebebi ikimizin de gündüz okulları var ve arkadaşımı dışarı inmesi için zorlamıyorum yapamam da zaten

arkdaşımın babası bizi dışarda gördü kızını eve çağırdı o sıra da bana da "senin baban nasıl izin veriyor diye sordu" bende saygısızlık etmemek adına ve babamın da arkadaşı diye "babamla az önce telefonda konuştum benden haberi var" dedim

bu olaydan birkaç gün önce de arkadaşım dışarı çıkacağı " o kıza söyle akşam bir daha inmeyin" demiş laf arasında babasına sinirliyken söyledi

bunu bana yansıtmak yerine kendileri konuşup bunu anlaşmalılardı bana yansıtmak yerine çünkü böyle bana hakaret etmiş oluyor ve rahatsız oluyorum

sizce arkadaşlığı kesmeli miyim? siz ne yapardınız?
Kızın suçu yok ki. Bence babana söyle. Bir de yaşlarınız kaç merak ettim

akşam dışarı çıkmamızın sebebi ikimizin de gündüz okulları var ve arkadaşımı dışarı inmesi için zorlamıyorum yapamam da zaten

arkdaşımın babası bizi dışarda gördü kızını eve çağırdı o sıra da bana da "senin baban nasıl izin veriyor diye sordu" bende saygısızlık etmemek adına ve babamın da arkadaşı diye "babamla az önce telefonda konuştum benden haberi var" dedim

bu olaydan birkaç gün önce de arkadaşım dışarı çıkacağı " o kıza söyle akşam bir daha inmeyin" demiş laf arasında babasına sinirliyken söyledi

bunu bana yansıtmak yerine kendileri konuşup bunu anlaşmalılardı bana yansıtmak yerine çünkü böyle bana hakaret etmiş oluyor ve rahatsız oluyorum

kızın babası sizin onu yoldan çıkardığını, işte akşam çıkmaya teşvik ettiğini ima etmiş.. kesinlikle babama anlatır hakkımızda ne düşündüklerini bilmesini sağlardım. kızla da görüşmezdim muhtemelen. bi onun babası kaldıydı namus bekçiliğimizi yapmayan

Herkes susturacak güçte ve cesarette olamıyor maalesef. Bunu yapamadığı için arkadaşını suçlama. Herkesin babasını karşısına alıp konuşacak medeni bir ailesi yok. Daha cümlesi bitmeden tokadı patlatacak yada yasak koyacak ''sözde'' babalar var.
o kadar haklısın ki bu durumu da düşündüğüm için çok arada kaldım çünkü babasının yaptığını doğru bulmuyorum, arkadaşım da bu durumdan müzdarip arkadaşlığımızı da heba etmek istemiyorum çoook kafam karıştı oldukça

kızın babası sizin onu yoldan çıkardığını, işte akşam çıkmaya teşvik ettiğini ima etmiş.. kesinlikle babama anlatır hakkımızda ne düşündüklerini bilmesini sağlardım. kızla da görüşmezdim muhtemelen. bi onun babası kaldıydı namus bekçiliğimizi yapmayan
evet evet evet kesinlikle bu babası da komşumuz olduğu için nasıl bir imayla dediğini biliyorum ve kesinlikle buydu beni benden daha iyi okudunuz cidden çok teşekkürler fakat arkadaşlığımı kesmeli miyim bilmiyorum

Öyle bir babaya nasıl cevap vermesini bekliyosunuz? Sizi koruyup babasına karşı çıktığında evde neler yaşayacağını biliyo musunuz ki? Sizin babanız anlayışlı bir insan olduğundan empati yapamıyosunuz. Kendisiyle alakası olmayan bir kıza bile müdahaleci yaklaşan bir adam kendi kızına neler yapar. 20 yaşında bir kızın öyle bir babaya karşı çıkması mümkün değil. Siz kendi hakkınızı savunabilirdiniz babanız arkanızdaymış.
siz de haklısınız. bu durumu ben de düşündüm. arkadaşım ne diyebilirdi ki? diye. sonuçta değer veriyorum arkadaşıma. benim de aklıma bir cevp gelmediği için ona bu konuda bir şey sormadım, konuyu açmadım. ayrıca kendimce saygımı koruyarak babasına cevap verdim zaten ilk yazıda belirttim " babamla az önce telefonda konuştum benden haberi var" dedim fakat babasının bu cevabı anladığına bile inanmıyorum ama bu saatten sonra ne yapmalıyım bilmiyorum

evet evet evet kesinlikle bu babası da komşumuz olduğu için nasıl bir imayla dediğini biliyorum ve kesinlikle buydu beni benden daha iyi okudunuz cidden çok teşekkürler fakat arkadaşlığımı kesmeli miyim bilmiyorum
arkadaşını karşına alıp açıkça bu imaları anladığını söyle. sevdiğin bir arkadaşınsa artık akşam çıkmalarına dahil etme, bunu da arkadaşlığınızın hatrına onu korumak adına yaptığını ifade et bence. sonrasını zaten onun tutumu şekillendirr.

Çok dert edecek bir konu değil bence. Maalesef baskıcı aileler var ve kısıtladıklarında çocuklarının asla onlara haber vermeden dışarı çıkamadıklarını, gizlice eğlenmediklerini düşünüyorlar asıl hata burada başlıyor sürekli baskı altında olduğu için kız da gizli gizli yapmak zorunda kalıyor benim arkadaşlarımın % 80'i öyleydi. Çok şükür bu şekilde büyümedim tabi bunu fırsat bilip abartmadım da. Ama '' senin ailen nasıl izin veriyor '' diyene de '' niye ben süs köpeği miyim evde insanım ailemle birbirimize güvenimiz de tam '' demişliğim var. Arkadaşınızda aynı düşünüyorsa mesafenizi koyarsınız düşünmüyorsa babasını çokta takmayın.
cevabınız harika fakat ben öyle cümleler kurabilecek biri değilim ve arada babam olduğu için konunun ona taşınmasını istemedim galiba dediğiniz gibi mesafe koymalıyım

arkadaşını karşına alıp açıkça bu imaları anladığını söyle. sevdiğin bir arkadaşınsa artık akşam çıkmalarına dahil etme, bunu da arkadaşlığınızın hatrına onu korumak adına yaptığını ifade et bence. sonrasını zaten onun tutumu şekillendirr.
çok sağol yorumun ve vaktıni ayırdığın için kalbini kırmadan en iyi şekilde böyle atlatabilirm

cevabınız harika fakat ben öyle cümleler kurabilecek biri değilim ve arada babam olduğu için konunun ona taşınmasını istemedim galiba dediğiniz gibi mesafe koymalıyım
Anladım. Tabi mesafe en güzeli bazen engel olamadığın insanlarda oluyor. Bizim de akrabalar hep böyledir şimdi hangi biriyle tartışıp laf anlatayım? :)) He he demek gerekiyor bazen.

Bekarken benimde arkadaşımın babası beni babama şikayet etmiş kızın çok açık giyiniyor diye
Rahmetli babamda lütfen sen kendi kızlarına karış benim kızıma kimse karışmasın o serbest ben yaşadığım sürece ona kimse karışamaz demiş

Yani var öyle dengesiz insanlar
Kimse kimseye karışamaz ama arkadaşının suçu yok ki

Arkadasının şucu yokki neden böle davranıosun?

hiçbir şey fakat babası saygısını aşıp bana ve babama laf atıyor bu had babasına nerdn geliyor? ve babası bunları derken hiçbir şey demedi en azındn susturabilirdi
Kız babasını susturabilse kendisiyle ilgili susturur başta. Ama yok bana da laf geliyor canım sıkılıyor diyorsan arkadaşlığını bitirmek değil ama akşam görüşmeye çağırma.

Arkadaşlık kesmeye gerek yok. Akşam çıkması ailesi için uygun değilse ve kendisi buna razıysa gündüz görüşme ayarlamaya çalışırdım.

Bekarken benimde arkadaşımın babası beni babama şikayet etmiş kızın çok açık giyiniyor diye
Rahmetli babamda lütfen sen kendi kızlarına karış benim kızıma kimse karışmasın o serbest ben yaşadığım sürece ona kimse karışamaz demiş

Yani var öyle dengesiz insanlar
Kimse kimseye karışamaz ama arkadaşının suçu yok ki
mekanı cennet olsun, bu anıyı paylaştığın için de çok teşekkür ederim. ama ben de böyle babaların mevzusuna dönüşmesini istemiyorum ve birkaç kere daha böyle bu kişiden annesinden - babasından duyduğum için sıkıldım bu konudan ve dediğim gibi konunun babalara taşınmasını istemiyorum

X