Arkadaşımın babası bana "senin baban nasıl izin veriyor akşam dışarı çıkmaya" dedi ve babalarımız arkadaş? kendi arkadaşımla küsmeli miyim?

duygunuzz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2023
28
9
25
akşam dışarı çıkmamızın sebebi ikimizin de gündüz okulları var ve arkadaşımı dışarı inmesi için zorlamıyorum yapamam da zaten

arkdaşımın babası bizi dışarda gördü kızını eve çağırdı o sıra da bana da "senin baban nasıl izin veriyor diye sordu" bende saygısızlık etmemek adına ve babamın da arkadaşı diye "babamla az önce telefonda konuştum benden haberi var" dedim

bu olaydan birkaç gün önce de arkadaşım dışarı çıkacağı " o kıza söyle akşam bir daha inmeyin" demiş laf arasında babasına sinirliyken söyledi

bunu bana yansıtmak yerine kendileri konuşup bunu anlaşmalılardı bana yansıtmak yerine çünkü böyle bana hakaret etmiş oluyor ve rahatsız oluyorum

sizce arkadaşlığı kesmeli miyim? siz ne yapardınız?

akşam dışarı çıkmamızın sebebi ikimizin de gündüz okulları var ve arkadaşımı dışarı inmesi için zorlamıyorum yapamam da zaten

arkdaşımın babası bizi dışarda gördü kızını eve çağırdı o sıra da bana da "senin baban nasıl izin veriyor diye sordu" bende saygısızlık etmemek adına ve babamın da arkadaşı diye "babamla az önce telefonda konuştum benden haberi var" dedim

bu olaydan birkaç gün önce de arkadaşım dışarı çıkacağı " o kıza söyle akşam bir daha inmeyin" demiş laf arasında babasına sinirliyken söyledi

bunu bana yansıtmak yerine kendileri konuşup bunu anlaşmalılardı bana yansıtmak yerine çünkü böyle bana hakaret etmiş oluyor ve rahatsız oluyorum

sizce arkadaşlığı kesmeli miyim? siz ne yapardınız?
Ne tuhaf bir konu. Kız size neden yansıtmasın olayı? Babası tutucu bir adammış o da arkadaşına söylemiş bunu. Kendi düşüncesi değil ki kızın. Onun da sorun ettiği bir şey zaten.

Hayır öyle bir anlatmışsınız ki sanki kız gelip ben evde oturuyorum sen de otur oturduğun yerde demiş gibi.

Hayır kesme ama o herife cevap vermektende çekinme. Hatta babana söyle o sustursun.
babama da söylemek istemiyordum çocuk gibi fakat söyledim "o da kızını yoruluyor diye düşünüyordur onu ben bile ciddiye almıyorum canını sıkmaya değmez" dedi ama arkadaşımın babasıyla bu konuyu açacağını sanmıyorum

Ne tuhaf bir konu. Kız size neden yansıtmasın olayı? Babası tutucu bir adammış o da arkadaşına söylemiş bunu. Kendi düşüncesi değil ki kızın. Onun da sorun ettiği bir şey zaten.

Hayır öyle bir anlatmışsınız ki sanki kız gelip ben evde oturuyorum sen de otur oturduğun yerde demiş gibi.
benim ailemden biri benim arkadaşıma böyle laf atmış olsaydı ailemi sustururdum ve konuşman gereken kişi benim, arkadaşım değil derdim çünkü mevzu babası ve arkadaşımla alakalı ama babası gelip birkaç defa benim ailemin ve kendi özgürlüğüm hakkında laf attığında arkadaşım susmuştu bu da bana doğru gelmedi. ben onun ailesinin doğrularını dinlemek zorunda değilim. ama arkadaşıma değer veriyorum. siz olsanız ne yapardınız?

laf atmış olsaydı ailemi sustururdum ve konuşman gereken kişi benim
Herkes susturacak güçte ve cesarette olamıyor maalesef. Bunu yapamadığı için arkadaşını suçlama. Herkesin babasını karşısına alıp konuşacak medeni bir ailesi yok. Daha cümlesi bitmeden tokadı patlatacak yada yasak koyacak ''sözde'' babalar var.

benim ailemden biri benim arkadaşıma böyle laf atmış olsaydı ailemi sustururdum ve konuşman gereken kişi benim, arkadaşım değil derdim çünkü mevzu babası ve arkadaşımla alakalı ama babası gelip birkaç defa benim ailemin ve kendi özgürlüğüm hakkında laf attığında arkadaşım susmuştu bu da bana doğru gelmedi. ben onun ailesinin doğrularını dinlemek zorunda değilim. ama arkadaşıma değer veriyorum. siz olsanız ne yapardınız?
Öyle bir babaya nasıl cevap vermesini bekliyosunuz? Sizi koruyup babasına karşı çıktığında evde neler yaşayacağını biliyo musunuz ki? Sizin babanız anlayışlı bir insan olduğundan empati yapamıyosunuz. Kendisiyle alakası olmayan bir kıza bile müdahaleci yaklaşan bir adam kendi kızına neler yapar. 20 yaşında bir kızın öyle bir babaya karşı çıkması mümkün değil. Siz kendi hakkınızı savunabilirdiniz babanız arkanızdaymış.

X