Arkadaşım

Kızın ailesi yok mu,anne baba kardes vs.kesinlikle uzak durun,heleki konuda fiziksel şiddet varsa adamın ne yapacağı belli olmaz,sizi bile kafaya takip kin gudebilir. Manevi olarak destek olabilirsiniz ama fiziksel olarak bı şeyin içine girmeyin.Ayrica aynı evin içini bırak aynı yatak odasında onlarla birlikte yasamadikca kim haklı kim haksız bilemezsiniz,siz arkadaşınızin anlattığı kadarını biliyorsunuz,Tabiki şiddetin olmasi ayrı konu.belki arkadaşınız başlatmıştır ilk siddeti.Var böyle kadınlar çok.bulasmayin size tavsiyem.

Geçenlerde duydugum olaydan sonra asla kadınlara hemen hak vermiyorum.Kadin kocasıyla anlaşamıyor surekli ayrıl barış,bana anlatan da kadınin kuzeni,her şeyin için de.Bi de marifetmis gibi Kiza demiş gel seni doveyim sonra hastaneye gidip darp raporu al.Evden uzaklaştır adamı.Sonra ne mi oldu? İki hafta sonra bu kuzenle ve kadın tartıştılar ve her yerden engellemiş,ve yuvamı bozuyordu diye millete söylemiş.Dedim iyi oldu karı koca iliskilerine burun sokulmaz

Merhaba arkadaşlar bi arkadaşımın evliliği bitiyor ve bayada karmaşık durumların içinde ailelerin karıştığı çok ciddi vurma vs değil ama itiş kakıştab kaynaklı darp raporlarının döndüğü olaylar geçenlerde avukatta mal paylaşımı gibi bişey vardı yalnız gitmek istemedi hatta avukat Bile normalde 3. Kişileri almıyoruz çok özel maddi konulardan işin içinde olduğu için dedi . Sonra tarafların izni varsa dedi bende bi şekilde girmiş oldum odaya , neyse olayları uzun bi süredir detaylı bi şekilde konuşuyoruz ilgileniyorum baya üzüldüm etkilendim uğradığı haksızlıklara neyse konumuza gelecek olursak çooook uzun bi yoldan geldim yaklaşık 15 saat inanılmaz derecede yorgunum yataktan neredeyse kalkacak halim yok ve sadece 1 günüm var sonra işe gideceğim ,arkadaşım evindeki evlilikteki eşyaları toplamam için yardım istiyor eşi en son sadece arkadaşıyla gelmesini kabul etmiş ben tamam dedim ama biraz genel olarak durumumdan halsizliğimden bahsettim ama gelirimde dedim az bozulur gibi oldu yaa üzüldüm onada bahane uyduruyor gibi oldu en son kuzenim gelecek hallediyorım yazmış 😔üzüldüm çok kendimi kötü hissediyorum şuan

Evlilikler dagilirken yardımcı olanlar genelde yarin birgun suclanan kisiler olurlar, bence gitmediginiz isabet olmus.

Geçenlerde duydugum olaydan sonra asla kadınlara hemen hak vermiyorum.Kadin kocasıyla anlaşamıyor surekli ayrıl barış,bana anlatan da kadınin kuzeni,her şeyin için de.Bi de marifetmis gibi Kiza demiş gel seni doveyim sonra hastaneye gidip darp raporu al.Evden uzaklaştır adamı.Sonra ne mi oldu? İki hafta sonra bu kuzenle ve kadın tartıştılar ve her yerden engellemiş,ve yuvamı bozuyordu diye millete söylemiş.Dedim iyi oldu karı koca iliskilerine burun sokulmaz

Valla benim tanıdık bir büyüğüm yaşadı çok benzerini. Kadının kız kardeşi genç yaşta kocaya kaçtı ve evlendi. Yıllar sonra, eşinden sürekli dayak yediğini söyleyip (en sonunda kanlar içinde bırakmış adam kızı) çocuğuyla beraber ablasının evine döndü. Ablası "gel polise gidelim şikayetçi olalım" demiş, kız da kabul etmiş. Karakola gitmişler, adamı da karakola çağırmışlar, adam gelmiş. Kocası aynı gün kızı ikna etmiş. Geceye doğru kızın ablasına söylediği şey şu "abla sen bizim aramızı bozmaya çalışıyorsun, aramıza girme artık yeter"... ağlayarak anlatıyordu ablası.

Demem o ki siz siz olun karı koca arasına asla girmeyin. Kadınlar geçici körlük ve akıl tutulması yaşayabiliyorlar bu durumlarda. Allah muhafaza.

Allah korusun yA hiç bu açıdan düşünmemiştim suçlayacak hiç bi yanım yok ama belli mi olur insan hali
Bir yakinim siddet gordu, benim evime sigindi, ben de kendisinin buldugu avukata gitmesi icin ertesi gun eslik ettim, avukatin burosuna biraktim ve ciktim basima gelmeyen kalmadi.

O gun yemin ettim bosanan insanlardan uzak durmaya.

Kocasi bana takti kafayi, 7/24 ariyordu,sahitlik ettigime dair yalanlar soyledi, karısını ve karisinin ailesini zehirledi sozleriyle, en sonunda ikisi baristi ben suclu oldum. Evini toplamaya diye çağırdı ben basima bir daha bela almam.

Aylar sonra benim disim agridiginda (konusmuyoruz) o vicdansiza iyi olmus.

Neyse 2022 benim onlari ailece sildiğim yas olmustu zaten.

Merhaba arkadaşlar bi arkadaşımın evliliği bitiyor ve bayada karmaşık durumların içinde ailelerin karıştığı çok ciddi vurma vs değil ama itiş kakıştab kaynaklı darp raporlarının döndüğü olaylar geçenlerde avukatta mal paylaşımı gibi bişey vardı yalnız gitmek istemedi hatta avukat Bile normalde 3. Kişileri almıyoruz çok özel maddi konulardan işin içinde olduğu için dedi . Sonra tarafların izni varsa dedi bende bi şekilde girmiş oldum odaya , neyse olayları uzun bi süredir detaylı bi şekilde konuşuyoruz ilgileniyorum baya üzüldüm etkilendim uğradığı haksızlıklara neyse konumuza gelecek olursak çooook uzun bi yoldan geldim yaklaşık 15 saat inanılmaz derecede yorgunum yataktan neredeyse kalkacak halim yok ve sadece 1 günüm var sonra işe gideceğim ,arkadaşım evindeki evlilikteki eşyaları toplamam için yardım istiyor eşi en son sadece arkadaşıyla gelmesini kabul etmiş ben tamam dedim ama biraz genel olarak durumumdan halsizliğimden bahsettim ama gelirimde dedim az bozulur gibi oldu yaa üzüldüm onada bahane uyduruyor gibi oldu en son kuzenim gelecek hallediyorım yazmış 😔üzüldüm çok kendimi kötü hissediyorum şuan
Arkadaşınıza destek olun dertleşin. Ancak olayların içine çok fazla dahil olmuşsunuz. Heleki durumlar bu kadar karışıkken. Avukatın yanında oşmanız bile bence yanlış. Olaylara dahil olmayın. Arkadaşınızla dertleşin yanında olun ama işin içine girmeyin. Genelde olaylara bu kadar dahil olanlar hep zarar görüyor sonunda. Tabi bunlar benim kendi kişisel düşüncem.

X