Arkadalar yardm:))

onuseviyorum

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2008
1.436
10
arkadaşlar aranızda hiçbir sorunu olmadığı halde
bebeği olmayan ve uzun seneler sonra birden hamile olan
varmı yada tanıdığınız birileri...:a015:

benim duyduğum çok var canım. allahın işi bu akıl ermezki en iyi örenek benim kayınvalidem sanırım 7 sene çocuğu olmamış dr lar bisorun yok diye hiç tedaviye başlamamış sonra işte tam 7 sene sonra eşim doğmuş ve 2 sene sonrada ikinci çoçuğunu doğurmuş sıkma canını bence herşey olacağına varıyor ne yapalım

evet var..arkadaşım tam 11 sene evli kaldıktan sonra ne olduğu anlayamadan hamile kaldı..11 sene boyunca doktor doktor gezdiler olmadı ama birden bire bi bebek geldi dünyaya..

amaaaaan sende boşver bizim bebkler bir gelecek pir gelecek tatlım sonra çorap söküğü gibi ardarda gelecek keratalar ondan sonra ay hangi doğum kontrol hapını kullansam işe yarar diye düşünüp durcaz biraz sabır kız öpüyorum seni

ya belenaycığım artık o kadar takmıyorum aslında
eskisi kadar düşünmüyorum
ama kafamdaki bazı sorularda giderse tam rahatlıycam.saol canım
cevabın için bende öpüyom seni şeker...

mrb canım bende 2 sene olucak ağustosta hiçbir problem olmadığı halde olmadı ama Rabbim ne zaman nasip etmişse artık bekliyoruz heran olur diye 2 yıldır hiç korunmadık düşün

canım bende 2 örnek var
annemin evlerinin yanındaki komşumuzun çocuğu olmuyomuş doktorlar hiç bir şey bulamamışlar tabi seneler önce bu olay oldu artık baktılar olucak gibi değil evlatlık aldılar onu kendi çocukları gibi büyüttüler yaklaşık 10 sene sonra kadın adet gecikmesiyle doktora gitti ve herkes şok oldu hamileydi kızı doğduktan sonra tekrar hamile kaldı ama inanın evlatlık aldığı çocuğunu diğerinden daha üstün tutuyolar
bir örnek de benim bir arkadaşım var evlendiğinde çocuğu olmuyo doktora gidiyo doktorda bir senen dolmamış diye kontrole almıyo sonrada eşinin hayırsız olduğunu fark ediyo ve çocuktan vaz geçiyor aradan 3.5 yıl geçiyor tabi bu süre içerisinde çok olaylar yaşıyor ayrılmaya bile karar veriyor ama vaz geçiyor evliliğinin 3.5 yılında boşanmaya karar verdiği anda hamile olduğunu öğreniyor sonrada vaz geçmişti ayrılmaktan işte böyle

Benim akrabalarda çok örnek var anlatayım
1.10 sene bebekleri olmadı hiçbir sorun yoktu çiftlerde tüp bebek yaptırdılar tutmadı.Artık kara verdiler biz çocuksuzda yapabiliriz birbirmizi seviyoruz ve hiç beklemedikleri zaman hamile kaldı.
2.görümcemin eltisi 8 yıllık evli eşinde sorun vardı olmuyordu.Ve bu sene hamile kaldı kadın hiçbir tedavi uygulanmadan sadece eşine macunlar vermiş:roflol:
3.Ablamın görümcesinin 6 yıl çocuğu olmadı.Kadın rahimflimleri ,aşılama herşeyi denedi.onunda eşinde sorun vardı.oda hiç beklemediği bir zamanda hamile kaldı doğurdu.Doğurduktan sonra bebeği 6 aylıkken tekrar hamile kaldı ve 6 yılın hasreti bitti
Bende böyle olayları görünce ve duyunca kendimde büyük bir umut var
RABBİM NEYLERSE GÜZEL EYLER
BEKLEMEK GÜZELDİR GELECEKSE BEKLENEN

Merhaba peki tüm detaylı tahlillerin yapıldımı en önemlisi ialçlı rahim filmi çektirdinmi çünkü ultrasonda bçıkmayan rahim sorunlaru tüpler yapışıklıklar bu filmde anlaşılıyor. Bunlarda çoğu zaman hamileliği engelliyor yada düşüğe neden oluyor.

Merhaba peki tüm detaylı tahlillerin yapıldımı en önemlisi ialçlı rahim filmi çektirdinmi çünkü ultrasonda bçıkmayan rahim sorunlaru tüpler yapışıklıklar bu filmde anlaşılıyor. Bunlarda çoğu zaman hamileliği engelliyor yada düşüğe neden oluyor.

rahim filmi..yumurtalık takibi...sperm testi....ultrasonografi....
hepsini yaptırdım.hepsi temiz çıktı ...
bende bu durumda olupta hamile kalamadığım için bu topici açtım.yerimseniben

Benim iki rkadaşımın çocuklar olmamaış. Birinin 5 yıl birinin 11 yıl. Hatta 5 yıl olmayan arkadaşım tüp bebek tedavisine başlayacakken ordaki bir doktorun konuşması onları çok rahatlatmış psikolojik olarak hatta tüp bebk tedavisine bile gerek kalmadan normal yolla eşi hamile kalmış. Zaten onlarında sitresten olmuyormuş çocuklar. Bir diğer arkadaşımınkide sitrs hiçbir sebep bulamadılar. En sonunda aşılaa yaptılar eşi şuan ikizlere hamile. Eğer çok uzun süre beklediysen belki bu yardımcı üreme tekniklerinden faydalanabilirsin.

Hatta arkadaşlar ben tayin geldiğimde inanırmısnız çoğu arkadaşımın çok zor ve uzun seneler sonra çocuğunun olduğunu öğrendim. Düşünün % 50 si böyle. Bende havasından suyundanmı yada buranın uğursuzluğundanmı böyle derken benim rahimdede perde olduğunuu öğrendim. Bende ordan nasibi aldım yani a.s

ben 4 yıllık evliyim canım ilk 2 yıl biz istemedik kendimi hazır hissetmedigim için.
2 yıl da kendiliginden olmadı hiç bir problem yoktu ne eşimde nede bende çok şükür dualarım kabul oldu şu ana 2 aylık hamişim ALLAH'ım isteyen herkese nasip etsin

ben 4 yıllık evliyim canım ilk 2 yıl biz istemedik kendimi hazır hissetmedigim için.
2 yıl da kendiliginden olmadı hiç bir problem yoktu ne eşimde nede bende çok şükür dualarım kabul oldu şu ana 2 aylık hamişim ALLAH'ım isteyen herkese nasip etsin

gözünaydın canım...umarım sağlıklı bi r şekilde alırsın
bebeğini kucağına.allah hepimize nasip etsin.ben 3 yıldır bekliyorum
hiç bir sorun yok...ama olmuyor işte..hayırlısı...:çok üzgünüm:

Canim Benim Bende Tam 2 Yildir Bu Hasretle Yaniyorum.bizde De Belirgin Bir Sebep Bulamiyorlar.işte Hep Derler Ya Vakti Saati Vardir Diye.heralde Onu Bekliyo Bizim Sipalar...

Evet arkadaşım burada komşumun 15 yıl olmamış tam tedavi için istanbulun yolunu tutmuş ki hamile olduğu haberini almış. Birde görsen 2 yaşında çok yakışıklı bir oğlu var...

canım anladıüğım kadarıyla senin bir sorunun yok ben sana dah güzel bişey anlatacam geçenlerde bizim şirkete gelen bir pazarlamacı vardı konu konuyu açtı konuştuk bunlar 10 yıl önce çocukları olmuyor diye tüp bebebk denemek için ege tüp merkezine gitmişler ordaaki prof demişki siz orat halli bir aile ye benziyorsunuz boşa para harcamayın sizin çocuğunuzun olması imkansız demiş hiç uğraşmayın paranızıda boşa harcamayın gidin evinize demiş aradan 5 yıl geçmiş eşi hamile kalmış bunlar tekrar ege tüp merkezine gitmişler aynı prof gitmişler bizim bebeğimiz olmaz dediniz bakın eşim ahmile demiş prof demişki allahın bir mucizesi o kıymetini bilin bebeğinizin demiş benimd ehiç problemim olmadığı halde ilk düşüğümden 14 ay sonra hamile kaldım tamamen stresle alakalı unutma sakin sakin düşünmeden bekle biliyorum çok zor ama başarabilirsin :))

X