Göz Makyajı Arap sürmesi ( toz sürme) kullanmaya ne dersiniz?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
bugün bende aldım toz sürmeden bnm amacım tamami ile saglık amaclı cünkü bana sürme hiiiiç yakısmaz Peygamber efendimiz(sav) gece yatarken gözlerine süremişgözün agrısın alırmıs bende bundan yola cıkarak sürüyorum :enbuyukkk:

kızlar sızın bahsettıgınız peygamber suremesı bendede var 2 şişe ben nevşehirden almıstım cubuguna zeytın yagı damlatıp (ama cok az) oyle kullanıyorum

Kızlar bende hem kuru hemde yaş olanı vardı tavsiyelerinizle denedim süpperr..Kuru olanın kendi demir çubuğu var onunla denedim ama hiç ıslatmadım çubuğu bantırdım şişeye ve sürdüm..Doğrumu yaptım bilmiyorum ama sürüldü :)))

Kizlar ilk zamanlar kullanmasi cok zor oluyor ama kisa bir sure sonra alisiyorsunuz.Hem akonomik hem saglikli

kızlar selam, siz bu işin uzmanı olmuşsunuz ne güzel:)) ben de aldım ama ismid taşı aldım. netten bunun çok sağlıklı olduğunu, peygamberimizin de bunu kullandığını okumuştum. yalnız bu bildiğiniz taş şeklinde, nasıl kullanıcam bilemedim. bana yardımcı olur musunuz lütfen?

ayrıca satan adam da ( eşime aldırdım ) nasıl kullanılacak diye soran eşime bunu isteyen nasıl kullanıldığını bilir demiş:)) ama bilmiyorum maalesef

gözleri koyu renge boyayınca sarışınlarda biraz sert duruyor gibi geliyor.. bende öyle oldu sanki. renkli gözlü olan arkadaşlardan kullanan var mı??? nasıl oldu??

Bende sürmeyi araştırıyorum epeydir, geçenlerde hac malz. satan bir yerden aldım üstünde tamamen arapça yazıyordu toz şeklinde çubuğu var bir kaç kere sürdüm ama gözüme kaçıyor benim batışıyor ıslatıp sürsemde yine aynı oluyor,pek beceremedim sürme çekmeyi, su ile falan çıkmıyor çıkarmak için göz makyajı temizleyecisini kullanırsanız hiç uğraşmıyorsunuz, internette araştırdım S.B. dan onaylı Hashmi markasının ürünlerini buldum en uygun fiyatlı site burası; toz, tüp ve kalem formatlarında satılıyor %100 doğal olduğu söyleniyor
Makyaj| Hashmi Surma| Göz Sürmeleri | Kozmetik ve Moda - Türkiyenin En Büyük Kozmetik Sanal Marketi

Birde ısmid sürmesi var rivayetlere göre Peygamber efendimiz bunu kullanırmış, tavsiye ettiği bir kaç hadis-i şerifi var ne kadar sahih bilemiyorum, ismid le ilgili bu site satış yapıyor ama fiyatlar biraz pahalı;

ismid sürmesi ismid taşı sürmesi sürme sünnettir

Sürmenin nasıl kullanıldığına dair bilgi de burada; http://bs-ba.facebook.com/topic.php?uid=98078044324&topic=12423

evet bende kullanıyorum bundan aman dıkkatlı uygulayın bi yere dokuldumu silmeye calıstıkca batıyor ortalık

Çıra külünden yapılıyormuş bu. Ben ilk kez Kapadokya'dan aldım. Orada Asmalı Konak'ın önünde "Dicle Sürmesi" diye satılıyor.(Dicle: Asmalı Konak dizisinde ıpek Tuzcuoğlu'nun oynadığı karakter. Gözlerini bilirsiniz o kadının.) Çok severek kullanıyorum. Bazen yolculuklarda kullanıyorum, hiç çıkmıyor, uçmuyor. Hatta duş aldığımda bile gitmiyor kolay kolay. Çok seviyorum. Bir de bi teyze getirdi hacca gittiğinde, o da yedekte duruyor.:)
Arabistan'dan gelenin kutusu DepresifPolyanna'nın verdiği linkteki. Sürme de o zaten. Ama Kapadokya'dan aldığımda hiçbir farkı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
babamla annem umreye gittiklerinde almışlardı ben kendimi bildim bileli hep bu sürme bizim evde olurdu bende pek kullanamıyorum ama bir sürü var evde

X