Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

Teşekkür ederim 🙏 inanki maddiyatı geçtim, me

Bir kaç ay normal yolla hamile kalmayı deneyeceğim. Çok üzüldüğüm için eşim gene deneriz ben senin yanındayım diyor. Ben kendimi cidden çok çaresiz hissediyorum.
Maşallah bak ne güzel eşin destek veriyor.Çaresiz değilsin,sadece geçici üzüntü yaşıyorsun.Her hal geçicidir.Bu da geçer yahu...

Bir kaç ay normal yolla hamile kalmayı deneyeceğim. Çok üzüldüğüm için eşim gene deneriz ben senin yanındayım diyor. Ben kendimi cidden
Bencede beklemek en güzeliymiş umudum kırıldı hevesin kaçtı mutsuz oldum. 'Bi de deli gibi sancım var sizdede oluyormu?
Sizin sonuç belli oldu mu?

Bir kaç ay normal yolla hamile kalmayı deneyeceğim. Çok üzüldüğüm için eşim gene deneriz ben senin yanındayım diyor. Ben kendimi cidden
Bende öyle deyip kendimi teselli etmeye çalışıyorum ama olmuyor. Gözyaşlarım kendiliğinden akıyor. Artık tüp bebek istemiyorum. Hepsi ticarethane olmuş. Senin neler hissettiğin umurlarında bile değil. Rabbim verirse artık bekleyeceğim.
Nerde tedavi oldunuz ogrenebilirmiyim
Anadolu Sağlık Merkezi Johns Hopkins

Bir kaç ay normal yolla hamile kalmayı deneyeceğim. Çok üzüldüğüm için eşim gene deneriz ben senin yanındayım diyor. Ben kendimi cidden çok çaresiz hissediyorum.
Sevgili Elif,
Uzulmekte çok haklısın ve kim ne derse desin rahatlayana kadar üzül! Çok şanslisinki sana destek olan bir eşin var. (Benim eşim öyle değil, çocuk istemediği için herşeyi zorla yapıyoruz😊)
Biraz zaman geçip kendini toparladiginda sana tavsiyem, bencil ol ve kendinle ilgilen. Spor yap, dengeli beslen ve makyaj yapıp bakımlı ol! Bir süre sonra İnan daha iyi hissedeceksin. Tüp bebek sürecinde aldığımız bütün ilaç ve hormonlar vücudu gebeliğe hazırladığı için normal yol ile gebe kalmak daha kolay🤞

Sevgili Elif,
Uzulmekte çok haklısın ve kim ne derse desin rahatlayana kadar üzül! Çok şanslisinki sana destek olan bir eşin var. (Benim eşim öyle değil, çocuk istemediği için herşeyi zorla yapıyoruz😊)
Biraz zaman geçip kendini toparladiginda sana tavsiyem, bencil ol ve kendinle ilgilen. Spor yap, dengeli beslen ve makyaj yapıp bakımlı ol! Bir süre sonra İnan daha iyi hissedeceksin. Tüp bebek sürecinde aldığımız bütün ilaç ve hormonlar vücudu gebeliğe hazırladığı için normal yol ile gebe kalmak daha kolay🤞
Ne kadar güzel yazmışsınız. Üzülmemek Mümkün değil sevgili Elif.Kesinlikle kendine odaklanmak iyi gelebilir. Yoga pilates de çok iyi geliyor. Eşinle küçük bir kaçamakta güzel olabilir.Biraz kafayı rahatlatmak ve seni mutlu edecek şeylere odaklanmak. Ne zaman yazışmak istersen de biz buradayız bezen paylaşmakta rahatlatıyor.

Sevgili Elif,
Merhaba 🌞
Aslında benim eşimde çocuk istemiyor sma sırf ben çok istiyorum diye gene, gene deneriz. Sen yeterki üzülme diyor. Allah ondan razı olsun. Doktorların dediği biraz kilo alman lazım diyorlar. Ama alamıyorum genetik zayıflık. Biraz kendime geleyim söz kendimi şımartıcam 🙈. İnşallah normal yolla hamile kalırım🤲

Ne kadar güzel yazmışsınız. Üzülmemek Mümkün değil sevgili Elif.Kesinlikle kendine odaklanmak iyi gelebilir. Yoga pilates de çok iyi geliyor. Eşinle küçük bir kaçamakta güzel olabilir.Biraz kafayı rahatlatmak ve seni mutlu edecek şeylere odaklanmak. Ne zaman yazışmak istersen de biz buradayız bezen paylaşmakta rahatlatıyor.
Sizler bana çok iyi geldiniz 🙏. Öncelikle size çok teşekkür ederim. Herkes arayıp neoldu diye soruyor? Telefona bile çıkamıyorum, eşim ve annem cevap veriyor. Artık biraz rahatlıyım tatil düşünüyoruz. Eşim her konuda destek oluyor. Sizlere tekrar tekrar teşekkür ederim 🙏

Sizler bana çok iyi geldiniz 🙏. Öncelikle size çok teşekkür ederim. Herkes arayıp neoldu diye soruyor? Telefona bile çıkamıyorum, eşim ve annem cevap veriyor. Artık biraz rahatlıyım tatil düşünüyoruz. Eşim her konuda destek oluyor. Sizlere tekrar tekrar teşekkür ederim 🙏
Ne demek her zaman. Eğer bir nebzede olsa faydamız dokunduysa ne mutlu bize. Zaten bu sürecin en sinir bozucu kısmı bu ,herkesin sorması. O yüzden bence bundan sonrasında kimseye bir şey söylemeyin. Sadece gerekirse anneler bilsin bence onlara bile söylenmemeli en güzeli en yakın hissettiğiniz bir kız arkadaşınızla paylaşmanız. Çünkü hiç paylaşmayınca da olmuyor. Ben de ilkinde herkese söylemiştim ama bu sefer bahsetmedim. Eşinizin destek olması çok güzel. 🙏🤗 çok sevindim.

Merhaba, Sizlere iğnelerle ilgili bazı sorularım var! Gonalf ne Menopur iğnelerini akşam 8 de (1 haftadır) uyguluyorum ve Dr hep aynı saatte yapmamı söylemişti. Bazen 10 dk lik gecikmeler oldu, sizce bu çok etkiler mi? (Yoksa ben kafayı yemeyemi basladim🤦)

Ikinci sorum ise Cetroide iğnesi ile ilgili. Bu iğneye 4 gün önce başladım ve sabah 9 da uyguluyorum. İlk defa bu sabah iğneyi çıkartınca, sıvı bayağı geri geldi göbekten. Acaba iğnenin bugun etkisi olmamış mıdır diye kafaya bayağı taktım bugün:KK43:

Merhaba, Sizlere iğnelerle ilgili bazı sorularım var! Gonalf ne Menopur iğnelerini akşam 8 de (1 haftadır) uyguluyorum ve Dr hep aynı saatte yapmamı söylemişti. Bazen 10 dk lik gecikmeler oldu, sizce bu çok etkiler mi? (Yoksa ben kafayı yemeyemi basladim🤦)

Ikinci sorum ise Cetroide iğnesi ile ilgili. Bu iğneye 4 gün önce başladım ve sabah 9 da uyguluyorum. İlk defa bu sabah iğneyi çıkartınca, sıvı bayağı geri geldi göbekten. Acaba iğnenin bugun etkisi olmamış mıdır diye kafaya bayağı taktım
10 dakikalık gecikmeden birşey olmaz üzülmeyin certoide de bende de iki defa biraz çıkar gibi oldu ama bisey olmadı eşim yaptı iğne mi hastanede yaptirdigimdan daha iyi toplama ve embryo oluştu kafaniza takmayın.

Ikinci sorum ise Cetroide iğnesi ile ilgili. Bu iğneye 4 gün önce başladım ve sabah 9 da uyguluyorum. İlk defa bu sabah iğneyi çıkartınca, sıvı bayağı geri geldi göbekten. Acaba iğnenin bugun etkisi olmamış mıdır diye kafaya bayağı taktım bugün:KK43:
Ahh o iğneler insanı gerçekten paranoyak yapıyor. Ben de de aynı şeyler oldu.5-10 dk hiç önemli değil önemli olan ciddi zaman farkı olmaması. Sıvının taşması da çok sorun olmayacaktır bence kafayı takmayın.

Kaç yumurta toplandı? Birde aynı gün yumurtaların kalitesi hakkında bilgi veriliyor mu?
Evet aynı gün bilgi veriliyor. Yani kaç tanesi döllenmeye uygun embriyologlar söylüyorlar. Sonra olgun olan yumurtaları döllenmeye bırakıp takip ediyorlar. Ertesi gün bu yumurtalardan kaç tanesi döllenmiş arayıp bilgiveriyorlar. Döllenmiş yumurta varsa 3. Gün sizi transfer için çağırıyorlar. Şimdi muhtemelen size çatlatma iğnesi verecekler yarın ve çarşamba ya da perşembe de toplama yaparlar 🤗

Arkadaşlar bende yarın sabah doktora gideceğim.Sizlere bu iğneleri ne için ve reglinin kaçıncı günü veriyorlar.Malesef yasaklardan ve tatil dolayısıyla reglinin 5.gunu gitmiş olacağim.

X