Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

Merhaba,
Ben Samsun Medical Park'ta Dr.Ercan Demir ve Dr. Mehmet Bilge Çetinkaya takibinde yaptırdım.
Guzel dilekleriz için çok teşekkürler

Bu arada siz neye karar verdiniz?
canım ben de tüp bebeğe geçmeye karar verdim artık ama istanbuldayım merkez ve dr arıyorum erkek faktörü de var biz de

aret beyin bu konuda çok iyi olduğunu burada okudum ben de bizim sıkıntı farklı olunca bi acaba mı yaşıyorum bahçeciden de randevu aldım bakalım karar veririm bu hafta
Ben bahçeci’de bi kere tedavi gördüm mecbur kaldım pandemi döneminde, hiç hiç memnun kalmadım, laboratuvarı çok övülse de bence her şey sıradandı

Ben bahçeci’de bi kere tedavi gördüm mecbur kaldım pandemi döneminde, hiç hiç memnun kalmadım, laboratuvarı çok övülse de bence her şey sıradandı
canım beni de korkutan bu aslında olumlu ve olumsuz o kadar yorum okudum kafam karıştı bugün aret beyden de randevu aldım ama erkek faktörü olunca lab çok önemli bir kez aret beye muayene olurum tabi yine de bende de varsa bi sıkıntı bulur belki

ben de ön görüşme yapmadığı için randevu aldım kendisinden ama bugün bilgi alırken bilgi verene dölleme ile ilgili hangi yöntemler kullanılıyor dedim sprem çipli dedi imsi yok mu dedim o eski bir yöntem dedi kafam karıştı ....bu konuda size bilgi verildi mi acaba??
Merhaba canım, inşallah girdiğimiz bu yolda rabbim yolumuzu aydınlatır ve çocuk sesleriyle şenlendirir.Cipli sistem dedikleri güvenlik açısından sperm ve yumurtada herhangi bir karışıklık olmaması adına uygulanan güvenlik amaçlı bir yöntem.Bununla ilgili Aret KAMAR'ın videoları var hatta sana link bırakayım incelersin.Normalde tüp bebekte klasik ve mikro enjeksiyon ile tüp bebek yapılıyor.Çoğunluklamn tüp bebek merkezlerinin hemen hemen hepsi mikro enhheksiyon uyguluyor.Diğerine göre avantajı daha fazla...Vaktin var ise Aret KAMAR'ın videolarını izle bir çok konuyu videolarda bulabilirsin.

canım beni de korkutan bu aslında olumlu ve olumsuz o kadar yorum okudum kafam karıştı bugün aret beyden de randevu aldım ama erkek faktörü olunca lab çok önemli bir kez aret beye muayene olurum tabi yine de bende de varsa bi sıkıntı bulur belki
İçinde kalmasın birkaç yerle görüş istersen öyle ver kararını, içine sinen bi yerde karar kılarsın. Neticesi güzel olsun inşallah 🙏

biz de erkek faktörü var da o yüzden sordum ben de siz de sorun yok dimi canım aret beyi gördün mü nasıl bir dr
Kızlar ben açıkcası kafamdaki bir çok sorunun cevabını Aret KAMAR'ın videolarının hemen hemen hepsini izleyerek giderdim.İstanbulda olsaydım öncelikle onun merkezine gitmeyi düşünürdüm.Acıbadem bahçeci ve diğer tüp bebek merkezlerinde ait o kadar çok şikayet okudum ki şikayetimvar sitesinden,muhtemelen Aret bey'in merkezinde de şikayet ve memnuniyetsizlik vardır.Herşey gibi hizmet sektöründe de göreceli bir kavram içinde bulunmakta🤷

canım ben de tüp bebeğe geçmeye karar verdim artık ama istanbuldayım merkez ve dr arıyorum erkek faktörü de var biz de
Bende hep İstanbul'u arastirmistim, pandemi olduğu için Samsun' da yaptık.
İstanbul'da 3 Dr belirlemiştim; Tekzen Çamlıbel, Eray Çalışkan ve Aret Kamar. Dilerim herşey gönlünüzce olsun🍀

Merhaba canım, inşallah girdiğimiz bu yolda rabbim yolumuzu aydınlatır ve çocuk sesleriyle şenlendirir.Cipli sistem dedikleri güvenlik açısından sperm ve yumurtada herhangi bir karışıklık olmaması adına uygulanan güvenlik amaçlı bir yöntem.Bununla ilgili Aret KAMAR'ın videoları var hatta sana link bırakayım incelersin.Normalde tüp bebekte klasik ve mikro enjeksiyon ile tüp bebek yapılıyor.Çoğunluklamn tüp bebek merkezlerinin hemen hemen hepsi mikro enhheksiyon uyguluyor.Diğerine göre avantajı daha fazla...Vaktin var ise Aret KAMAR'ın videolarını izle bir çok konuyu videolarda bulabilirsin.
teşekkürler izledim şimdi

Kızlar ben açıkcası kafamdaki bir çok sorunun cevabını Aret KAMAR'ın videolarının hemen hemen hepsini izleyerek giderdim.İstanbulda olsaydım öncelikle onun merkezine gitmeyi düşünürdüm.Acıbadem bahçeci ve diğer tüp bebek merkezlerinde ait o kadar çok şikayet okudum ki şikayetimvar sitesinden,muhtemelen Aret bey'in merkezinde de şikayet ve memnuniyetsizlik vardır.Herşey gibi hizmet sektöründe de göreceli bir kavram içinde bulunmakta🤷
evet canım dün ben de okudum o yüzden de kafam karıştı videolara ben de bakayım bakalım

Tüp bebek surecinde benim gibi komik hikayesi olan varmı? 😃 Anlatıyorum hemen:
Transfer sırasında cataldayim; 3 tane doktor, 2 hemşire ve embriyolog ta başımda bekliyordu. Doktor tam embriyolari enjekte ederken, "hadi bakalım Bismillahirrahmanirrahim" dedi.
Beni aldı bir gülme dedimki, hocam carpilcaz şimdi dikkat edin. Niye dedi, ee vajinamın tam önünde bismillah çekiyorsunuz dedim. Odadaki herkes kahkaha atmaya başladı:) haklısın dediler , sonra bir sürü geyik döndü...
İlahi 😂😂😂 maşallah 🧿 hayırlı olsun bebisinizi sağlıjla kucağına almayı nasip etsin inşallah Rabbim 🤲

teşekkürler izledim şimdi
Tüp bebek düşünmeden önce hiç araştırma yapmamıştım.Nasıl ki,tedaviye başlama kararı aldıysak yaladım yuttum misali her videoyu izledim.Eşimde herhangi bir sıkıntı yok,benimde jinekolojik muayanede sıkıntı yok.Benim tek sıkıntım şuan için lupus hastası olmamdan kaynaklanan gebelik kayıplarım...Yumurta toplamı işleminden sonra artık birşey araştırıp izlemiyorum.Doktor 2 ay dinlenme verdi 1 embriyo sadece 5.gününü tamamlayabildiği için donduruldu.Kısmet artık tutup tutmayacagı🤷 Normalde 3.gğn embriyoları 8 hücreli olurken 5.gün embriyosu 120 hücreli oluyormuş , normal gebeliklerde de bebek anne rahmine 4-5 günlerde yerleşiyormuş

aynen canım hepsine gidip kafamdaki sorulara cevap arıcam bakalım sen neden memnun kalmadın dr kimdi senin bahçeci de
Güvenç beydi sanırım burda çok övülmüştü ondan onu tercih etmiştim. İlk görüşme dışında çok ilgisizdi hemen bakıp kaçıyordu :) ve 7 yumurtadan sıfır embriyo elde etmeyi başardı bence onun ve labın başarısıydı çünkü hiç öyle bi sorun yaşamamıştım ve bi daha da yaşamadım.

X