Arabuluculuk-uzlaşma

Vasfiyeteyzeniz

Guru
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2013
7.627
15.242
34
Hanımlar. Bana bir mesaj geldi. Link de yok dolandırıcılık olsa ama. Var mı denk gelen kendisine gelen?

Eklentiler

• IMG_6265.png
    IMG_6265.png
    98,2 KB · Görüntüleme: 410
Hanımlar. Bana bir mesaj geldi. Link de yok dolandırıcılık olsa ama. Var mı denk gelen kendisine gelen?
Uzlaşma ceza dosyalarında arabaculuk hukuk dosyalarında, tahkim ise bu iki kurumdan farklı ama tarafların iradesine bağlı uyuşmazlıklarda oluyor. Dolandırabilmek için her tuşa basmışlar. Siz UYAP tan dosyalarınıza bakın. Aksi takdirde dönüş yapmayın.

Uzlaşma ceza dosyalarında arabaculuk hukuk dosyalarında, tahkim ise bu iki kurumdan farklı ama tarafların iradesine bağlı uyuşmazlıklarda oluyor. Dolandırabilmek için her tuşa basmışlar. Siz UYAP tan dosyalarınıza bakın. Aksi takdirde dönüş yapmayın.
uyap da yazar demi. Oraya baktım da göremedim. Doğru bakmışımdır herhalde

Tecrubelerime dayanarak soyluyorum, benzer mesaj bana kaynanamin 10 yil once vefat etmis kayinvalidesinin odenmemis elektrik borcu icin gelmisti.

Yani sizin borcunuz harciniz, davalik durumunuz yoksa bile bu kimseler ayni soyadı tasiyan insanlara bir sekilde ulasip tehditle, yildirmayla, caydirmayla para aliyorlar.

Hemen e devlet'inizden gelir idaresi baskanligina girip e tebligat'iniz var mi, e devlet'ten vatandas uyap'a girip acilmis davalisi oldugunuz dosyaniz var mi gibi seylere bakin.

Tecrubelerime dayanarak soyluyorum, benzer mesaj bana kaynanamin 10 yil once vefat etmis kayinvalidesinin odenmemis elektrik borcu icin gelmisti.

Yani sizin borcunuz harciniz, davalik durumunuz yoksa bile bu kimseler ayni soyadı tasiyan insanlara bir sekilde ulasip tehditle, yildirmayla, caydirmayla para aliyorlar.

Hemen e devlet'inizden gelir idaresi baskanligina girip e tebligat'iniz var mi, e devlet'ten vatandas uyap'a girip acilmis davalisi oldugunuz dosyaniz var mi gibi seylere bakin.
Sağolasın ya zaten isim de tutmuyor da ben panikle onu da anlamamışım 😂

Başka isimle aynısını banada yapıyorlar yok odemesseniz icra gelecek falan filan kimseye borcum yok. Sayın Ayhan Atmaca diyerek sürekli mesaj atıyorlar hatta değişik değişik numaralardan arıyorlar. Baktım e devlette adıma açılmış dosya yok Bekliyorum gelemeye kaldı bu icralar 😃

Geçen yıl kasımdan beri geliyor böyle mesajlar en son bu gün yine geldi sildim anca bunu buldum

Eklentiler

• 1000007779.jpg
    1000007779.jpg
    63,4 KB · Görüntüleme: 213

Dolandırıcı.

ben mesajları 155'le , aynı sizin yaptığınız gibi, mesajın olduğu ekranın fotoğrafını göndererek SMS olarak paylaşıyorum.
böylece sayfanın en üst ortasında yer alan gönderen de çıkıyor. sadece mesajı iletirseniz, polis o bölümü göremiyor.
polis de 'aşağıdaki mesaja itibar etmeyin' diye güzel bir üst paragraf yazıp dolandırıcının mesajının üst kısmına, halkla paylaşıyor. :)

Son düzenleme:
basımıza böyle bir şey geldi kaza yapmıştık dolandırıcı bunlar gerçek bilgileri veriyorlr ama öyle bir durum olmuyor biz hem karşı tarafa sorduk böyle bi talebin var mı diye yoo dedi haberi bile yoktu ayrıca mahkeme celbi vsyse ptt yoluyla tebligat gleiyormuş öyle smsle arayınla olmuyormuş amann

X