AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yagmurun_kizi

Çocuklarım benim herşeyim...
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2015
6.602
8.284
Lise eğitimini açıktan tamamlamak isteyen adaylar AÖL sınav giriş yerlerinin açıklanacağı tarihi belkiyordu. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Açık Öğretim Lisesi resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre il ve ilçelerden gelen sınav yeri değişikliği talebine ilişkin iş ve işlemlerin tamamlanması durumunda AÖL sınav giriş yerlerinin en geç 28 Aralık Pazartesi günü erişime açılacağı belirtildi.

2015-2016 AÖL SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

2015-2016 yılının ilk AÖL sınavı 2-3 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi - II. Dönem Sınavı ise 19-20 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak. Senenin III. Dönem sınavları 02-03 Temmuz 2016'da uygulanacak.

AÖF SINAVINDA BULUNDURULMASI GEREKLİ BELGELER

Adayların AÖL sınavında yanlarında Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Belgesi (internetten sisteme girip alınacak), Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da var ise ehliyet, pasaport) Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı (zorunlu değil olması önerilir), kurşun kalem ve silgi bulundurması gerekmektedir. Öğrenciler, sınava girerken kimlik belgelerini (nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet) ve Sınav Giriş Belgelerini yanlarında bulundurmak zorundadırlar.

X