Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Antalyada en iyi kreşler

azaz9999

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2008
213
1
45
merhaba arkadaşlar .3 yaşındaki kızımı kreşe vermeye karar verdik.ve bir araştırma içersine girdim.antalya konyaaltında oturuyorum.kafamda bir kaçtane kreş var ama tam karar veremiyorum.bilgisi olanlar bana yardımcı olabilirse cok sevinirim.aklımdaki kreşler 1-ilk çizgi sanat güzel sanatlar kreşi.2-turuncu minikler akademisi.3-çocuk çevreşi(bayındırda).şuan aklımdakiler bunlar sizlerinde farklı fikirlerini ve bu kreşler hakkında bilgilerinizi bilmek isterim arkadaşlar...

Slm benim kızım 3,5 yaşında 2009'lulara çok yoğun talep olduğu için kreşler iki sınıf açıyor hatta doldu diyorlar kontenjanları için, ben güzeloba'da oturuyorum ama antalya geneli çok yoğun bir araştırma yaptım. bütçenizi bilmiyorum ancak konyaaltında kaptan yuva, seçkinler mini kolej, AKD Kids kreşleri çok popüler, fiyatlarıda aşağı yukarı tahminim 800 TL. pahalı tabiki ama mutlaka daha uygun fiyatlı yerler vardır, o mıntıkada oturan arkadaşlarım bu üç yeri tercih etmişler.
Açıkçası gördüğüm kadarıyla sosyal hizmetlere bağlı veya MEB'e bağlı diye iki çeşit yuva var. Bunlarda 3'e ayrılıyor, birincisi az eğitim çok oyunla uygun fiyatlı yerler 500-600 TL aylık (5 tam gün için), ikinci grup eğitim + oyun 650-800 TL arası, üçüncü grup ise bina çok şık, bir eğitim sisteminie dayalı (ingiltereden amerikadan bilmemne sistemi diye hepsi birşey söylüyor) 800-1000 TL arası.

Ben kızımı yaz okulu olarak barınaklarda gayet pahalı olan "geleceğin bilgeleri"ne yollayarak işe başladım, bez eğitimini filan aldı bir artısı o oldu, hiç ama hiç memnun kalmadım göndermek isteyip nedenini merak edenlere mesajla bilgi veririm. bedava deseler göndermem artık oraya. Sonra İstanbul Amerikan Koleji Anaokulu, Kaptan Yuva Barınaklar ve AKD Kids (Narenciye) arasında gidip geldim, ikisi çok pahalı diğeri ise eve uzak kalıyordu. En son barınaklar bölgesinde yoğunlaştım, orda Seçkinler Mini Kolej Lara, Çocuk Gezegeni (eski 4 fidan anaokulu) arasında seçim yapacaktım rakamları orta düzeydeydi, birisinin binası küçük diğerinde ise yeterli ingilizce eğitim olmaması düşündürdü. Şimdi %99 Adile Teyze Lara'ya göndereceğim, gönderenler memnun kalmış, bina büyük, içi temiz, eğitimde yeterli düzeyde gibi görünüyor.

Bir yerden memnun olan diğerini beğenmeyebiliyor, çünkü herkesin beklentisi farklı. Kızınız küçük bence siz hijyeni ön planda tutun, ekstra temizliğe önem veren bir yer seçin ve çok kalabalık olmayan sınıfları tercih edin. Birde yeni açılan bir yerden ziyade eğitimde geçmişi olan bir yer olsun tecrübeli olsunlar, bütçenize göre mutlaka bir yer bulursunuz, zamanla iyi mi kötü mü, beklentilerinize uyuyor mu yaşayarak göreceksiniz, bizde öyle oldu. Kolay gelsin şimdiden.

Slm benim kızım 3,5 yaşında 2009'lulara çok yoğun talep olduğu için kreşler iki sınıf açıyor hatta doldu diyorlar kontenjanları için, ben güzeloba'da oturuyorum ama antalya geneli çok yoğun bir araştırma yaptım. bütçenizi bilmiyorum ancak konyaaltında kaptan yuva, seçkinler mini kolej, AKD Kids kreşleri çok popüler, fiyatlarıda aşağı yukarı tahminim 800 TL. pahalı tabiki ama mutlaka daha uygun fiyatlı yerler vardır, o mıntıkada oturan arkadaşlarım bu üç yeri tercih etmişler.
Açıkçası gördüğüm kadarıyla sosyal hizmetlere bağlı veya MEB'e bağlı diye iki çeşit yuva var. Bunlarda 3'e ayrılıyor, birincisi az eğitim çok oyunla uygun fiyatlı yerler 500-600 TL aylık (5 tam gün için), ikinci grup eğitim + oyun 650-800 TL arası, üçüncü grup ise bina çok şık, bir eğitim sisteminie dayalı (ingiltereden amerikadan bilmemne sistemi diye hepsi birşey söylüyor) 800-1000 TL arası.

Ben kızımı yaz okulu olarak barınaklarda gayet pahalı olan "geleceğin bilgeleri"ne yollayarak işe başladım, bez eğitimini filan aldı bir artısı o oldu, hiç ama hiç memnun kalmadım göndermek isteyip nedenini merak edenlere mesajla bilgi veririm. bedava deseler göndermem artık oraya. Sonra İstanbul Amerikan Koleji Anaokulu, Kaptan Yuva Barınaklar ve AKD Kids (Narenciye) arasında gidip geldim, ikisi çok pahalı diğeri ise eve uzak kalıyordu. En son barınaklar bölgesinde yoğunlaştım, orda Seçkinler Mini Kolej Lara, Çocuk Gezegeni (eski 4 fidan anaokulu) arasında seçim yapacaktım rakamları orta düzeydeydi, birisinin binası küçük diğerinde ise yeterli ingilizce eğitim olmaması düşündürdü. Şimdi %99 Adile Teyze Lara'ya göndereceğim, gönderenler memnun kalmış, bina büyük, içi temiz, eğitimde yeterli düzeyde gibi görünüyor.

Bir yerden memnun olan diğerini beğenmeyebiliyor, çünkü herkesin beklentisi farklı. Kızınız küçük bence siz hijyeni ön planda tutun, ekstra temizliğe önem veren bir yer seçin ve çok kalabalık olmayan sınıfları tercih edin. Birde yeni açılan bir yerden ziyade eğitimde geçmişi olan bir yer olsun tecrübeli olsunlar, bütçenize göre mutlaka bir yer bulursunuz, zamanla iyi mi kötü mü, beklentilerinize uyuyor mu yaşayarak göreceksiniz, bizde öyle oldu. Kolay gelsin şimdiden.

çok teşekkür ediyorum ne kadar güzel acıklamışsınız .ben salı günü 3 kreş ile görşmeye gittim ilk sırada ilkçizgi sanat evi kreşi vardı.yer mekan gayet güzel fiyat 800 tl dediler ve pek bir indirimde yapmadılar ama nedense ısınamadım ve vazgectim.2 masal yuva diye bir yere götürdü arkadaş beni 600 tl dediler ve hatta 500 tl düştüler ama ben ne yeri,ne görüştügümüz bayanı kısacası hiçbirşeyini hiç begenmedim.bulaşık makinası bile yok yanii.500 degil 200 deseler gerek yok evde dursun daha ii diye düşündüm ve orayıda eledim.sizin dediginiz kaptan yuva,akd kıds bunlarıda aradım ama fiyat cok ucuk bizim için.ve sonuncu olarak birçok arkadaşımın önerisi ile bayındırda ÇOCUK ÇEVRESİ.KREşİ var oraya bakmaya gittim 13 yılldır egitim veren bir kurum.sahipleri sosyolog ve pedogog hanfendiler 2side.mekan digerleri gibi çok süslü püslü degil ama müdürleri olan hanımefendi ile konuştuktan sonra kesinlikle burası dedim.650 tl fiyatları .yıl içersinde boya.kalem vs..hiçbirşeye ücret alınmıyor.ve en güzeli yeni başlayan cocukları kesinlikle yarın gelsin başlasın demiyorlar.her cocugu bir haftaya yaymışlar .biz kayıt olduk ama bizim önümüzde 4 cocuk var biz 8 ekimde başlıycaz.bu cok mantıklı geldi bana .kesinlikle maddiyatcı bir yer degil öyle olsaydı zaten direk başlatırlardı.bizim için önemli olan cocukları düzgün bir şekilde buraya uyum saglamaları diyorlar.önemli olan kesinlikle egitim dış görünüş bence hiç öenmli degil .ingilizce ,satranc,vb bir cok güzel bölümleri var.sınıfımızda 12 kişi..

çok teşekkür ediyorum bu güzel yazınız için.ben 3 kreş ile görütüm ve sonunda 1 tanesie karar kıldım.ilkki ilk çizgi sanatevi diye bir kreş yer ve mekan olarak güzel fiyat 800 tl ve cok bir indirim yapmıyorlar ama ben ısınamadım buraya ve eledim.2 .olarak bi arkadasımın götürdügü bir kreş masal yuva oldu fiyat 600 tl ve 500 indiler .ama ben ne mekanı ne görüştügümüz hanımefendiyi kısacası hiçbirşeyini begenmedim.bulaşıkları bile ellerinde yıkıyorlar.3 bayındırda çocuk çevreşi kreşi var oaraya gittim.bu kreşten birçok kişinin mennuniyetini duyarak gittim.sahipleri sosyolog ve pedagog 13 yıldır hizmet veren bir kurum.diger yerler gibi cok süslü püslü degil ama eksik birşeyide yok.650 tl oraya kayıt ettirdim kızımı.12 kişilik sınıflar .ve cocukalrın hepsini biranda başlatmıyorlar herhafta daha cok ilgilenilmesi için 1 cocuk başlatıyorlar.bu benim çok hoşuma gitti.bu sonuçtan bu kurumun maddiyetcıda olmadıgını anladım.cünkü biz kayıtyaptıdık ama 8 ekimde başlıycaz ve düşünün 1ay gibi 1 ücretten oluyorlar.ama onların istedikleri çocukların saglam adımlarla kendilerine alışmaları ve yerlerini yadırgamamaları.benim içim gercekten suan rahat .iyi bir secim yaptıgımı düşünüyorum.herseyden önemlisi tabiiki egitim .birçok kreş süsüyle be püsüyle bunu yapmaya calışıyor.ben tam uyku saatinde gitmişim görümeye ordaki sessizligi,itinayı görmeniz lazımdı.

çok teşekkür ediyorum ne kadar güzel acıklamışsınız .ben salı günü 3 kreş ile görşmeye gittim ilk sırada ilkçizgi sanat evi kreşi vardı.yer mekan gayet güzel fiyat 800 tl dediler ve pek bir indirimde yapmadılar ama nedense ısınamadım ve vazgectim.2 masal yuva diye bir yere götürdü arkadaş beni 600 tl dediler ve hatta 500 tl düştüler ama ben ne yeri,ne görüştügümüz bayanı kısacası hiçbirşeyini hiç begenmedim.bulaşık makinası bile yok yanii.500 degil 200 deseler gerek yok evde dursun daha ii diye düşündüm ve orayıda eledim.sizin dediginiz kaptan yuva,akd kıds bunlarıda aradım ama fiyat cok ucuk bizim için.ve sonuncu olarak birçok arkadaşımın önerisi ile bayındırda ÇOCUK ÇEVRESİ.KREşİ var oraya bakmaya gittim 13 yılldır egitim veren bir kurum.sahipleri sosyolog ve pedogog hanfendiler 2side.mekan digerleri gibi çok süslü püslü degil ama müdürleri olan hanımefendi ile konuştuktan sonra kesinlikle burası dedim.650 tl fiyatları .yıl içersinde boya.kalem vs..hiçbirşeye ücret alınmıyor.ve en güzeli yeni başlayan cocukları kesinlikle yarın gelsin başlasın demiyorlar.her cocugu bir haftaya yaymışlar .biz kayıt olduk ama bizim önümüzde 4 cocuk var biz 8 ekimde başlıycaz.bu cok mantıklı geldi bana .kesinlikle maddiyatcı bir yer degil öyle olsaydı zaten direk başlatırlardı.bizim için önemli olan cocukları düzgün bir şekilde buraya uyum saglamaları diyorlar.önemli olan kesinlikle egitim dış görünüş bence hiç öenmli degil .ingilizce ,satranc,vb bir cok güzel bölümleri var.sınıfımızda 12 kişi..

ilk yazım cıkmadı sandım 2.kez tekrar yazdım kusura bakmayın:))

Umarım devamındada sıkıntı olmadan gönderebilirsiniz.
Ben çok tuhaf birşey yaşadım kızımı karar verdiğim yuvaya oryantasyona göndermeden önce yeni açılan bir yeri söylediler, barınaklarda yepyeni bir yer, gittim, görüştüm, hatta kızımı oraya vermeyi bile düşündüm, sahibi bana başka bir kurumda 4 sene müdürlük yaptığını söylemişti, hatta ben bahsettiği kuruma da aynı gün gidecektim. Görüşme sonrası müdürlüğünü yaptım dediği ikinci kuruma da gittim ve konuşurken ortaya çıktı, müdürüm diyen kişi 3-4 ay stajyerlik yapmış kurumda sadece. çok şaşırdım ve inanamadım, yalan söylendi bana, bugün bu yalanı kayıtta söyleyen ilerde neler yapmaz acaba? asıl yetkili kurum "aynı tarz eğitim sistemini veriyoruz ve müdürdüm" dediği için ilk yere yasal uyarı yapacak. anladım ki insanları mümkün olduğunca araştırmak lazımmış.

evet kesinlikle cok haklısınız cok iyi arastırmak lazım.insanlar cok tuhaf olmuşlar kimseye güvenilinmiyor.umarım memnun kalırız....

lara tarafında oturan arkadaşlara tavsiyem İstanbul Amerikan Koleji.ben bu okulu tercih ettim çocuğum için ve şu an çok memnunum.MEB'e bağlı olması çok önemli ayrıca kurumsal bir müfredat ve eğitim veren kurumları tercih etmeye çalıştım alternatiflerim arasında.mesela Antalya'dan İstanbul'a bugün taşınsam, İstanbul Amerikan Kolejinin İstanbul'daki anaokulunda aynı müfredat ve eğitimle çocugum okuluna direk orada da devam edebilecek.bu da benım için önemli yani kurumsal bir eğitim ve yurtdışından programların uygulandığı bir okul olması.bunun yanısıra eğitim kadrosu da bir o kadar bilinçli tecrübeli ve ilgili.okul öncesi eğitim nasıl olsa ne olacak çocuk daha küçük ilkokulda öğrenir demeyin.çocugun beyninin ve algılarının sünger gibi herseyi çektiği bu önemli dönemde alabildiğinin en iyisini dolu dolu alması çok önemli.çocuklarımızın okul öncesi eğitimleri emin olun eğitim hayatlarının temelini oluşturacaktır.zaten bu yüzden artık bizlerin zamanındaki gibi çocuklar 6 yaşında anaokulu 7 yaşında ilkokula gider zihniyeti ortadan kalktı.7 çok geç denmesinin arkasındaki neden de bu bence.çocugun algısının en açık oldugu 3-6 yaş arasını kaçırmamak,olabildiğince dolu geçirmesini sağlamak.

Arkadaşlar İstanbul Amerikan Koleji Anaokulu, aslı İstanbul'da olan İstanbul Akademi'nin anaokulu, isminde Amerikan yok, müşteri çekmek amaçlı Antalya'da eklemişler çok şaşırdım. Eski müdürleri arkadaşım o söyledi, fiyatları uçuk 1000tl civarında ve nakit kabul ediyorlar kart kabul etmiyorlar, bina şahane ama büyük olduğu için ısıtma-soğutma sıkıntısı var, yazın kızımla birkaç kere gittim, kızımı çocuklarla aynı yere aldılar, ter içinde geldi her seferinde, yetersiz demekki diye düşündüm. Çocuklarını 2 ay yollayıp alan birkaç arkadaşımız oldu, sistemi tam oturtamadıklarını düşünüyorum. Ama şu anda ne durumda bilmiyorum.
Ben kızımı son dakika kararı ile Eylül ayından beri İngiliz Kültür Derneği Anaokulu'na yani Kidsaloud'a gönderiyorum. Fiyatı oldukça makul geldi bana, sınıflar çok değişik ve hergün yeni bir sınıfta eğitim alıyor sıkılmıyorlar, kızım koşarak gidiyor acayip mutlu. Öğretmenler ilgili, güleryüzlü, eve tertemiz geliyor, yemeklere bayılıyorum anne diyor, yöneticisi de pedagog, bunlar önemli şeyler. Tam gün ingilizce eğitim, müfredata uygun MEB'e bağlı, ama yardımcı öğretmenler arasıra türkçe konuşuyor oda özbakımları ile ilgili. Şimdiden günlük hayat içinde epeyce ingilizce kelime dökülüyor ağzından, yarı türkçe yarı ingilizce karışık konuşuyor. Sayı sayıyor önce ingilizce sonra türkçe, demek ki her iki dildede öğretiyorlar. Adile Teyze yuvasıda kaliteli bir yerdi ancak sınırlı saat ingilizce vardı. Düşündüm taşındım ne kadar erken yabancı dille tanışırsa o kadar iyi olur dedim, doğru karar vermişim, çocuğum sarsılmadan öğreniyor, normal yuvalarda ne yapılıyorsa aynı eğitimleri burada da veriyorlar ve en önemlisi erkek öğretmen var, baba figürü önemli, normal okullarda da sonuçta erkek öğretmenler var, görünce sevindim, gerçi kızımın sınıf öğretmeni bayan ama gün içinde diğer öğretmenlerle de iletişim halindeler. Çok memnun kaldık tavsiye ederim bilginize.

Son düzenleme:
Arkadaşlar İstanbul Amerikan Koleji Anaokulu, aslı İstanbul'da olan İstanbul Akademi'nin anaokulu, isminde Amerikan yok, müşteri çekmek amaçlı Antalya'da eklemişler çok şaşırdım. Eski müdürleri arkadaşım o söyledi, fiyatları uçuk 1000tl civarında ve nakit kabul ediyorlar kart kabul etmiyorlar, bina şahane ama büyük olduğu için ısıtma-soğutma sıkıntısı var, yazın kızımla birkaç kere gittim, kızımı çocuklarla aynı yere aldılar, ter içinde geldi her seferinde, yetersiz demekki diye düşündüm. Çocuklarını 2 ay yollayıp alan birkaç arkadaşımız oldu, sistemi tam oturtamadıklarını düşünüyorum. Ama şu anda ne durumda bilmiyorum.
Ben kızımı son dakika kararı ile Eylül ayından beri İngiliz Kültür Derneği Anaokulu'na yani Kidsaloud'a gönderiyorum. Fiyatı oldukça makul geldi bana, sınıflar çok değişik ve hergün yeni bir sınıfta eğitim alıyor sıkılmıyorlar, kızım koşarak gidiyor acayip mutlu. Öğretmenler ilgili, güleryüzlü, eve tertemiz geliyor, yemeklere bayılıyorum anne diyor, yöneticisi de pedagog, bunlar önemli şeyler. Tam gün ingilizce eğitim, müfredata uygun MEB'e bağlı, ama yardımcı öğretmenler arasıra türkçe konuşuyor oda özbakımları ile ilgili. Şimdiden günlük hayat içinde epeyce ingilizce kelime dökülüyor ağzından, yarı türkçe yarı ingilizce karışık konuşuyor. Sayı sayıyor önce ingilizce sonra türkçe, demek ki her iki dildede öğretiyorlar. Adile Teyze yuvasıda kaliteli bir yerdi ancak sınırlı saat ingilizce vardı. Düşündüm taşındım ne kadar erken yabancı dille tanışırsa o kadar iyi olur dedim, doğru karar vermişim, çocuğum sarsılmadan öğreniyor, normal yuvalarda ne yapılıyorsa aynı eğitimleri burada da veriyorlar ve en önemlisi erkek öğretmen var, baba figürü önemli, normal okullarda da sonuçta erkek öğretmenler var, görünce sevindim, gerçi kızımın sınıf öğretmeni bayan ama gün içinde diğer öğretmenlerle de iletişim halindeler. Çok memnun kaldık tavsiye ederim bilginize.

şu anda 2,5 yaşında olan kızımı 3 yaşını doldurduğunda göndermek için uygun okul arayışı içerisindeyim.
konyaaltı kids aloud evime yakın olduğu için oraya göndermeyi düşünüyorum ama çevremde hiç gönderen olmadığı için emin de değilim.
sizin çocuğunuz kaç yaşında başladı ve fiyatı nedir? bilgi verebilirseniz sevinirim.
teşekkürler

Okul Öncesi Çocuklar İçin Yabancı Dil Eğitimi! Bence dikkatle okuyun! :
$anaokullarında-yabancıdil-eğitimi (1).jpg $anaokullarında-yabancıdil-eğitimi (2).jpg

MERHABA;ben iki çocuk annesiyim büyük kızıma yuva ararken çok tereddüt içerisindeydik.Özellikle eşim biraz hada hassasdı,Lara tarafında oturduğumuz için eve yakın olan kreşler tercihimizdi.Bir günümüzü ayırdık ve kreş kreş gezdik.Adile Teyze Lara yuvaya da görüşmeye girdik.Kurum çalışanları okadar pozitif ki ilk başta bu bile bizim için seçme nedenimiz oldu.Kurum çok güzel öğretmenler tecrübeli gördüğüm çocukların hepsıde çok mutluydu.Karar verdik ve başlattık kızımı ve kızım geçen sene mezun oldu ve 2.çocuğum Ege yide bu ay yeni başlattık.Güvenle bırakabileceğiniz bir aile ortamı kesinlikle tavsiye ediyorum....Bu sene yabancı dil ağırlıklı eğitim veriliyor.İngilizce drama çift dilli eğitim ve ana dili ingilizce olan yabancı 2 öğretmenle birlikle küçük çocuğumun bu konuda daha şanslı olduğunu düşünüyorum...İyi günler

Merhaba:ben bu sene küçük oğlumu Adile Teyze Lara yuvaya verdim ve çift dilli eğitim,ingilizce drama ve haftanın tüm günü her yaş grubuna ana dili ingilizce olan 2 yabancı eğitmen ders vermekte...Tavsiye ediyorum..Çocuğum bir hafta oldu başlayalı 3 tane renk ve birkaç hayvan ismini ingilizce söyleyebiliyor buda eşimi ve beni çok grurlandırdı...

Merhaba herkese,

Mesajın bir bölümündeki, üstü kapalı bir eleştiriye açıkçası kayıtsız kalamadım. Çünkü sonuçta anaokulu arayışı içerisinde olan birileri bu mesajı okuyup, yanlış etkilenebilirler. Tabii ki herkesin beklentileri farklıdır ama sezarın hakkını da sezara vermek gerekir.

Benim 3 çocuğum var. 10 yaşında bir oğlum, 6,5 yaşında bir kızım ve 3 yaşında ikinci oğlum.

Oğlumda anaokulu konusunda çok sıkıntı çektik. Sizin ismini verdiğiniz ve o dönemde açık olan tüm anaokullarını dolaştık ama hiçbiri çocuk odaklı değildi, kimisinde hijyen, kimisinde öğretmen kalitesi, kimisinde yönetim problemi vardı ve malesef oğlumuza arzu ettiğimiz okul öncesi eğitimi aldıramadık.

Kızımı da ilk başta o dönem Antalya'nın en iyisi olduğu ama sonra kötü bir şekilde kapanan bir anaokuluna vermiştik. Ama hala içimize sinmemişti.

Derken Geleceğin Bilgeleri Anaokulu açıldı. Şüpheyle yaklaşarak görüşmeye gittik. Daha çok yeniydi ve herhangi bir tecrübeleri yok gibiydi. Kurucusunu ile yaklaşık 1,5 saat görüştük. Ben o kadar anaokulu dolaştım, bu kadar içten ve samimi, bu kadar güven veren başka bir anaokulu sahibi görmedim. Sonuçta güvendik ve kızımı oraya kaydettirdik.

Hayatımız boyunca verdiğimiz en doğru kararı da vermiş olduk. Kızım orada 2 sene eğitim aldı. Verilen eğitimin kalitesi, öğretmenlerin kalitesi, yönetimin kalitesi, özetle sunulan hizmetin kalitesi tartışılmaz. Bir kere 10-15 yıllık tecrübemiz var diyen anaokullarında çok daha tecrübeli hareket ettiklerini söyleyebilirim. Her çocuğu çok önemsiyor ve çocuğa özel yaklaşıyorlar. Çocuğunuzla ilgili bir sıkıntı varsa, sizi kaybetmekten korkmadan bunu sizinle paylaşarak, çözüme ortak ediyorlar. Her sınıfta (sınıftaki öğrenci sayısı kaç olursa olsun) 2 öğretmen var. Öğretmenden tasarruf etmek için farklı yaş gruplarını bir arada aynı sınıfa toplamıyorlar. İlkokul öncesi yeterli seviyede İngilizce eğitimi veriyorlar. Bunlar benim şahsi fikirlerim değil. Birazdan açıklayacağım detaylı olarak. Hijyense hijyen, güvenlikse güvenlik, fiziksel ortamsa fizksel ortam.

Bir kere diğer anaokullarında olmayan ve yerine koyulmaz bir özellikleri var. Fastrackids! Bunu duymayanların mutlaka araştırması gerekir. AKıllı tahta üzerinde verilen, temeli eğlence olan harika bir ders. Kızımın bu dersten aldığı faydayı ve gelişimi size anlatamam. Bu sadece benim değil, tüm veli arkadaşlarımın ortak görüşü. Ders sonlarında yapılan video çekimleri her hafta eve velilere flash disklerle gönderiliyor. Bu çocuğunuzun gelişimi hakkında inanılmaz bir geri bildirim. Kızım fastrackids olan günler okula koştura koştura gidiyordu ve akşam eve geldiğinde öğrendiklerini paylaştığında eşimle neredeyse dilimiz yutuyorduk. Öğrendiği bilgilerden bahsetmiyorum. Bilgiyi o yaştaki çocuğa çok kolay verirsiniz. Ama bu program becerilere odaklanıyor. Son derece etkili bir sistem. Kızımın şu anda okula, öğrenmeye duyduğu heyecanın temelinde bu programın etkisi var.

İngilizce'yi de Fastrack English diye bir programla, yine akıllı tahta üzerinde veriyorlar. Son derece etkin. Kızım yaklaşık 1,5 sene İngilizce öğrenmiyormuş gibiydi. Meğer öyle bir öğreniyormuş ki. 1,5 yıl sonra mısır gibi patlatmaya başladı kelimeleri. Telafuzu inanılmaz iyi.

Şu anda kızım TED Antalya Kolejinde 1. sınıf öğrencisi. Sınıf öğretmeninden ve okul yönetiminden, kızımın anaokulunda verilen eğitimin kalitesi hakkında o kadar olumlu sözler işittim ki, yukarıda yazdığınız sebebinin ne olduğu belli olmayan eleştiri, bu okula haksızlık oluyor. Bence anaokullarını merak eden veliler, ilkokullara sormalılar. Hem bizim kızımızın gittiği kolejdeki diğer geleceğin bilgeleri velileri, hem de diğer okullardaki çocukların velilerinden duyuyorum. Onlara da okullarından benzer dönüşler oluyor. Ortak payda, bu okulda çok kaliteli bir okul öncesi eğitim ve İngilizce eğitimi verildiği yönünde.

Anaokulu, kızım ilkokula gitmesine rağmen ona olan ilgisini kaybetmedi. Geçen gün anaokulundan bir dosya geldi kızımın ilkokul öğretmenine iletmek üzere. İçinde kızımın anaokul tarafından yapılan son değerlendirme raporu vardı. Ve bir de ilkokul öğretmeninden değerlendirme yapmalarını istemiş, bu sayede objektif olarak gerçekten nerede olduklarını tespit edebileceklerini iletmişlerdi. Öğretmenimizin yaptığı değerlendirmeyi görmeliydiniz. Hem kızım hem okul hakkındaki yorumlarını okumalıydınız. O zaman bu okul hakkında yukarıda bir cümleyle yapılan karalamanın, verilen emeğe ne kadar haksızlık olduğunu anlamış olurdunuz.

Veli memnuniyeti %95'in üstünde bir anaokulundan bahsediyoruz. Bunu ben bizzat yaşadım ve diğer velilerle de paylaştım.

Benim tüm velilere tavsiyem, 1-2 kişinin değil, genelin ne düşündüğünü öğrenmeye çalışmaları. Öncelikle gidip kendileri görüşmeli ve kendileri hissetmeli ortamı.

Haa sadece bez bıraksın, oyun oynasın, ben işteyken oyalansın diye düşünüyorsanız, tabi geleceğin bilgeleri yanlış adres. Burada onlar da var ama ana amaç onlar değil. Çocuklar herşeyi oynayarak yapıyorlar, ama oyun amaç değil. Araç.

Tüm velilere eğer Lara bölgesine yakınlarsa, şiddetle Geleceğin bilgeleri anaokulunu öneriyorum ve Antalya'ya böyle bir kurumu kazandırıp, kendileri ile yarışmaya devam eden tüm ekibine de teşekkür ediyorum.

Ha bu arada onlardan başka bir anaokulu hakkında hiçbir kötü yorum duyamazsınız. Çünkü onlar başkalarıyla değil kendileriyle yarışıyorlar. İnanın kızım şu anda kolejde o kalitede hizmet ve eğitim alamıyor. Ama yapacak birşey de yok. İnşallah ileride bir ilkokul da açarlar ve küçük oğlum da oraya devam eder. :)

Biraz fazla reklam yapmış gibi oldum ama inanın bunu fazlasıyla hakediyorlar.

Herkese allah kolaylık versin. Evlat yetiştirmek zor. Karar vermek bu yüzden daha da zor.

Hepinize iyi günler diliyorum.

..."Bir kere 10-15 yıllık tecrübemiz var diyen anaokullarında çok daha tecrübeli hareket ettiklerini söyleyebilirim"...
Yazım hatası yüzünden anlam bozulmuş:
"Bir kere 10-15 yıllık tecrübemiz var diyen anaokullarından çok daha tecrübeli hareket ettiklerini söyleyebilirim."
şeklinde olacaktı.

X