Annemle yuzlestik

Cumartesi gunu burada bi konu acmistim. Belki olayin şokuyla belki kirginlikla kendimi tamamen yanlis ifade ettim saniyorum. Annem haftasonu surekli beni aradi ben kafami toplamak icin acmadim. Dun aradi actim sonunda sesinde buyuk bi mahcubiyet vardi. Bende artik sakinlesmis bi halde neden bu ev meselesini benden sakladiklarini sordum. Yani anne sonucta siz bana biz ablalarindan 35.000 aldik evi kapattik ve evi onlara devretmeye karar verdik desen ben bu yuzden size kusmez kirilmazdim. Keske bana en basinda biz artik borc odemek istemiyorum olmeden tapumuzu elimize almak istiyoruz deseydiniz ben ne diyebilirdim ki dedim. Gecen sene subat ayinda babam psikolojik sorunlar yasadi. Sonra bi gece odasinda kendini kesti. O kadar korkunctu ki karnini defalarca bicaklamis bogazini kesmis. %90olecek demisti ameliyatini yapan doktor ve ben o kadar cok aglamistim ki doktor son kez gor diye izin veriyorum demisti. Yogun bakima alindi. Sonra hurda yapacak bisey yok beklicez nasilsa diye eve gittik. Ve daha sicagi sicagina evde ablalarim enistelerim tokinin borcunu kapatalim annemi de kendi yasadigimiz sehre goturelim flan dediler. Sonra ertesi gun annemin supurgesi bozuktu gidip ona supurge almislar. Olayin oldugu gunun aksaminda sofralar kuruldu yemekler yendi. Ben gunlerce bogazima sudan baska bisey sokamadim. Herkes gozden cikarmisti babami. 7 sene once ailemin rizasini almadan (yada alamadan) evlenmis ayrilmis olmamin bizim aramizdaki baglari bu denli kopardigini bilmiyodum. Ben 4 yildir evliyim herseylerine kosarim. 2 dogum yaptim ikisinde de annemle aramiz iyi oldugu halde annem dizim agriyo deyip gelmedi. Ama diger kardeslerimin dogumuna kilometrelerce gidip kaldi. Neyse dun baya konustum icimi doktum annem siz beni hic affetmemissiniz. Siz istediniz ki oldukten sonrs bana hicbiseyiniz kalmasin. Ama acikca konussaydiniz benimle benim de niyetimi anlardiniz. Madem ablalarimdan para aldin ki o para sonucta damatlarin kizlarin calismiyo. Olum var kalim var. Tapuyu onlara verin ben asla hak hukuk davasina girmem. Ki allaha sukur ihtiyacim yok. Ha deseydiniz ki kizim sende yardim edersen ortak kapatalim amenna. Ama herseyi benden gizli yaptiniz. Sadece ustu kapali agzimi aradiniz. Benim sizin evinizde asla gozum yok iciniz rahat etsin. Bu saatten sonra eskisi gibi de olamayiz. Cunku ben gordum ki siz beni hic affedememis hic icinize gercek anlamda alamamissiniz. Asil mesele bu anne. Demek ki gercekten bolunmus ekmek birlesmiyo dedikleri dogruymus dedim. Sonra evde sıkıldım kayinvalideme gittim. 2 gunde bir giderim zaten. Cocuklari aldim gittim. Ve soyle bi dusundum de yemisim ailemin bana karsi tavrini. Bi tane gorumcem var 4 yildir abla kardes gibiyiz. Esimle kavga etsek hemen hepsi beni korur kollar. Kayinvalidem keza ayni sekilde oz annem gibi habersiz giderim girer mutfaga istedigim gibi yapar yeriz bir kez surat asmadi bana. Kayinpederim ayni sekilde bitane gelinim der. Bosuna iki gundur uzulup aglamisim. Sukredecek ne cok seyim varmis aslinda.
annenize ablalarına söylediklerinizin yüzde birini eşinizin ailesine söyleyin bakalım bakacaklar mı yüzünüze. iyi iken herkes iyidir bir kötü olun bakarım .kimse ana babanın yerini alamaz.

ben bu işten hiç bir şey anlamadım zaten ay ay düzenli ödüyorlardı kim neden böyle bir şeye karar verdi? Altınlar yapılmayacak bence geri anneniz size yalan söylüyor olabilir mi kırıldığınız için? Yani tapu iki ablaya verilecek ve bu sizden saklanacak olabilir mi
Katiliyorum
Geri kalan altin ne kadar tutacak ki kalanini pay etsinler odediklerinden size de pay versinler

X