Annemin Ramazanları

Hepinizin yüreklerinde dokunabildiğim her anı için her duygu için tekrar tekrar teşekkürler...

yine harikasın,geldim yazılarını aynı iştah ve zevkle okudum söz sana açma börek yapacağım.belki anneninki gibi olmaz ama......yinede içimden geldi seni seviyorum canım,sen hep yaz.duygularını özlemle okuyorum
HAYIRLI RAMAZANLAR

Cokk güzel bir yaziydi tuli.Emegine saglik..
Nekadar güzel anlatmissin duygu yüklü..Ya bide bizim Ramazanlari görsen..
Yürek acisi ama uzaktada olsam cocuklarima ordaymis gibi yasatmaya calisiyorum.Ramazanlari,Bayramlari..Her taraf buz gibide olsa ..
Esimle hep tartisdigimiz konuydu."burda bayrammi var ?" Ama benim ve cocuklarim icin var tabiki..Ama simdi oda alisdi günler öncesi plan yapmaya basladi..
Bu güzel yazi icin sagol arkadasim..

Kaleminden dökülenler, benimde birgün seninle bulaşacağım nokta sanırım, umarım çok çok geç olur bizler için.
Yazdıklarının hepsini annecim yaptı, tarhanasını, reçelini, eriştesini, çorbalığını, tiritliğini. Beklerim. Gerçekten.
belki sende demişindir çok kere. Kızıyorum yorulmasına, yapma diyorum alırız. Alırız herşey var...
Böyle böyle geliyoruz sanırım, sepet hayatımıza.
Üretmeden tüketmeye...
Anneciğine rahmet yağsın, nur olsun dört yanı.
Hayırlı Ramazanlar dilerim senin nezdinde herkese.

Hamiş: Nikin de kısatmaya gitmişin sanırım. Bende nedense hep bir lavinya hissiyatı uyandırıyorsun.

Kalemin dert görmesin:nazar:

Değerlendirme yapamıdım yine Tuli, sorun var.

yine harikasın,geldim yazılarını aynı iştah ve zevkle okudum söz sana açma börek yapacağım.belki anneninki gibi olmaz ama......yinede içimden geldi seni seviyorum canım,sen hep yaz.duygularını özlemle okuyorum
HAYIRLI RAMAZANLAR

Sen biran önce sağlığına kavuş başka bir şey istemem.Öyle özledim ki seni.Sen börek açarsın da ben ağlamam mı? Yine ıslattın gözlerimi...

evet nihayet gelebildim.yazın bambaşka bir güzel tulim...
kelime bulamıyorum tdını anlatacak,tıpkı benim annemin halleri...
ama şimdi anneciğim hasta,yeni ameliyat oldu.uzun uzun o güzelim
ramazan günlerini ve gecelerini konuştuk hastanede...
ahhh tulim,yeni evime geldim,ramazan olduğunu ancak evime gelebilince
anlayabildim.
o tarhanalar,kışlıklar ne lezizdir değil mi onlar?
çünki onlara anne eli ve sevgisi katılmıştır,gönülden..
yazılarını çok özlemişim ..

Anneciğine allahtan acil şifalar dilerim.Allah herkesin sofrasında bir anne eli lezzeti bulundursun,kimseyi annesine hasret bırakmasın Dimağım.

Cokk güzel bir yaziydi tuli.Emegine saglik..
Nekadar güzel anlatmissin duygu yüklü..Ya bide bizim Ramazanlari görsen..
Yürek acisi ama uzaktada olsam cocuklarima ordaymis gibi yasatmaya calisiyorum.Ramazanlari,Bayramlari..Her taraf buz gibide olsa ..
Esimle hep tartisdigimiz konuydu."burda bayrammi var ?" Ama benim ve cocuklarim icin var tabiki..Ama simdi oda alisdi günler öncesi plan yapmaya basladi..
Bu güzel yazi icin sagol arkadasim..

İnsan nerede olursa olsun,bütün bayramlar ve şölenler aslında yüreğin içinde başlayıp bitiyor değil mi Ceyhan...yorumun için teşekkürler.Tek özleminiz bayramlar olsun,Allah yaşayanları özletmesin.

Kaleminden dökülenler, benimde birgün seninle bulaşacağım nokta sanırım, umarım çok çok geç olur bizler için.
Yazdıklarının hepsini annecim yaptı, tarhanasını, reçelini, eriştesini, çorbalığını, tiritliğini. Beklerim. Gerçekten.
belki sende demişindir çok kere. Kızıyorum yorulmasına, yapma diyorum alırız. Alırız herşey var...
Böyle böyle geliyoruz sanırım, sepet hayatımıza.
Üretmeden tüketmeye...
Anneciğine rahmet yağsın, nur olsun dört yanı.
Hayırlı Ramazanlar dilerim senin nezdinde herkese.

Hamiş: Nikin de kısatmaya gitmişin sanırım. Bende nedense hep bir lavinya hissiyatı uyandırıyorsun.

Kalemin dert görmesin:nazar:

Değerlendirme yapamıdım yine Tuli, sorun var.

Çocukluk hayalleri avcılığına sensiz çıkar mıyım?Okuyacağını biliyordum.Bırak anneciğin yapmak istediği her şeyi yapsın,zamanı geri sarmanın bir yolu yok çünkü.Allah senin anneciğine de sağlık ve uzun ömür versin Camdan kalbim,canım benim.Bu arada sen lavinya demek istiyorsan,lavinya de,nick senden değerli mi yaff!!

Türkiyede gecirdigim Ramazan aylarini özledim:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Yurdunu sağ salim görmeyi,nice bayramları ve Ramazanları yurdunda geçirmeyi nasip etsin Allah canım.

çok güzel anlatmışsın ya ablacığım valla. inan ki çok duygulandım ve sonun da ağlattın beni.

Tuliş harika bir çocukluk geçirmişsin belliki....biz olabilmiş bir ailede...benide çocukluğuma götürdün..uzun uzun ağlattın...ben babamla maalesef hiç iftar sahur yapamadım ama anneannemin gelişiyle şenlenen sofralarımızı hala özlemle arıyorum...şimdi iftarlarda yalnızım eşim geç geliyor..inşallah yavrularım büyünce onlarla bende elimizde ne kaldıysa gelenekleri sürdürmeye çalışacağım...ellerine yüreğine sağlık...hanımeli kokulu annneciğinede rahmetler olsun....

çok güzel anlatmışsın ya ablacığım valla. inan ki çok duygulandım ve sonun da ağlattın beni.

Yorumun için teşekkür ederim sweet curse.Diyorum ya,hepimizin içindeki ortak duygular bunlar.

Tuliş harika bir çocukluk geçirmişsin belliki....biz olabilmiş bir ailede...benide çocukluğuma götürdün..uzun uzun ağlattın...ben babamla maalesef hiç iftar sahur yapamadım ama anneannemin gelişiyle şenlenen sofralarımızı hala özlemle arıyorum...şimdi iftarlarda yalnızım eşim geç geliyor..inşallah yavrularım büyünce onlarla bende elimizde ne kaldıysa gelenekleri sürdürmeye çalışacağım...ellerine yüreğine sağlık...hanımeli kokulu annneciğinede rahmetler olsun....

İlktuğcuğum,yorumun için teşekkür ederim.İftarlarda yalnızlığı ben de çok yaşadım,eşim geç gelirdi.Şu reklamlarda,özellikle de şu gazlı içeceklerin ramazana özel hazırladıkları iftar sofralarını gösteren özel reklamlarda,dikkat ettiyseniz üç kuşağı birden oturturlar,hep sofraya.Büyük anne veya baba,anne baba ve torun olur mutlaka.Neşeyle,cümbür cemaat iftar açarlar hani.İşte o reklamlar bile bizlere farkında olmadan neler neler hatırlatıyor ve unuttuğumuz,unutmak zorunda bırakıldığımız güzel geleneklerimizi ve maneviyatımızı ne güzel vurguluyor aslında,değil mi?Buna sahip olanlar ellerindekinin değerini biliyorlar mı acaba?
Sevgiyle kal.

Tülişciğim Okadar Ama Okadar Güzel Bir Yazi Olmuşki Ellerine Yüreğine Sağlik Okurken Gözlerim Doldu.ben Kendimi şansli Hissediyorum Benim çocukluğumdada Bu Anlattiklarinin Bi çoğu Vardi Ve çok Ama çok Güzel Yaşadik.ama Yeni Nesil Okadar şanssizki Bunlarin Hiçbirini Yaşayamayacaklar Belkide.HERŞEY GİDEREK SANLLAŞIYO ARTIK İNSANLAR ALIŞ VERİŞİ BİLE NETTEN YAPIYOLAR NEREYE GİDYORUZ BÖYLE senağlamasenağlama

Ablam benim ne güzel anlatmışsın yaşadım resmen o günleri
senağlama eline, yüreğine, kalemine sağlık a.s.
ayyy repe adımı eklemeyi unuttum canım ablam

Not:anneannem tarhana yaptı gönderdi erişteyi de bayramda gönderecek sana da kargo yapabilirim istersen :1hug:

X