Annemin eleştirileri kafamı karıştırıyor

Annenizin dönemi farklıydı. O zamanlarda kadınlar üzerinde kilo baskısı çok fazlaydı. Etkilenmiş o dönemde gördüğü duyduğu şeylerden.
şimdi beden olumlama var. Belli bir kilo da belli bir ırktan belli bir boy aralığında insanların güzel bulunduğu dönemler geride kaldı.
hangi boy kilo olursa olsun istediğiniz herşeyi giyin.

Maalesef basenden alıyorum 😔
Ben insanların mutlu olduğu şekilde giyinmesinden yanayım. Boyum 170 kilom 54 ona rağmen hiç beğenmediğim bir yerim var ve yıllardır kendimi kısıtladım bu konuda. Yaşım kaç oldu daha yeni yeni aşabildim bu takıntımı hatta aşamadım tam olarak.
Kendinizi kısıtlamayın sakın. 30 dan sonrası nasıl geçti anlamadım ben. Her anlamda doya doya dibine kadar yaşayın.

Tabi ki umursamamaya çalışıyorum ama ya dogru soyluyorsa diye dusunmekten huzurum kaciyor. Basa donuyorum boylelikle :KK43:
Niye yalan söylesin?
İnsan istediğini giymeli tamam ama o istediğininde bir oluru yakışanı olmalı.
Sizin boyunuzda kilonuzda kiminin üst bedeni dolgundur, kiminin kalçası, bacakları falan filan….vücut tipine kilo dağılımına göre değişir kıyafetin nasıl duracağı
Biraz azmedip kilo verseniz de bu dertleriniz bitse

Merhaba kızlar, kendimi bildim bileli zayıf biri olamadım. Bir donem 103 kiloya çıktım sonrasında 78e kadar indim. Suan bu kilodayim ancak hala kendimden memnun değilim. Yine de 25 kilo vermisken artik ozendigim seyleri giyeyim istiyorum. Ben kot ve içine sokulmus bluz/gomlek kombinasyonunu çok begenirdim hep. Ne zaman bu tarz giyinmek istesem annem her seferinde popon cok buyuk gozukuyor ortecek seyler giymelisin minvalinde seyler soyluyor. Ama ben o sekilde hissetmiyorum yakistiriyorum da kendime. O boyle soyledigi icin sevkim kırılıyor ve diger insanlar da oyle dusunecek demek ki diyip vazgeçiyorum. Geçenlerde bir video izledim daha uzun ve ince gorunmek adina ve benim sevdigim giyim tarzi da ornek verilmisti. Tabi bunu anlatan kisi oldukca zayif oldugu icin pek emin olamadim. Anlamiyorum sizce 169 boy 78 kilo biri bu tarz giyindiginde kotu mu gozukur ? Durust yorumlara ihtiyacim var. Istedigim gibi giyinememek psikolojimi cok etkilemeye başladı. Tesekkurler simdiden
Anneniz haklı, jean zaten çok güzel vücut istiyor. Ne zayıf ne kalın olacaksınız, bacaklarınız uzun, kalçanız biçimli olacak ki yakışsın. Bu sadece sizin yanılgınız değil çoğu kadın yakışıp yakışmadığına bakmadan giyiyor. Göze daha az batan da var, daha çok batan da. Jean için kilo her zaman dezavantajdır. Biraz daha zamanı var gibi, zayıflamaya devam 🙏🏻

X