Anneme...Bırakma Beni!!!

dertli pijama

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
27
0
Evet …Hayattaki en büyük kaybım ANNEM olur..Nerden çıktı demeyin…Neden bu kadar sık düşünür oldum bunu da bilemiyorum.Yani onun hayatımda olmaması,yok olması,tahammül edilir gibi değil..İç geçiriyorum sık sık,varmıyor farkıma kimse...Sadece nasıl dayanabilirim diye düşünmekteyim.Ama başedemiyorum yazık ki..İçim içimi yiyor itirafsa itiraf..Yara gibi oldu bu düşünce kaşıdıkça daha bir kanıyor daha bir yakıyor içerimi.Sevgi ne saçmalıyosun yine diyorum,kendimi dinleyemiyorum bile.
Yok yani “”olmayacak”” birgün hayatımda biliyorum ama bu kadar erken olmasın yani..Kıvırcık saçlı bir torun istiyodu benden torununu görsün…Bir de damadını tabii…Saraylarda yaşatacağım dedim ya sana yalan…Saray alacak param hiç olmayacak ki ANNE!!!Niye ağlıyorum ki ben şimdi ..Umrumda değil öz ağlarsa göz de ağlarmış..Ona ağlıyorum !!!Yok....Yalan....Yalan anne hayatımda olmayışına döktüklerim .. Senin hayatımda olmayışın düşüncesine..Sana layık bir evlat mıyım ki?Emin değilim.Öyle çok emek var ki üstümde !!Ah be annem biraz da kendine yaşamadın…Ona bütün üzüntüm...Yumruk yemiş gibiyim boğazıma…Hele ki nefes alışım da…Beni bırakma anne…Ben senin gibi değilim bilirsin.Ota boka ağlayan bi kızın var senin anne.İçim acıyor...Zaman akıyor.. ..Anne Unutma!!!Sakın ola beni bırakma...

Lincoln, okuduğu en güzel kitabın annesi olduğunu söylemiş vaktiyle. Brecht, Kafkas Tebeşir Dairesi’ni çizmiş. Gorki koca bir kitap yazmış. Yesenin, “(&#8230:KK66: uyandırma beni sekiz yıl önce / uykumu böldüğün gibi gün ağarmadan” demiş. Bachmann, o yüce kadın, sormuş annesine akşamları, “günleri nasıl yorumlamalıyım / ve nasıl geceye hazırlanayım diye”.

Ve Lorca, “Şaşkın Şarkı”nın sözlerini yazıvermiş bir çırpıda. Ve Ruhi Su düzenlemiş:

Ana, ana,
gümüş olmak istiyorum,
gümüş olmak istiyorum.

Oğul, oğul,
çok üşürsün sonra,
çok üşürsün sonra.

Ana, ana,
su olmak istiyorum,
su olmak istiyorum.

Oğul, oğul,
çok üşürsün sonra,
çok üşürsün sonra.

Ana, ana,
yastığına işle beni,
yastığına işle beni.

Oğul, oğul,
olur hemen şimdi,
olur hemen şimdi.

Ve oğul’un/kızın ın gözlerinden üç damla yaş süzülmüş bu şarkının sözlerini bloguna aktarırken.
Bir damlası yere düşmüş.
Bir damlası, yüreğinin içine.
Bir damlası da, bu yazıyı okuyanların anne ve hayat tasavvurlarına.

""Şiir kısmı alıntıdır""

lesill ağlattınya beniii senağlamasenağlama eve gidem annişimi bi mıncıram kucaklayam koklayamm.. :1hug:
teşekkürler...kaydirigubbakcemile5

cnm ne kadar güzel ifade etmişsin annene sevgini.bazı anneler fedakarlıkları sonsuz şefkat ve sevgileriyle çocukları için tam bir güven kaynağıdır.bazı anneler biraz daha kendine dönük ve cadı huylu olabiliyorlar.ama yinede çok seviliyorlar.içinizde annenizin yaptıklarına yeterli karşılık verememe durumu yaşıyorsunuz sanırım.ama anneniz için bu çok önemli değildir eminim.koşulsuz karşılıksız tek sevgi annenin yavrusuna duyduğu sevgidir çünkü.sizde arayın sorun ilgilenin.küçük süprizlerle mutlu edin annenizi.sonradan keşke şunuda yapsaydım demek çok kötü.Allah hepsine uzun sağlıklı ömürler versin

Bende öyle düsünüyordum, Annemsiz o sisko kadinsiz bir hayat imkansizdir diyordum...

Ama öyle degilmis!! 8 ay oldu annemi gideli sonsuzluga gideli, ve ben hala nefes aliyorum, yemek yiyorum, su iciyorum, kizimin ilk konusma deneyimlerine gülüyorum, hayatin kavgasindayim yine...yasiyorum...:çok üzgünüm:

Bilmiyorum yaradan nasil bir sabir veriyor nasil dayanabiliyor insanoglu böyle bir aciya bildigim tek sey

Annem öldügü günden beri benimde icimde birseyler öldü, ben eski ben olmazasamda hayatima devam etmek zorundayim degistim ama ölmedim daha, birgün bende son yolculuga gidecegim ve beni orda bekleyen bir Annem olucak...Rabbimin cenneti nasipse bize orda görüsecegiz yine Anne...orda bulusacagiz!!:çok üzgünüm:

Rabbim tüm yasayan annelere saglikli uzun ömür versin, ölmüslerede rahmet diliyorum...:Saruboceq:

Cennet anaların ayakları altındadır... Seni seviyorum annecığım ve iyi ki varsın... Rabbım sağlıklı hayırlı uzun omurker versın inşallahhh... Tabı babama da..... :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

bazen ,durup dururken düşünürüm..Ya anneme bişey olursa diye.. içim öyle bir acır ki.Yaşlandığnı düşünmek istemiyorum..Kendi kendime yaşını küçültüyorum bazen...Daha genç canım..Hasta da değil bişey olmaz diyorum...Ama günün birinde hayatımda olmayacak..herşeyimi anlattığım tek güvendiğim,beni karşılık beklemeden tek seven insan hayatımda olmayack :KK43:

Böyle düşündğüm zamanlarda babamdan nefret ediyorum..Annemi çok üzdüğü belki de mutlu edemediği için..Zaman dursun istiyorum..Annem yaşlanmasın ..Hep yanımda olsun..

şu anda ağlıyorum..annemi düşünüyorum..yokluğunu hissetmeyi deniyorum ve ağlıyorum...Hayatta herşeye hazırlşıklı olmak gerekirmiş..Ama ölümün hazırlığı olmuyor malesef..
Çok doluyum bende konuyu okuyunca hissettkilerimi yazmadn geçemedim..

Hayatımdaki tek gerçek insan Annem..Allah uzun ömür versin inşallah..tüm annelere...bir yuvayı ayakta tutan gerçekten anne..

offf ya aglattın beni gine dertli pijama

anam canım annem !

bende senın gibi düsünürdüm ama yokk canım annem beni 2 yıl önce bıraktı gitti.ama 2 yıl degil sankı 2 asır gibi geliyo bana yazacak cok sey var ama yazamıyacagım cokk özledim annem ben senii
MEKANIN CENNET OLSUN ANNEMMMMMMMMMMMMMMMM

bazen içim çok acıdığında dönüyorum anneme bakıyorum ve onun varlığıyla okadar mutlu oluyorumki Allaha nekadar şükretsem az diyorum hiçbirşeyim olmasın ama önce Allahım sonra annem olsun yanımda....

bende çok iç geçiririm annem giderse diye...
ama rabbim altından kalkabileceğimiz kadar dert ve acı veriyor....
acıyı verirse sabrınıda verir...
hani derler ya ciğerim yandı diye herhalde annemi kaybedersem(rabbim uzun ömürler versin)bunu hissedicem...
zor ma birgün maalesef yaşayacağız inşallah çok geç olur....
rabbim ona uzun bereketli bir ömür versin

içim acıyor.ben hergün annem olmadan başlıyorumgüne.hep gelın olacağım günü görmek isterdı göremedi.annemı kaybettiğimde13-14 yaşındaydım ve okadar kötü geçmişti ki gençliğim sudan çıkmış balığa döndüm...hep kapıyı çalar.bir sabah yıne benı sesiyle uyandırır diye çok bekledım.ah anam bizim için nelere göğüs gerdın.inş bende senın gibi bir anne olurum.Hastalandığımda başımda bekleyişini,her anne deyişimde bana doğru koştuğunu,her fedakarlığı bizim için yaptığını biliyorum.hakkını ödeyemem.kokunu özledim,benı sevişini.birgün kavuşacağım mutlaka aileme.bir ömür geçti sanki yokluğunun üstünden okadar uzun .nur içinde yat annem,babam.
ne diyeyim değerini bilin anne ve babanızın.evet herşeye rağmen yaşıyorsun ama eski ben değilim artık.hep bir yanım eksik,buruk.mekanları cennet olsun

X