annem icin dua eder misiniz

amyes

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2013
938
660
Arkadaslar annem yogun bakimda mesajimi okuyan herkes bir dua okuyup Allah'tan sifasini isteyebilir mi. Allah razi olsun simdiden

Rabbim şifa versin ayetel kürsü okudum Allahım kabul etsin

Allah şafi adı yuzusuyu hürmetine şifa versin insaallah Ya Şafi cekmenizi oneririm

1000,tane ya safi cektim arkadaslar baska ne okuyayim
Hastaya Okunacak Duâlar

Hasta ziyaretlerinde Resûl-i Ekrem (sav) Efendimiz'in okuduğu duaları hadis kitapları kaydetmiştir Buna göre şu dualar Peygamberimiz'in hastalara okuduğu dualardır:

"Es'elü'llâhe'l-azîm Rabbe'l-arşi'l-azîm en yeşfiyeke"

"Arş-ı Azimin Rabbi olan Allahü Azîmüşşan'dan sana şifalar ihsan etmesini dilerim"

Aile fertlerinin birinin hastalanması halinde Efendimiz mübarek elini hastanın alnına koyar, şöyle duâ ettiği olurdu:

"Allahümme Rabbenâ Ezhibi'l-be'se, işfi, ente'ş-şâfi Lâ şifâen illâ şifâüke, şifâen lâ yuğâdiru sekamen"

Hz Aişe (ra)'dan şöyle rivâyet edilmiştir:

Hz Peygamber (sas) hasta olan akrabalarının üzerine okuyarak sağ eliyle
onları sıvazlar ve şöyle derdi: "Ey Allah'ım, ey insanların Rabb'ı, şu
hastalığı götür, şifâ ver, şifâ veren Sensin Senin vereceğin şifâdan
başka şifâ yoktur Hastalığı ortadan kaldıracak bir şifâ ver" (İbn Mace, Tıb, 35, 36)

"Allah'ım, sen bütün insanların Rabbisin Bu hastanın ızdırabını gider Şifa ver Şifayı veren sensin
Senden başka şifa yaratan yoktur Ancak senin şifan vardır Bu kuluna da hastalıktan eser bırakmayacak şekilde şifalar ihsan eyle"
Faydası olur insaallah

Canim benim Allah razi olsun okuyacagim simdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…