Annem Haklı mı ?

ikikediannesiyim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2023
76
19
24
Kızlar merhabalar. Ben 23 yasındayım. Öğretmenlik okuyorum. Bu dönem mezunum inşallah. 3 Ay önce arkadaşımın kuzeni ile sosyal medyadan tanıştık.Şehrime kadar geldi. Hersey çok güzel gidiyordu.Sonra bu depresyona girdiğini ,sorunun benımle ilgili olmadığını söyledi.Attığım mesajlara saatler sonra dönüyordu. O da profıl fotogradını kaldırınca/keyfı yetınce. Bunun cektıgı fotoğrafımı sosyal medyadan kaldırdım dıye bırden engelledı. Sonra gerı açtı.Numaramı gerı ekledı. Ben de tepkı gösterdim.Oyun mu oynuyorsun? Net değilsin dıye. Tamam haklısın yazıp durdu. Ben onu lise mezunu olmasından dolayı asla küçümsemedim.İnsan insanı küçümsemez.Ama o okul bıtınce he yapacaksn dıye kırk kez soruyordu.Yüksek lisans yapacaksan yanındayım dıyordu.Sen ne yapacaksın deyınce dayımın işyerı var işte dıyordu.Annem de şimdi sorun olmaz ama ileride bunlar sorun olur. Adam kıtap okumayı sevmıyor .Zamanla sana da katlanmaz dedi. .Kızlar numarasını vs engelledım ama ınanın çok dil döktüm ona.Benım için o kadar yol geldi.ıkıncı kez gelecektı.Ama çok dengesiz davranıyordu.Mesaja 11 saat gec donmek/görüldü yapmak dege cermıuorum demek değil mi ? Çok yoruldum.Sizce Annem haklı mı?

Not:Öncelikle Hayırlı Bayramlar Kızlar.Dün onun yakın arkadaşı aradı.Senın konunu açtım.Aslında güzel kızdı.Yakışıyorduk.Ama beni çok darladı.Darlantıdan kaçtım demiş.
Darlamtı dediği de net olmasını istemem bır kaç kez/ sorunun ne oldugunu sormam. Benımle ilgiliyse söyle . Soğuk davranacksan bitsin demem. Yemin etmıştı seninle ilgili değil. Kendımle kalmam lazım.falan demişti. Sonlara doğru “iyiyim işte ya” tarzı yazıyordu

Son düzenleme:
Ya tabıı kı krıterım var.Ama iş konusu olunca küçümsemek istemiyorum.Günah dıye.
Küçümsemek başka, uygun görmemek başka. Ben de küçümsemedim hayatım boyunca ama bana denk olmadığını düşündüm. Bu günah ya da ayıp değil. Hayat arkadaşı seçiyorsunuz, komşuluk etmeyeceksiniz.çevreniz, kazancınız, çocuklarınız hep eşinize göre şekillenecek

Evet normal tepkıler değil.Ben de ilk duyunca şaşırmıştım. Hatta şaşırdım deyince ona da kurban olurum sana demişti

laf kalabalığı ile kız tavlamaya çalışıyor çünkü başka sunacağı birşeyi yokmuş. bununla ne sohbeti ediyordunuz ki siz?
bildiğin kro bu kurban olurmuş az ötede kurban ol kurbanlık koç aramıyorum ben deseydiniz keşke.

Keşke deseydim.Kendımı çok köyü hıssedıyorum.Inanın duygularımla oynanmış gıbı bişey oldu resmen.

Çok aklı başında bir kıza benziyorsun.
Yol yakınken bırak canim. Benim de kızım var 14 yaşında. Yani meslek herşey değildir amadaha yeni okulun bitiyor.
Çalış, atan.bparani kazan. Ye. Yurtdışına git. Alışveriş yap gönlünce. İnan evlenince eşin ne kadar da bonkör olsa yine de insan bekarliktaki harcayıp gezemiyor.
Daha nee güzel insanlar çıkar karşına. Kalbine göre. Allah iyilerle karşılaştırsın.

Çok çok teşekkür ediyorum .Ama inanın kalbım o kadar kırıldı kı. Çok degişik biri oldum.Sürekli aglayasım geliyor. ınsallah geçer.Rabbim kızınızın da bahtını acık etsin

3 aylık biri için fazla derbeder geldiniz. Zaten anlattığınız profil size hicbir şekilde uygun değil ki? Tam olarak ne konuda uyuştunuz? Eğitim denk değil, çalışmıyor, anlattığınız kadarıyla kendini geliştirmemiş. Bir üstü tirrek zaten. Yapmayın kendinize bunu. Eminim ki çiçek gibi bir kızsınız. Okul bitsin, işinizi elinize alın. İnce eleyip sık dokuyun. Eş seçeceksiniz. Eğitimi, kariyeri, oturması, kalkması konuşması bunlar çok önemli hususlar. Bdv'de gezin şöyle bir. Nice kadın böyle hoduklerle uğraşıyor. Çoğu da ben sevmiştim sevgi her şeyi yener ya seviyoruz diye evlendiği adamlar. Sevgi yetmez, uyum çok önemli bir şey. Bir de yani 12 saatte bir mesaj bile yazmıyormuş. Uğruna üzülecek bir şeyiniz yok. Engelleyip gayet rahat önünüze bakın.

Çalışıyor ama dayısının iş yerınde. İş değiştırıyor. Bırde sergıledıgı delıkanlı tavrı görsenız . Söz verıp gelınce ben de diğer verdıgı sözkerı tutacak sandım.

Dengesiz heriften bi hayir gelmez Anneniz cok hakli. Anlayisli bir insan olsaydi sevgisi merhameti saygisi ikinizin arasinda meslek sorunu olmayacakti sahsi fikrim bu. Frenkansiniz uyusmuyor anladigim kadariyla o böyle senin meslegine ih mih yapacaksa aman aman direk kos arkana bakmadan

Dayının bu işten haberi varmı acaba...ayy benim kuzenimde böyleydi sevgilisine sonra nişanlısı oldu araba galerim var diğer teyzemin eşinin şirketi var kıza onu söylemis sonuç ne oldu ortada koca bir yalan ve kız bıraktı...kız evlendi çocuk sahibi oldu bizim yalancı çoban hala yalanlarına devam ediyor kamyon aldım şunu aldım falan diyormuş millet he he diyip geçiyormuş inanma sakın calismayan insandan birşey olmaz anneni dinle anneler heezaman doğruyu gösterir

Cok doğru söylüyorsunuz. Ama yalan söylemesıne gerek yoktu yanı. Ben kendı galerımı kuracağım vs dıyordu. Eminim kı yoktur haberı.Kendımı o kadar kötü hıssedıyorum kı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…