Annem Haklı mı ?

ikikediannesiyim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2023
76
19
24
Kızlar merhabalar. Ben 23 yasındayım. Öğretmenlik okuyorum. Bu dönem mezunum inşallah. 3 Ay önce arkadaşımın kuzeni ile sosyal medyadan tanıştık.Şehrime kadar geldi. Hersey çok güzel gidiyordu.Sonra bu depresyona girdiğini ,sorunun benımle ilgili olmadığını söyledi.Attığım mesajlara saatler sonra dönüyordu. O da profıl fotogradını kaldırınca/keyfı yetınce. Bunun cektıgı fotoğrafımı sosyal medyadan kaldırdım dıye bırden engelledı. Sonra gerı açtı.Numaramı gerı ekledı. Ben de tepkı gösterdim.Oyun mu oynuyorsun? Net değilsin dıye. Tamam haklısın yazıp durdu. Ben onu lise mezunu olmasından dolayı asla küçümsemedim.İnsan insanı küçümsemez.Ama o okul bıtınce he yapacaksn dıye kırk kez soruyordu.Yüksek lisans yapacaksan yanındayım dıyordu.Sen ne yapacaksın deyınce dayımın işyerı var işte dıyordu.Annem de şimdi sorun olmaz ama ileride bunlar sorun olur. Adam kıtap okumayı sevmıyor .Zamanla sana da katlanmaz dedi. .Kızlar numarasını vs engelledım ama ınanın çok dil döktüm ona.Benım için o kadar yol geldi.ıkıncı kez gelecektı.Ama çok dengesiz davranıyordu.Mesaja 11 saat gec donmek/görüldü yapmak dege cermıuorum demek değil mi ? Çok yoruldum.Sizce Annem haklı mı?

Not:Öncelikle Hayırlı Bayramlar Kızlar.Dün onun yakın arkadaşı aradı.Senın konunu açtım.Aslında güzel kızdı.Yakışıyorduk.Ama beni çok darladı.Darlantıdan kaçtım demiş.
Darlamtı dediği de net olmasını istemem bır kaç kez/ sorunun ne oldugunu sormam. Benımle ilgiliyse söyle . Soğuk davranacksan bitsin demem. Yemin etmıştı seninle ilgili değil. Kendımle kalmam lazım.falan demişti. Sonlara doğru “iyiyim işte ya” tarzı yazıyordu

Son düzenleme:
Şu an kı gıbı.Çok dogru cok.Eşke ilk bu olaylar oldugunda annemı ablamı dınleyıp engel arsaydın.Kıyamadım.

Annen haklı.
Çocuk dengesiz, ne işin var böyle bir adamla?
Ben senin annen olsaydım, kızım yüksek lisans mezunu, karşısındaki kişi lise mezunu olacak üstelik böyle ergen ergen telefonu engellemeler, geç cevap vermeler asla istemezdim.
Kaderin bu adam olmamalı

Annem de tam bu sebepler yüzünden istemiyor.Bu iş ilerıde sorun olacak.Uöurum olacak dıyor.Sen sehır sehor konferanslarda iken o evde yatacak dıyor.Cocugun aılesı kademe farkı var dıye seni ezmeye kaljacak bu da ezdırır dıyor.

Bi hayatınızı yaşayın be daha yaş 23 senin için yol geldi diye adam ölüp bitmedi hemen dengesizin teki canı sıkılmış gelmiş
Duyguların hemen oynuyor mu böyle? Mesleğin var atanırsın bi şehire orda kendi kendine bi hayat kur olgunlaş ne istediğini bul bu hayattan ondan sonra düzgün bi adam da bulursun
Senin yaşında ve imkanlarında olmak isterdim çünkü özgürlük kendine ait bi hayatın olması elin herifinden daha önemli

doğru söylüyorsunuz.Ya ne bileyım o kadar gedakarlık yaptı yol geldı dıye düşündüm. Kı görsenız ölup bıtıyordu.

Benim için o kadar yol geldi yazmışsınız
Ikıncı kez gelecekti demişsiniz sonra da.

Bir kere gelmiş altı üstü.... Bu da sizin için filan degıl
Niye öyle abarttınız o kadar yol geldi diye
Sızın ıcın bu zamana kadar kimse bısey yapmadı mı bunu deger görmek sandınız

Valla aşk anlamında kimse bırsey yapmadı. Ben de böyle olunca seviyor sandım.Ya tabıı kı ilk gelışte kımse olup bıtmez ama grlrnız lazım. Ben dogru kışıyı sen de buldum. Benım sözüm söz.Sözümün eri olmasam gelmezdım.Senden ayrılırken agladım vs vs görmenız lazımdı

Senin zaaflarina yurumus resmen, he duygulari gercektir belki bilemem ama sanmam. Seven insan engellemek susmak 11 saat cart curt yapmaz arkadasim. Saglam sigortali bi ise girer kendini ispatlar dayim mayim demez. Yahu yolda gordugumuz dilencilere de uzuluyoruz ama kacimiz bi tanesine cok uzuldu diye kapip evine goturdu? Dunyada uzulecek cok sey var eger uzulmek istiyosan hayatinin bu adamla gecirecegin versiyonunu soyle bi 5 yil ileri sar ve kendine uzul, olu dogum bi iliski bu

doğru söylüyorsunuz.Ya ne bileyım o kadar gedakarlık yaptı yol geldı dıye düşündüm. Kı görsenız ölup bıtıyordu.
Adam sorumsuza da benziyor dayısının dükkanında takılan boş beleş biri gibi düşünsene bunla evlendiğini
Hemen ölüp bitme olayı da daha sahte gelmesi lazım sana çünkü nasıl yani? İnstadan konuştunuz bir kere yanına geldi noldu yıldırım aşkı mı? 20 li yaşlar erkek için hiç olgun bir yaş dilimi değil insanın hayatta biraz zorluk görmesi gerekir ki idealleri olsun bunda hiç biri yok önüne bak fıstık gibisin

Sevmediğine kalıbımı basarım ama muhtemelen seni inandıramam
Dönüp dolaşır yine ona inanmayı tercih edersin
Yaşayarak acı çekerek ogreneceksın

darılmayın ama daha bir kere gördüğü biri için büyük büyük laflar etmesi çok komikmiş. bide ağladım ayrılırken demiş normal insan tepkisimi bu allasen? şunları söylediği an ayrılmanız lazımdı.

İlk olarak, bu sene öğretmen olarak mezun olacaksınız sanırım ama yazdığınız şeyler okunmuyor çok zorlandım. Biraz daha özen gösterin lütfen, buradaki insanlar bu saygıyı hak ediyor.

İkinci olarak anneniz haklı. Hayatta her şey siyah beyaz değil, birisi ile uymadigimizi düşündüğümüz zaman onu illa küçük görmüş olmuyoruz. Alt tarafı bir kere kalkmış görmeye gelmiş, bir sürü de dengesizlik yapmış ağlamış falan diye evlenelim mi? Hayır kurumu muyuz biz?

Daha çok genç ve tecrübesizsiniz ileride daha olgun, kendinize uygun, daha fazla şey paylaşabileceğiniz kişiler çıkar karşınıza. Yol verin gitsin bu ben delikanli adamım bizde söz senettir diye komik pozlar kesen tuhaf kişiye.

Evet normal tepkıler değil.Ben de ilk duyunca şaşırmıştım. Hatta şaşırdım deyince ona da kurban olurum sana demişti

Arkadaşım üniversitede hiç mi denginiz yoktu da lise mezunundan medet umdunuz yapmayın ya. Hiç mi okula uğramadınız,hiç mi okuldan çevre edinmediniz kala kala bir baltaya sap olamamış lise mezununa kaldınız? Paşama bak be,yüksek lisans yaparsanız yanınızda olacakmış,ah canım ne kadar ince düşünceli errrrkek.

okul,ders derken ilgilenmemiştim hiç. Bu arkadaşta böyle yapınca… İnanın kendımı cok üzgün hıssedıyorum.

okul,ders derken ilgilenmemiştim hiç. Bu arkadaşta böyle yapınca… İnanın kendımı cok üzgün hıssedıyorum.
Adam hiçbir şekilde denginiz değil. Okumamış,çalışmak istemeyen,tembel,eline kitap dahi almayan herifin biri yani. Siz de öğretmen. Olur mu hiç? Üniversite sadece okuduğunuz yer değildi,size bir çevre ve vizyon katan yerdi,denginiz kişilerle sosyalleştiğiniz yerdi,siz bu fırsatları kaçırmışsınız,ona üzülün. Bu adamı da salıverin gitsin anneniz haklı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…