Annem adet ağrıma inanmıyor

salcalikurabiye

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2023
5
1
18
Merhaba
17 yaşındayım şuanda üniversite sınavına hazırlanıyorum ve çok fazla adet ağrım oluyor.Bazen ayağa kalkamayacak derecede fakat annem her seferinde numara yaptığımı düşünüyor. Psikolojik diyor. okuldan vs. Kaçmak için yaptığımı sanıyor. Bir şekilde doktora gitmeyi ikna ettim çünkü dayanamıyorum artık okuldan geri kalıyorum ders çalışamıyorum. Doktor ultrasonda bişey bulamadı. Adetin ikinci günü gelip hormonlara bakmak için kan tahlili vermemi istedi. Fakat annem ultrasonda bişey çıkmadığı için götürmedi.
bugün adetimin 2. günü ve annem yine aslında karnımın ağrımadığını abarttığımı benim ders çalışmaktan kaçtığımı düşünüyor. Ağrısa bile 2.gün geçmeliymiş. Her karnım ağrıyıp okula gidemediğim zamanlarda tüm gün burnumdan getiriyor. Okulu bırak, abartıyorsun, bıktım senden vs... Annemden tedavi de beklemiyorum sadece anlayışla karşılasın istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

ve başlığı ne seçmem gerektiğini bilmiyorum yanlışsa kusura bakmayın🙏

Ben hiç dismenore yaşamadım. Hatta adet olmak beni rahatlatıyor bu yüzden. Ne zaman ders olarak işledik bu konuyu, buna yönelik ilaçlar olduğunu öğrendim o zaman diğer insanları anladım. Annenizle beraber doktora gidebilirsiniz. Belki o zaman psikolojik olmadığını anlar

Ay benım iş yerınde bı kız vardı kız öyle bır sancılanıyordukı mahvoldu işten ızın alıp onu doktora götürmüştüm o derece kustu etti hatta. Herkeste değişen bir durum bu. Benımde öyle abartılcak gibi olmaz mesela. Annenızın bılınclenmesı gerek ama tabı nasıl🥹

Merhaba
17 yaşındayım şuanda üniversite sınavına hazırlanıyorum ve çok fazla adet ağrım oluyor.Bazen ayağa kalkamayacak derecede fakat annem her seferinde numara yaptığımı düşünüyor. Psikolojik diyor. okuldan vs. Kaçmak için yaptığımı sanıyor. Bir şekilde doktora gitmeyi ikna ettim çünkü dayanamıyorum artık okuldan geri kalıyorum ders çalışamıyorum. Doktor ultrasonda bişey bulamadı. Adetin ikinci günü gelip hormonlara bakmak için kan tahlili vermemi istedi. Fakat annem ultrasonda bişey çıkmadığı için götürmedi.
bugün adetimin 2. günü ve annem yine aslında karnımın ağrımadığını abarttığımı benim ders çalışmaktan kaçtığımı düşünüyor. Ağrısa bile 2.gün geçmeliymiş. Her karnım ağrıyıp okula gidemediğim zamanlarda tüm gün burnumdan getiriyor. Okulu bırak, abartıyorsun, bıktım senden vs... Annemden tedavi de beklemiyorum sadece anlayışla karşılasın istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Benimde senin yaşindayken adet agrisindan öluyordum resmen kivranirdim birgun hep uzanir kalkamazdim kalkarsam daha berbat olurdum o yuzden ilac aliyordum ama dozu az oldugu icin o bile bana işlemiyordu.Sonunda doktora gittim ama birsey yoktu bazi kadinlarda maalesef boyle yaşaniyor kustugumu agridan ölmek istedigim zamanlari hatirliyorum.Sonunda doktorum iyi bir agri kesici yazdi onu iciyordum fitil yazmişti ama vajinaya degil ikisi agrimi kesiyordu.Anneminde adeti sancili gectigi icin ne cektigimi biliyordu.Asla inanmiyordum bu agrilarin bitecegini ama dogum yaptikdan sonra adet agrilarim kesildi hep dert yanardim nasil cocuk bakarim boyle diye ama şukur kurtuldum ara sira agrisada hemen ilacimi alirim.Sende ilac al kendine doktor yazsin annen onada birsey demez herhalde boyle agrilarla kendine eziyyet etme.

Benimde senin yaşindayken adet agrisindan öluyordum resmen kivranirdim birgun hep uzanir kalkamazdim kalkarsam daha berbat olurdum o yuzden ilac aliyordum ama dozu az oldugu icin o bile bana işlemiyordu.Sonunda doktora gittim ama birsey yoktu bazi kadinlarda maalesef boyle yaşaniyor kustugumu agridan ölmek istedigim zamanlari hatirliyorum.Sonunda doktorum iyi bir agri kesici yazdi onu iciyordum fitil yazmişti ama vajinaya degil ikisi agrimi kesiyordu.Anneminde adeti sancili gectigi icin ne cektigimi biliyordu.Asla inanmiyordum bu agrilarin bitecegini ama dogum yaptikdan sonra adet agrilarim kesildi hep dert yanardim nasil cocuk bakarim boyle diye ama şukur kurtuldum ara sira agrisada hemen ilacimi alirim.Sende ilac al kendine doktor yazsin annen onada birsey demez herhalde boyle agrilarla kendine eziyyet etme.
Adet miğreni var sizde büyük olasılıkla internetten bakabilirsiniz

Eşimin Iş yerinde bir arkadas var o her ay ilk 3 gün hastaneye gidip iğne vurdurur. Böyle şeyler olabiliyor ağrı kesici ya da iğne ile hafifletmeye çalışmaktan başka çaren yok.
Annen de hiç çevresinde de mi duymamış nasıl inanmıyor vallahi entrasan.

Ben hiç dismenore yaşamadım. Hatta adet olmak beni rahatlatıyor bu yüzden. Ne zaman ders olarak işledik bu konuyu, buna yönelik ilaçlar olduğunu öğrendim o zaman diğer insanları anladım. Annenizle beraber doktora gidebilirsiniz. Belki o zaman psikolojik olmadığını anlar
Annemle gittim zaten. İşte ultrasonda bişey çıkmayınca kan tahlili istediler annem de gerek yok diyor gitmeme izin vermiyor

Eşimin Iş yerinde bir arkadas var o her ay ilk 3 gün hastaneye gidip iğne vurdurur. Böyle şeyler olabiliyor ağrı kesici ya da iğne ile hafifletmeye çalışmaktan başka çaren yok.
Annen de hiç çevresinde de mi duymamış nasıl inanmıyor vallahi entrasan.
İnanın ben de bilmiyorum 13 yaşımdan beri çekiyorum gözünün önünde kaç kez bayıldım kaç kustum ama hala psikolojik sanıyor

İnanın ben de bilmiyorum 13 yaşımdan beri çekiyorum gözünün önünde kaç kez bayıldım kaç kustum ama hala psikolojik sanıyor
seni çok iyi anlıyorum.adet olduğum günden beri bu şekilde adetim geçiyor.yaş 30 evlendim hala çok sancılı geçiyor.bayılamalar şeker düşüklüğü ishal kusma hastanelik oluyorum..mutlaka görün.banada hep geçer dediler hala geçmedi doktora göründüm bir sorun çıkmadı etkili bir ağrı kesici verip gönderdi. erkenden doktora gidip görünmek en iyisi ne yap et doktora git mutlaka.Her ay bir gün hayattan iptal olmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.okulda o kadar kötü olurdum ki öğretmenlerimden arkadaşlarıma kadar herkes adet olduğumu anlardı. çok kötü bir psikoloji.umarım şifa bulursun

Benimde o yaşlarda inanılmaz ağrıyordu sadece karın ağrısı değil bacak ağrısı ve kusma da oluyordu. Staja gidemediğim günler oluyordu bazen ağrı kesici bile fayda etmiyordu ilk gün süründürürdu. Bu üniversitede de aşırı yoğun olmasa da devam etti . Evlendikten sonra bir sebeple histeroskopi yapıldı ve rahmin üst kısmı kalınmış o operasyondan sonra eskisi gibi ağrımamaya başladı çok uzun zamandır ağrı kesici bile kullanmıyorum. Birkaç saat uzanmak masaj yapmak yetiyor. Annen inanmıyor olabilir ama rahmin yapisindan dolayı da ağrı olabilir ultrasonda da belli olmaz. Bana hep evlenince geçer derlerdi evlendim hiç geçmedi çok şükür operasyondan sonra geçti bende geçmesinin sebebini ona bağlıyorum

kuzum seni o kadar iyi anlıyorum ki 13 yaşımda adetim başladı ama reşit olduğumdan beri ara sıra yoğun adet ağrıları yaşıyorum hatta bugün de ağlaya ağlaya acile gitmek durumunda kaldım daha önce 2-3 kez daha acili bu şekilde gördüm ama hâlâ buna alışamadım bence annenden gizli doktora gitmeye çalış diyecektim ama sanırım şimdi reşit birisin bu saatten sonra kanunen annen doktora gitmene karışamaz, ne yap ne et jinekologa görün, adet ağrıların geldiğinde de mutlaka 112’yi ara minik bir iğne yapacaklardır belki de ek olarak serum verebilirler. geç kalınca daha büyük problemler oluyor çünkü. annenin de bu konuda bilinçlenmesi lazım kesinlikle. bir aile hekimiyle de görüşülebilir bu konuda.

Merhaba

Endometriozis yani çikolata kistin olabilir. Bunun için Dr a gidip ultrason ile bakılması lazım. Tedavi şeklini Dr belirler.büyük ihtimal doğum kontrol hapı ile şikayetlerin azalır. Ben de öyleydim. İlk 2 gün hayatım felç olurdu. Okula gidemezsin ağrıdan. Okul bir şekilde ekarte edilebiliyor fakat işten sürekli izin alamıyorsun. Ben iş yerinde bayılır duruma geldim bir gün ve o şekilde Dr a gitmiştim. Sen o kadar bekleme.en kısa zamanda Dr a git ve tedavine başla. Gelişmelerden haberdar edersen sevinirim

Ben senın yaşlarındayken birinci gün birşey olmazdı ıkıncı ve 3 gun cok fecı ellerım ayaklarım donar ve agrı cekerdım bazen acile gidip ıgne vurulurdum
Bazı arkadaslarım ogne vurulmadan kendıne gelemezdı
Bu kısıden kısıye degısır bunu neden düşünemiyor
Oyle anlasın alttan al ona kabul ettırmek zorundamısın
Konussun konussun dursun demkkı anlamıyor

X