annelik duygusumu ağır nefretmi

E

esea

Ziyaretçi
konuyu açıp acmamayı çok düşündüm ama en sonunda açmaya karar verdim fikirlerinize ihtiyacı olan bir arkadaşım var. arkadaşım dostum hatta çocukluk arkadaşım 3 yaşından beri hiç ayrılmadık ara ara görüşsekte hiç kopmadık benden bir hafta sonra evlendi ve 3 sene çocuğu olmadı zorluklarla tedaviyle oldu daha önceleri bi konu açmıştım arkadaşım kaynanası yüzünden boşanıo die olan oldu ve boşandı anlaşmalı boşanma oldu ama eşi çok pişman pişmanlıktan kıza yapmadığı kalmıyor çocuğunu elinden almaya kadar getirdi olayı... anlaşmalı derken şunu izah edeyim anne çalışıo baba çalışıo 4 gün annede 3 gün babada kalmak şartıyla ikisi anlaştı aralarında velayet annede ama nese adam kıskançlığından işte bekar geziyor güzel die kuduruo çocuğu kullanmaya başladı alıyo vermiyo getirio almıyo kız çalışıo annesi bakıo bu 4 gün zarfında ama anneside yılın 7 ayı nı köyde gecirio o yüzden çocuğa bakcak kimse yok benim arkadaş dioki al hafta sonları getir evleri yakın birbirine aynı semtteler adam dioki ya temelli al ya temelli ver die velayet davası açmış eylülde mahkemeleri var yani kısacası adam çok çektirio arkadaşım çalıştığından dolayı bakcak kimse yok çocuğa alamıo ve iki aydır görmüyor oğlunu daha iki yaşında adamın maksatı alıp kaçırmak çocuğu bidaha görmesin arkadaşımın ailesi baskı yapıor ver çociuğu bu adam seni bitirip yiyecek gençliğin mahvolcak bakan kimseside kalmadığı için vercek gibi gözüküo diyorumki verme daha küçük bakarsın buluruz bir kadın bak nie ben kendimi heba etcem alcam bakcam o sefasını sürcek die çocuğu vermek istiyor ben h sonları gidip alırım oğlumu görürüm diyor diomki sen annesin onun sana ihtiyacı var babaya deil ama ailesi destek olmadığından çalışmak zorunda olduğundan oğlunu verio kaç gündür aklına girip vermesin die çok dil döküyorum konuşuyorum ama vercek gibi çaresizim dior kim bakcak dior babsız çocuk büyütmek zor diyor burdan ona fikirlerinizi iletirseniz sevinirim ben eminimki kimse ver demicek ben olsam asla vermem bu yazılanların hepsini ona tek tek ileticem.... sizce annelikmi eşe duyulan nefretmi
şimdiden teşekkür ederim herkese
biraz uzun ve karışık oldu ama idare edin :çok üzgünüm:

Bence kesinlikle vermesin tabiki...çocuğa bakilir bir kadin bulursun, madem köyde yaşiyor annesi ordan da bir kiz ayarlar gelsin arkadaşinin evinde kalacak biri olsun.ama çok pişşman olur.o çocuk daha süt kuzusu

vermesin tabiki.annenin yerini hiçbişet tutmaz.şartları ne kadar zor olsa da annelik çoğu zaman fedakarlıktır.o masumun yüreğinde ruhunda derin izler açılır.annesidir yavrusunu koruyup kollamalıdır.kesinlikle aksini düşünemiyorum tüylerim diken diken oldu.çünkü benim de bi oğlum var aynı yaşta.ailesi baskı yapıyor eşinden nefret ediyor o sefa sürmesin diye çocuğu ona atıp kendi hayatını yaşayarak mutlu mu olacak içi hiç mi sızlamayacak. o çocuk ana kucağı sıcaklığı arar daha süt kuzusu.yapmasınnnnnnnnnnn.

Öncelikle tabikide cok üzücü bir durum, helede o mahsum icin, aslinda olan ona oluyor yavrucak ortada annesinin babasinin kaprislerinle savrulup duruyor yazik, ama neyse baska konu allahtan cok kücük daha insallah daha cabuk atlatacak.

Arkadasina bence kimse cocugnu verirse kötü annedir veya cocugnu sevmiyordur demeye hakki yok, uzaktan veya bir durumu yasamadan konusmak ahkam kesmek cok kolay.

Bence en önemli nokta herseyi cocugunun iyligi acisindan düsünmek gerek, yani cocuk icin en iyisi nedir? Nerde cocuk daha düzenli? Nerde daha güzel bakilyor??

Mutlaka bir anne gibi hickimse olamaz, ama bazen olaylar öyle bir raddeye gelebilirki anne faydali olamaz cocugna yani bir bakima babada kalmasi belki daha iyi olabilir!

Vallaha cok iyi düsünsün tasinsin kendi icin degil cocugu icin en iyisi nedir onu düsünsün!

Ben olsam sogan ekmek yerim yine cocugmu vermem ama herkez ayni olamaz herkez belki o gücü kendinde bulamaz ben yadirgamam.

Allah yardimcisi olsun insallah o günahsiz icin ne hayirli ise o olur arkadasin icinde tabiki.

Sevgiylea.s.

el bakıcağına babannesi baksın dior arkadaşım ama baba alırsa göstermeme ihtimali büyük olduğundan baskı yapıyorum al sende kalsan die o çocuk büyüdümü ne yapsalarda anneye gelmez
şimdi sıkıntı cekmez ama ilerde vicdan azabından kurtulamaz ama iş işten geçmiş olur
bunu anlatmaya çalışıyorum hep

arkadaşım öncelikle bazı kullandığınız kelimeleri okumakta çok zorlandım,biraz daha yazarken dikkatli olursak daha anlaşılır olur...sizi kırmadan öncelikle bunu söylemek istedim...
şimdi annelik herşeyden üstündür ve ben bir anne olarak anneliği hiçbirşeyle eşleştiremem,karşılaştıramam...
arkadaşınız çocuğunu tamamen alsın ve vermesin o adama...
o adam ,annesi yüzünden yuvasının yıkılımasına göz yummuşsa,çocuk bırakılacak kadar güvenilir kişi değil benim gözümde...
birşekilde bir bakan bulunur elbet...R abbim yardımcısı olsun...
Sevgiler...

Arkadasim türkiye cumhuriyetinde hak hukuk yokmu?? Ne demek göstermeme ihtimali büyük?? Kolay o kadar ya??

Bir bakima arkadasin hakli bende elin insanlarina birakicagma cocugmu babaanesine birakmayi tercih ederim, cünkü bilirimki onunda cani cigeri oldugu icin kilina zarar gelmezsine müsade etmez, neler duyuyoruz dayakci bakicilar serefsiz sapiklar yani ben hak veriyorum arkadasina aslinda.

Eh calismak zorundada bu insan ailesinden destekde yok napsin kadin!

En güzeli bir avukata danisip bu olayi bir mahkeme karari ile cözmek kanimca velayet yine annede olsun ama cocuk hic olmazda anne calistigi sürece babada kalabilir ama anne istedigi zaman görmeye hakki vardir diye.

annelik duygusu daha ağır nefretten bence birde anne baba kavga edip çocuğu birbirlerinden esirgerlerse zaten en kötü acıyı ve yıkımı çocuk yaşar.ve çocuğun ailesine ve dünyaya nefreti bütün duygulardan ağır basar.medeni bi şekilde anlaşmaları gerek yoksa mahkemeden önce bi doktora görünüp ilk kendi sorunlarını halletsinler

Arkadasim türkiye cumhuriyetinde hak hukuk yokmu?? Ne demek göstermeme ihtimali büyük?? Kolay o kadar ya??

Bir bakima arkadasin hakli bende elin insanlarina birakicagma cocugmu babaanesine birakmayi tercih ederim, cünkü bilirimki onunda cani cigeri oldugu icin kilina zarar gelmezsine müsade etmez, neler duyuyoruz dayakci bakicilar serefsiz sapiklar yani ben hak veriyorum arkadasina aslinda.

Eh calismak zorundada bu insan ailesinden destekde yok napsin kadin!

En güzeli bir avukata danisip bu olayi bir mahkeme karari ile cözmek kanimca velayet yine annede olsun ama cocuk hic olmazda anne calistigi sürece babada kalabilir ama anne istedigi zaman görmeye hakki vardir diye.

ben avukat yanında sekreterlik yapıyorum avukatla görüştürdüm avukat bile verme sen vermem dedikten sonra hakim ne olursa olsun sana verir dedi olaylar karışık olduğu için göstermez kaldıki polis zoruyla gider görmeye avukatta dedi bunu ama o çocuğun psikolojisi ne olurki ben almasından yanayım ama destek yok aileden hem öyle bir aileye ne kadar çocuk emanet edebilirsinki adam moldovyalı bi kadınla nikah yapmış boşandıktan hemen sonra aile denen bişi yokki ortada arkadaşımınki dediğine göre sadece caresizlik

Zor bir dururm,Allah'ım kimsenin başına vermesin:çok üzgünüm:
Eminim arkadaşında aslında vermek istemiyordur ama hem çevresinin yani ailesinin baskıları hemde kocasının nefret ettiği suratını ikide bir görmek zorunda kalması onu iyice bunaltmışCADIARZU
Her çocuğun önce anneye ihtiyacı vardır, Allah'ım kimseyi ayırmasın annesinden:1hug: Hele bu yaşta bir çocuk için zor bir durum ama daha sonraki yaşamlarını bir düzene sokmaları gerekiyor...İşin açıkçası ben arkadaşının kocasının çocuğu gerçekten istediği için değilde karısına eziyet etmek için istediğini düşünüyorum...
Versin bakalım bir müddet nasıl olsa bakamayacaklar,anneye geri getirecekler,,,Arkadaşının zayıf noktasını yakalamış kullanıyorkötükedihüso
Offfff of dertlendim şimdi,Allah kötülerle karşılaştırmasınAMİNNNNN

Zor bir dururm,Allah'ım kimsenin başına vermesin:çok üzgünüm:
Eminim arkadaşında aslında vermek istemiyordur ama hem çevresinin yani ailesinin baskıları hemde kocasının nefret ettiği suratını ikide bir görmek zorunda kalması onu iyice bunaltmışCADIARZU
Her çocuğun önce anneye ihtiyacı vardır, Allah'ım kimseyi ayırmasın annesinden:1hug: Hele bu yaşta bir çocuk için zor bir durum ama daha sonraki yaşamlarını bir düzene sokmaları gerekiyor...İşin açıkçası ben arkadaşının kocasının çocuğu gerçekten istediği için değilde karısına eziyet etmek için istediğini düşünüyorum...
Versin bakalım bir müddet nasıl olsa bakamayacaklar,anneye geri getirecekler,,,Arkadaşının zayıf noktasını yakalamış kullanıyorkötükedihüso
Offfff of dertlendim şimdi,Allah kötülerle karşılaştırmasınAMİNNNNN

arkadaşımda aynı senin kullandığın cümleleri kullandı canım ya od a böle düşünüo

bence de hiç bir anne çocuğunu vermek istemez.
hele ki çocuğunun aslında gerçekten babası tarafında istendiğini değil de kendisine eziyet etmek amacıyla kullanıldığını düşünüyorsa.
arkadaşınız böyle bir karar verdiyse bu annelik duygusunun körelmesinden değil sadece çaresizliktendir, o yüzden arkadaşınız suçlayamıyorum.

nie ben kendimi heba etcem alcam bakcam o sefasını sürcek die çocuğu vermek istiyor

Böyle düşünen bir anneden ben hiçbirşey beklemem.

Yazık o yavrucağa.Daha iki yaşındaki bebeyi sığdıramadılar biryere.
Ya benim annelik kavramım farklı yada senin arkadaşının.:1closedeyes:

Arkadaşınızın çalışmak zorunda olmasnı, bakacak kimsesi olmamasından dolayı sıkıntı yaşamasını anlıyorum ama ben kendimi heba etcem alcam bakcam o sefasını sürcek die çocuğu vermek istiyor ben h sonları gidip alırım oğlumu görürüm diyor diyorsunuz.Sefasını o sürücek ben kendimi heba edicem ne demek?Başkasının mı çocuğundan bahsediyor?Evlat bu ya nasıl söyleyebilir böyle bişeyi.Çocuğunu istemiyor ozaman.

çok zor bir durum
ama çocuk büyüükce anneden soguyacak
olayın lanse edilmeside önemli tabi
alllah kolaylık versin

pardon ama bu bahsi geçen çocuk kızmı erkekmi
aynı olay benim çevremde yaşandı.
anne erkek evladını verdi. ama ondan sonra hiç göremedi. baba çocuğu anneye kin nefret duyaraktan büyüttü.
şu anda kadın başka bir evlilik adam başka bir evlilik yaptı. ama annesiyle evlat arasında hiç ilişki yok.
o yaşta bir bebek asla verilmez.
annenin kokusuna ihtiyacı var onun.
hele inat için asla ve asla diyorum.kötükedihüso
ilerde pişman olacağı hareketi yapmasın derim.
eminim bu babada anneye kinli olartak bebeği büyütecektir
sevgilerimle
allah kolaylık versin:Saruboceq:

kusura bakmayın ama saçmalamışlar. 4 gün annede 3 gün babada. o çocuğa yazık değil mi hangi ortama alışacağını şaşırıyodur eminim. işte büyüklerin bencillikleri yüzünden olan çocuklara oluyor.

X