Anneler, Neler Hissettiniz, O İlk Günlerde?

KolikAnne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2010
2.527
44
Merhabalar. Forumda yeniyim. Daha önce açılan birçok konuyu inceledim. Fakat istediğim cevapları bulamadım. Hamilelik belirtilerini paylaşanları "Herkesin belirtisi farklıdır" diye eleştirmişler. Elbetteki herkesin belirtisi farklıdır. Ancak neden buradayız ki? Hepimizin birer doktoru var. Tıbbi soruları zaten onlara sorup cevap alıyoruz. Ancak burada benim merak ettiğim; bebeğine kavuşan anneler de bizim geçtiğimiz yollardan geçti. "Acaba bu ay hamile miyim?" diye şüpheler yaşıyarak belki de aylarını, yıllarını geçirdi. Okuduğum birçok yazıda anne olanların "O ay hissediyorsun, emin oluyorsun hamile olduğuna, bebek kendisini hissettiriyor." cümlelerine rastladım. Anne olanlar, neler hissettiniz o ilk ay? Kan ya da idrar testi yaptırıp öğrenmeden önce yaşadığınız tecrübeler nelerdi? O ay adet gününüzün geçtiğini öğrenmeden önce 1-2 hafta neler yaşadınız? Neler hissettiniz? Lütfen anne olanlar, bizim gibi bu endişeyi yaşayanlar bizimle tecrübelerinizi paylaşın. Tamam hiçbirimiz doktor değiliz, hiçbirimizin belirtileri birbirine benzemez. Ama duygularımızı, endişelerimizi, düşüncelerimizi, tecrübelerimizi paylaşmak için buradayız. Eşimizi sıkmamak ya da fazla ümitlendirmemek için onunla yeterince konuşamıyoruz, aynı şekilde annemizi, kız kardeşimizi vs. kimseyi kesin sonucu görmeden heyecanlandırmamak için onlarla konuşamıyoruz. Burada paylaşalım madem. Anne olanlar bizle o tecrübelerinizi paylaşın lütfen... a.s.

evet ben de çok merak ediyorum, başlığı görünce sevinmiştim çok ama kimse bişey yazmamış

ben yazayım o zaman :)
henüz yeni bir anne adayıyım henüz 5+2 deyim
8 aydır bebiş için uğraştık burda çok konu açmıştım
doktora gitmeler başladı ve 2 ay önce pko olduğumu öğrendim
çok üzüldüm bebişim olmas diye
geçen ay doktorum tamamen temizlenmiş dedi
ilaç vermemişti daha
ve bu ay 10 kasımda adetimden 3 gün önce idrar testinde hamile oldğumu öğrendim
yanlış mı acaba diye 3 kere yaptım
hastanede yaptırdım sonuç aynı hamileydim
ben öğrenmeden önce
mide bulantısı yaşadım
göğüslerim şişti adet olucam sandım sancılar falan aynıydı
ama öğrendiğim gün yemeğe çıktık ve yoğurt yerken sanki bana muz varmış içinde gibi geldi
deli gibi sevinmiştik darısı isteyen herkese inşallah allahın izniyle

teşekkürlerr, Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.
valla ben hamile olduğmu sanmıyom ama kayınvalidem anneme "yakında torun haberi alıcaz, içime doğuyo.diğer gelinimde de içime doğmuştu." demiş. ben de ööle heveslendim birden. artık belirtileri falan geçtik, altıncı hislere kaldı işimiz

merhaba bende 22. haftamdayım ilk öğrendiğim an geldi gözümün önüne başlığı okurken. 2yıllık ewliyim ve korunmayı bıraktıktan sonra bir kere regl oldum 2. ayımda hamile olduğumu öğrendim ama o bıraktığım ilk ay bile cok zor gecti direk psikoloji etkilenio ve bütün belirtileri yasıyorsunuz hamileliğe dair. ama ikinci ay hersey daha farklıydı rüyalar görmeye basladım cok fazla siskinlik vardı ve bulantım oluyordu ama hamileliğe yormuordum cünkü kocamla sadece 2kere görüşenilmiştik o ay ama oldu melegim geldi bana tutundu adetime 5gun kala öğrendim ve regl olmam gereken gün gecene kadar her sabah test yaptımdarısı isteyen herkese

ayyy çok güldüm
inşallah kaynananın dediği çıkar inşallah
sende hamiş olduğunu öğrenirsin

Son düzenleme:

adete 5 gün kala nasıl öğrendin ki, testler için adet gecikmesini beklemek gerekmiyo mu?

Ben bu başlığı unutmuştum bile. :) Teşekkür ederim cevap yazanlara... Kendimizi o kadar çok kaptırdık ki hamile kalabilmeye... Tek derdimiz belirtiler vs. oldu. :) Allah en hayırlı zamanda bize de bu güzel mutluluğu yaşatsın. Sizlere de sağlıklı bir 9 ay geçirmeyi ve sonrasında sağlıkla bebişinizi kucağınıza almayı nasip etsin.

adete 5 gün kala nasıl öğrendin ki, testler için adet gecikmesini beklemek gerekmiyo mu?

normalde beklemek gerekio ama belirtilerim coktu bide gördüğüm rüya beni cok etkiledi üzerine yolda gören bi arkadasım hamilemisin die sorunca içime bi kurt düştü bende test yaptım sonucu beklemeden çöpe attım 5 gun önce cıkmaz die sonra dayanmadım çöpten cıkardım baktm bi baktım ki çift çizgi:) hemen kan testi yaptırdım ordada alınca sonucu dünyalar bnm oldu darısı isteyen herkese

canım doktorun pko tedavisi için ne kullandı da pko temizlendi.Ben de pko hastasıyım da.paylaşırsan sevinirim

amiin, inşallah. inşallah Allah bana ve isteyen herkese nasip eder, sen de sağlıkla alırsın bebişini kucağına :)

tüm hamile adaylarına anne adaylarına ve annelere mrb,
ben de anne adayıyım 13.haftayı bitirdik.bu ikinci hamileliğim ilkinde ilk denemede hiç bir belirti hissetmeden hamile olduğumu öğrenmiştim.ama 5.haftasında düşük oldu.nasibi yokmuş bu dünyadan.
şimdiki hamileliğimde de ilk denemede oldu.şükürler olsun,tabi inşallah dünyaya gelmesi de nasip olur..benim belirtilerim rüyalarımdı ve durduk yere cadde ortasında uyuyacak kadar yorgun hissetmemdi kendimi.
Allah hepimize hayırlı,aklen ruhen ve fiziken sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah.

merhaba arkadaşım. öncelikle tebrik ederim,sağlıklı bir gebelik diliyorum. merak ettiğim konu rüyadan kasıt ne?? yani bebek rüyasımı yoksa farklı bi şeyler mi görüyordunun rüyanda..
birde öğrenmeden önce kasık ağrın,batma oldumu hiç) ve kasıkta seyirme( yani bişey pıt pıt eder gibi oldumu)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…