Bebek Beslenmesi Anne sutu ve mamayla beslenen 3 aylik bebek

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Seyma karaca

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2019
2
1
34
Bebeğim 3 ay 1 haftalık sariligi uzun sürdüğü için mama verdim ama kurtulamıyorum artık anne sutu de alıyor özellikle uykulu iken güzel emiyor ama uyanıkken hele de ağlıyorsa mama yemeden susmuyor aptamil 1 kullanıyorum onceleri 1 2 simdi gunde 3 ya da 4 kez 100 Ml veriyorum meme emiyor sütte var neden hala onu arıyor anlamıyorum şimdi mamadan kurtulmam mümkün mü bu aydan sonra neler yapabilirim sadece anne sutu yetmez mi artık diğer bebegim sadece anne sutu almisti

Bebeğim 3 ay 1 haftalık sariligi uzun sürdüğü için mama verdim ama kurtulamıyorum artık anne sutu de alıyor özellikle uykulu iken güzel emiyor ama uyanıkken hele de ağlıyorsa mama yemeden susmuyor aptamil 1 kullanıyorum onceleri 1 2 simdi gunde 3 ya da 4 kez 100 Ml veriyorum meme emiyor sütte var neden hala onu arıyor anlamıyorum şimdi mamadan kurtulmam mümkün mü bu aydan sonra neler yapabilirim sadece anne sutu yetmez mi artık diğer bebegim sadece anne sutu almisti
Ben de anne sütü ve akşamları 1 kere 90ml mama veriyordum, artık bıraktım. Akşamları sanki mamayı arar gibi oldu ama ısrarla vermedim ve memede tuttum, çok uykusu gelince de uyudu. Mamayı şuanda sadece herhangi bir yolculuğa çıkarsa o zaman veriyorum. Göğüs ucu yaralarım olduğu için pompa ile sağamıyorum malesef. Keşke sağabilsem de mama hiç vermesem.

Ama etrafımda ne kadar bebek doğuran varsa hepsi mama ve anne sütü ile devam ediyor. Doktorlar da önemli olan çocuğun doyması mama takviyesi gerekiyorsa yapın dedikleri için takmıyorum. Sağlıklı olsunlar her gün anne sütü de alabildikleri kadar alsınlar yeter bana 😊 bu arada bebeğim 83 günlük.

X