Bebek Beslenmesi Anne sütü hakkında

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

dilektr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2016
103
45
34
Herkese merhaba,
Anne sütü konusunda bazı sorularım olacak.

1- Örneğin saat 11:00 da sağdığım sütün üzerine ( buzdolabında saklıyorum 4derecede) sonradan sağdığım sütü ilave edip ısıtabilir miyim?
2- Isıttığım sütü ne kadar sürede bebeğime vermeliyim?
3- Philips Avent’in biboranı ile saklıyorum dolapta. Saklama poşetlerini öneren var mı?
Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim

Merhaba dilek,

Bildigim kadariyla buzdolabinda 4-5 gun civari saklayabiliyorsun sutu.
Eski sutu ve yeni sutu karistirirsan eger (arada 1 gun fark varsa mesela) ozaman eski sutun gunune dikkat etmen gerekiyor.

Bebegin kac aylik, Allah bagislasin. Umarim uzun bir süre emzirirsin bebegini
cok faydali ve cok avantajini göreceksin zaman ilerledikce iyikide emzirdim diyeceksin.

Merhabalar . Sut sagdiktan sonra disarida oda sicakliginda 4= 5 saat bozulmadan kalabiliyor kokusu eksimisse bozuldugunu anlarsiniz zaten. Buzdolabinda 3 gun dayaniyor .isilari ve sagma saatleri farkli olan sutleri birlestirmeyin . Isitilan sutte ayni disarida kalan sut gibi 4 5 saat surede vermeniz gerekiyor :) buzdolabinin nofrost bolumunde saklayacaksaniz ozel sut saklama posetlerinde saklamalisiniz 3 ay sure muhafaza edilebiliyor uzerine tarih atmayi unutmayin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…