Anne olmak istiyorum

melek melike

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2024
17
4
29
Arkadaşlar meraba yeni katildim kadinlar kulübü hep takip ediyordum mesajlarinizi okuyordum ve icimdekileri size anlatmak istiyorum 8aylik evliyim cocuk sahibi olmak istiyoruz ama ne yapsak olmuyor bide bende mantar enfesiyon var şuan ilac kullaniyorum ne yapcagimi bilmiyorum lutfen Bana yardimci olun fikirleriniz önemli benim icin

Eşimle nikahimizi yaparken beraber kan vermiştik uyumluydu bide ovalasyon testi yaptirmak ama evdeki test cok yaptim
Nikah zamanı yapılan testten bahsetmiyorum, tiroidleriniz normal mi mesela ya da hormonlarınıza bakıldı mı? Eşinize sperm testi yapıldı mı? Ovulasyon yaptınız mı anlamadım tam yazdığınızdan.

Enfeksiyona doktor ne diyor?

Nikah zamanı yapılan testten bahsetmiyorum, tiroidleriniz normal mi mesela ya da hormonlarınıza bakıldı mı? Eşinize sperm testi yapıldı mı? Ovulasyon yaptınız mı anlamadım tam yazdığınızdan.

Enfeksiyona doktor ne diyor?
Evet hormanlarima bakıldı hepsi normal eşim test yapmadi ovalasyon testi de yapmadik 3defa gittim her gittigimde mantar enfeksiyon ilaci veriyor hatta bu defa klomen de Verdi ama bi işe yaramadi bol bol su ic diyor hepsini uyguladim sonuc negatif😔

İlk etapta eşiniz spermiyogram testi versin eğer spermi normal ise sizin hormonlara bakılsın. Tabi ilk önce siz enfeksiyon için tedavinizi olun. Hormonlar normal düzeyde ise ilk işiniz klomen vs kullanmak değil vücudunuza boşuna hormon yüklemesi yapmayın. Rahim filmi çektirin tüpleriniz tıkalı olabilir işlem esnasında açılıyor çok büyük bir sıkıntı yok ise sonrasında 6 ay içerisinde kendiliğinden gebe kalma şansın mevcut olmazsa ozaman klomen femara gibi ilaçlar ile yumurtayı büyütüp çatlatma iğnesi yaparsınız. Umarım en yakın zamanda bebeğinize kavuşursunuz 🙏

İlk etapta eşiniz spermiyogram testi versin eğer spermi normal ise sizin hormonlara bakılsın. Tabi ilk önce siz enfeksiyon için tedavinizi olun. Hormonlar normal düzeyde ise ilk işiniz klomen vs kullanmak değil vücudunuza boşuna hormon yüklemesi yapmayın. Rahim filmi çektirin tüpleriniz tıkalı olabilir işlem esnasında açılıyor çok büyük bir sıkıntı yok ise sonrasında 6 ay içerisinde kendiliğinden gebe kalma şansın mevcut olmazsa ozaman klomen femara gibi ilaçlar ile yumurtayı büyütüp çatlatma iğnesi yaparsınız. Umarım en yakın zamanda bebeğinize kavuşursunuz

Ilk oncelikle cok tesekkur ederim amin insallah🤗 devlettte Rahim filmi cekmiyorlar bide bildiginiz tanidiginiz bi doktor tavsiyeniz var corlu da oturuyorum sadece hep devlete gittim buralari bilmediğim icin özel de olsa olur tavsiyenizi bekliyorum

Arkadaşlar meraba yeni katildim kadinlar kulübü hep takip ediyordum mesajlarinizi okuyordum ve icimdekileri size anlatmak istiyorum 8aylik evliyim cocuk sahibi olmak istiyoruz ama ne yapsak olmuyor bide bende mantar enfesiyon var şuan ilac kullaniyorum ne yapcagimi bilmiyorum lutfen Bana yardimci olun fikirleriniz önemli benim icin
Bende olmuyo diye doktora gittim vajinal ultrasonda biraz akıntın var dedi ve fitil bide 2 tane krem verdi ama bana hiç iyi gelmedi onları kullanmadan önce birşeyim yoktu .
Tekrar kan testi vermeye gittiğimde tahlillerim güzel çıktı sonra vitamin önerdi bana thancs women
Geçen ay kullandığım o fitil kremler bu ay tuhaf yaptı beni kaşıntı yanma idarar yaparken ağrı böyle bişey başıma gelmemişti bende de enfeksiyon var sanırım o yüzden mi olmuyo😒

Bende olmuyo diye doktora gittim vajinal ultrasonda biraz akıntın var dedi ve fitil bide 2 tane krem verdi ama bana hiç iyi gelmedi onları kullanmadan önce birşeyim yoktu .
Tekrar kan testi vermeye gittiğimde tahlillerim güzel çıktı sonra vitamin önerdi bana thancs women
Geçen ay kullandığım o fitil kremler bu ay tuhaf yaptı beni kaşıntı yanma idarar yaparken ağrı böyle bişey başıma gelmemişti bende de enfeksiyon var sanırım o yüzden mi olmuyo😒
He bide sürekli tuvalete gidiyorum
Gittikten 2 dkka sonra bı daha varmış gibi hissediyorum sizde de var mı böyle şeyler?

Ilk oncelikle cok tesekkur ederim amin insallah🤗 devlettte Rahim filmi cekmiyorlar bide bildiginiz tanidiginiz bi doktor tavsiyeniz var corlu da oturuyorum sadece hep devlete gittim buralari bilmediğim icin özel de olsa olur tavsiyenizi bekliyorum
Google a yazın Çorlu Özel kadın doğum uzmanı diye çıkar bak ben buldum olmadı özel hastaneye git. Biraz maliyetli ama yaptırmak şart. İlk önce rahim filmi şart kan hormon testi falan sonraki iş. Hormonların güzel olup tüplerin tıkalıysa dünya kadar ilacı içsen yine olmaz. İlk rahim filmi 👌🏻

Eklentiler

• IMG_9737.png
    IMG_9737.png
    164,3 KB · Görüntüleme: 7
Google a yazın Çorlu Özel kadın doğum uzmanı diye çıkar bak ben buldum olmadı özel hastaneye git. Biraz maliyetli ama yaptırmak şart. İlk önce rahim filmi şart kan hormon testi falan sonraki iş. Hormonların güzel olup tüplerin tıkalıysa dünya kadar ilacı içsen yine olmaz. İlk rahim filmi 👌🏻
Hic sorun değil maliyeti ne olursa tavsiyen icin tesekkur ederim hemen bakip gidicem belki de haklisiniz devlet bunlara onem vermiyor ilac verip yolluyor o kadar dogru soylediniz ki tüpler kapali olduktan sonra o ilaclar bi işe yaramaz ki yaramiyor da

Enfeksiyon varsa olmaz cocuģa engeldir bide fitil suresi 1hafta cok kullanmani onermem cunku Yan etki yapiyor bende kullandim daha once rahim filmi cektirdin mi tuplerden de kaynakli olabilir ben cok ilac kullandim olmadi bi işe yaramadi AZ once burdan biri ilk once rahim filmi cektirmemi onerdi ozele gidip yaptircam insallah sonuc iyi alirsam size yazarim

Enfeksiyon varsa olmaz cocuģa engeldir bide fitil suresi 1hafta cok kullanmani onermem cunku Yan etki yapiyor bende kullandim daha once rahim filmi cektirdin mi tuplerden de kaynakli olabilir ben cok ilac kullandim olmadi bi işe yaramadi AZ once burdan biri ilk once rahim filmi cektirmemi onerdi ozele gidip yaptircam insallah sonuc iyi alirsam size yazarim
İnşallah güzel sonuç alırsın🙏buraya yazarsan çok sevinirim. Evet bende okudum enfeksiyon engel diye ama doktorum öyle bişey demedi biraz akıntı var dedi firil kullandıktan sonra da bakmadı. Ben çektirmedim bu ay eşim için randevu alıcam eğer bi sıkıntı çıkmazsa rahim filmi için giderim .1 sene normal ama sağlıklı olup olmadığımızı öğrenmemiz lazım 😊

X