Anne Olmak İsteyenler Okumadan Geçmeyin!FOLİK ASİTİN ÖNEMİ...

Folik asite başlamanın bir zararı olmaz...Ama hamile kalmadan önce bir rahatsızlık ve bir eksik değeriniz varsa hem bebek hem de siizin için zararı olur...Hamile kalmadan önce mutlaka dr. gidinnnn...Artık bu şart....Günümüzde birçok sorunlu gebelik yaşanıyor...Önlem alıp gerisini Allah'a bırakmak lazım...Biz anne adayları elimizden geleni yapalım ki sonra niye yapmadık diye üzülmeyelim di mi??

bana kadın dogum doktorum "Türkler yeterince hububat ve bakliyat alıyorlar, folik asit tabletine gerek yok demisti" ve ben cok ısrar edince vermişti, kendisi de ardarda dogum yaptı.. dogal olarak almak en iyisi degil mi?

bana kadın dogum doktorum "Türkler yeterince hububat ve bakliyat alıyorlar, folik asit tabletine gerek yok demisti" ve ben cok ısrar edince vermişti, kendisi de ardarda dogum yaptı.. dogal olarak almak en iyisi degil mi?

Eğer sağlıklı ve değişik (çeşitli) şeyler yiyiyorsanız, normalinde yeterli folik asit alıyorsunuz demektir. Fakat hamile kalmak istediğiniz zaman, hamileliğinizin başlangıcında biraz daha fazla folik asite ihtiyacınız vardır. O zaman hergün 0,4 ile 0,5 miligram arası folik asit kullanmaya dikkat etmek zorundasınız.

arkadaşlar ben 17 haftalık bebeğimi anensefaliden dolayı aldırdım. sebep folik asit eksikliği dendi ama ben hamile kalmadan bir ay önce folik asit kullanmaya başladım çünkü daha öncede bir kez düşük yapmıştım arkadaşların tavsiyesi üzerine doktoruma da danışarak folik asit kullandım fakat bebeğim de böyle bir hastalık teşhisi kondu ve mecburen aldırdık ve doktorum bi sonraki gebelikte tekrarlaya bilir diyor sizce ne yapmalıyım aynı olayları tekrar yaşamaktan çok korkuyorum hem fizik olarak hemde ruh olarak psikolojim çökmüş durumda

Bilgiler için tskler
Folik asit bende çok kilo yaptı yaglanma yaptı 2 bucuk ay kullandım gunde 3 demıstı dr
çok kilo alınca bıraktım maalesef gunde 1 mı alsam acaba :S

bende folik asit kullanmaya yeni başladım 6+2 günlük hamileyim yarım almam gerektiği yazıyor eczacı öyle yazmış
içeriğinde de günlük 1 adet alın yazıyor .eczacı yazarken dikkat etmedim sormadım
nasıl alsam bilemedim
1 adet alsam çok mu olur acabaa bilgisi olan yardımcı olsun lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…