anne göğsü ve mama

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
kızlar mamaya başlayınca sütü azalan var mı ben mecburiyetten mamaya başladım oğlum kilo kaybetti 2 gün oldu mama vereli her seferinde önce emzirip sonra mama veriyorum önce göğsümü emsin diye ama sütüm azaldı böyleolup da sütüne çare bulan var mı emzirmeyi asla bırakmak istemiyorum anne sütü gibisi yok çaylardan içmek zararlı mı arttırmak için

Sık emzirmek önemli olan,emdikçe geliyor ya.Ben de önce emzirip üstüne mama veriyordum,eşim acele edip hemen mamayı yapıyordu.Sonra da çocuk 3-4 saat emmeyince otomatikman azalıyor süt.İyice emzirmek lazım,2 göğsü de.
Bir de stres yapmamak lazım.Ben acayip stres yapıyordum,süt var mı diye çocugun agzından cıkarıp sıkıyordum.Vs.
Anne sütü gibisi yoka katılıyorum,her daim temiz taze hazır nazır.Ama takviye gerekiyorsa mecbur.Ben çok zor kabullemniştim,insan acayip gurur yapıyor bu süt meselesini.Başkaları duysun istememiştim,takviye yaptığımı,eşim de eltime vs söylemişti,kavga etmiştim...Hey gidi.

valla benim oğlum beni emerken gaz sancısı çoğalıyor emzirmek bir savaşa dönüyor ter içinde kalıyorum ne emse kar diye düşünüyorum mamayı içerken sancılanmıyor bunu da anlamış değilim valla sütüm bitecek diye korkuyorum gece uykusunda acıkınca mama asla vermiyorum emziriyorum sadece yatırırken veriyorum bide gündüzleri 3defa falan yani günde120ml falan alıyo 30ml her seferinde aynısenin dediğin gibi valla ucunu sıkıyorum süt gidiyo mu diye bakkııyorum mama vermeyi hiç istemiyordum büyük mü konuştum acaba neyse sağlıklı olsunda mamayla anne sütü olmadan büyüyenlerde var çok şükür yine emziriyorum az da emse bu arada bebeğini emzirirken sancısı tutan bebeği olan varsa ne yapıyorsunuz bana da söyler misiniz

bende önce emzirip sonra mama veriyordum ilk başlarda sonra beni bıraktı bi hafta emmedi sonra yeniden başladı sistemim gene aynı önce emziriyorum sonra mama veriyorum artık alıştı bu düzene sanırım oda :) evet beni emerken sancılanıyor poposuna vuruyorum ben o esnada sanki biraz rahatlıyor gibi geliyor bana kasılmaları duruyor çünkü.bol şans sanada

ben de az da olsa mamaya başlamayı düşünüyorum.Bebişim 5 dk emiyor bırakıyor.Bir saat sonra yine acıkıyor.Bence iyice doymadan bırakıyor.Gece de 2 saatte bir acıkıp uyanıyor.Yine 5 dk emiyor.Gazlı bir bebek.Mama versem geceleri iyi olur mu acaba?

mama daha gaz yapıyomuş diye duydum kilo kaybı yoksa bence mama verme zamanla düzene girer emmesi

Bana sizi emerken gaz sancısı çekiyormuş değil de huysuzluk yapıyormuş gibi geldi.Biberonun rahatına alışıyor olabilir,çabasız akıyor o malum,hele de emziği orta akışlı ise şelale gibi bazıları.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…