Anlatmazsam delireceğim, kafayı sıyıracağım; bir bakın ne olur.

Şimdi sitede zaman zaman denk geliyoruz bebeği olmayan arkadaşlar yazıyorlar..

ışte birisi hamile kaldı kutlayamadım bile üzüntüden..
Birisi yanımda bebeğini severken üzülüyorum..
Birisi bebeğime şunu aldım deyince sinirlerim bozuluyor bana inat demiş gibi vs. vs vs...

Yani düşük yapan ya da malesef hamile kalamayen hemcinslerimizde ister istemez böyle bir psikoloji var..

Sen her ne kadar iyi niyetle, hastanede hasta kadına, kızıma şunu aldım bunu aldım, doğumgünü için şunu yapcaz falan diye ballandıra ballandıra bahsettiğin için, iyi niyetle demiş olsan bile, onun bebek psikolojisi bunu kaldırmadı ve senin konuşmaların onun sinirini bozdu..

Olay bu..Önceden de senin farketmediğin birşeylere bozulduysa, onların adına hediye almanız da üstüne tuz biber olmuş işte patlamış..

Haklı demiyorum ama git bakalım bir de ona sor..Neler anlatır...

Zırt pırt görüşmeyin..

Ben su hediye olayini cidden tam manasi ile anlamadim...zaten kavganin odak noktasida o hediye degilmi?? CADIARZU

Siz onun adina kiziniza hediye aldiniz?? Dogrumu anladim.? Abin bile kizdi hatta...niye benim haberim yok diye? :sm_confused:

Abisinin durumu yok diye, sizin adınıza kıza hediye aldık demiş..

Ne alaka ben de anlamadım..?

Kime karşı yani, doğumgününe gelen diğer misafirlere karşı abin hediye almadı diye rezil olacak diye onların adına siz aldınız?

Onlar da bozulmuş, o kadar da düşmedik bir hediye alırdık herhalde falan diye galiba..

Ben mi yanlış anlıyorum bu olayı ben de anlamadım.

Yok yaa annemlernen beraberler yani annem almış abim almış aynı kapıya çıkıyor ben almadım abimin durumuyla alakalı değil konu onun durumu var ama yengem ben derken kendi takılarını bozdurupta ben gidip aldım sanmış olaumu yaa böyle bişey..
Ayrıca bende dediğim gibi bende bebek pskolojisini bilirim bebeğime aldıklarıma değil herşeye lafediyormuş..benim oturmmamdan misafirin gelmesine benimle alakalı değil konu..annemle tartıştılar ben ona kızıyorum ortada bişey yok sen anneme niye aldın diye üzerine yürüdü olay bu ben değil..her şey...

desteğiniz için sağolun kızlar ben içimi döktüm çok dolmuştum ama kendimden dolayı değil anneme kızdı diye demkki bunlarıda görecekmişim........canım annem kıyama sana ....annem iyilik ysptı karşılığında herkes zararlı çıktı....

bana kalırsa bu olayda siz okadar da masum değilsiniz
yengenin psikolojisinin hiç normal olduğunu
düşünmüyorumm muhtemelen onu o kıvama küçücük bir
hediye olayı getirmedi
birazcık özeleştiri yaparsanız neden kaynaklandığını
bulabilirsiniz çünkübunları siz yaşadınızz
Eğer yengenizi de gerçekten seviyorsanızz EMPATı yapıp
anlamaya çalışın derim.

iyide ama ben ilkdefa oldu diyorum şoktayım beklmediğim bir şey oldu ben daha hiç yengeme 1 tek bişey demedim neye uğradığımı şaşırdık hepimiz birden oldu bu zmana kadar sevmemiş bizi kzımıda istememiş ben ona baktırmadım annem hiç bir lafetmedi bir gün geldi birden evde bağırmaya başladı nasıl alırsın diye anneme bizim paramaızla diye..beraber oturdukları için.
bana kalırsa bu olayda siz okadar da masum değilsiniz
yengenin psikolojisinin hiç normal olduğunu
düşünmüyorumm muhtemelen onu o kıvama küçücük bir
hediye olayı getirmedi
birazcık özeleştiri yaparsanız neden kaynaklandığını
bulabilirsiniz çünkübunları siz yaşadınızz
Eğer yengenizi de gerçekten seviyorsanızz EMPATİ yapıp
anlamaya çalışın derim.

Canım önceden de psikolojik rahatsızlığı varmış diyorsun... Biraz kıskançlık var....
Şimdi birde bebeğinin düşme meselesi iyice tuz biber olmuş. Psikolojisi iyice bozulmuş...
Sen anneni teskin et.. Yengenle de bu aralar görüşme...
Hatasını anlarsa zaten gelir annenden de senden de özür diler...
Eğer hatasını anlamazsa da kendisi bilir.....

canımm sen gerçekten iyi niyetli yaklaşıyor olabilirsin ama
yengenin kendi penceresinden neler yaşadığını bilmiyoruz
ben inanıyorumki senin kızını da seni de seviyordur ama her an burun buruna olmak istemiyordur
burdada senin yapabileceğin birşey yokk annenlerle
aynı binada oturuyorr mecburen görüşüyosunuzz
sende bir gelinsinn
istermisin
5 vakit kaynananlarla birlikte olmakk
üstelikk şuanda bebeğide yokk
iyice psikolojisi çökmüşş
bence şu tabloda
senin uzlaştırıcı bir tavır sergilemen

Anlattığından anladığım kadarıyla a.s.

olan oldu biten bitti kızlar üzüldüğümle kaldım umarım herşey yoluna girer canım çok sıkıldı bu kadarını haketmedim ama ben.....

canım işte bu yüzden çok iyimserim ben çünkü 2 buçuk sene k.valdemle aynı altlı üstlü oturdum ve k.pederim herşeyime karışırdı ben bu kadar sorun etmedim eşimde hiç maaş almadı 2 buçuksene verdilerse aldık ama yadırgamadıkta...yengemin durumu daha farklı çok daha iyi ama anlamdım benimde aynıydı.....benimde eşimin kardeşi bekardı o vardı evde ve hiç sorun yaratmadım ben şimdilerde de elitimle oturuyorlar ve sürekli gelirk.valdem sürekli......ben daha mutlu oluyorum onlar geldikçe.....
canımm sen gerçekten iyi niyetli yaklaşıyor olabilirsin ama
yengenin kendi penceresinden neler yaşadığını bilmiyoruz
ben inanıyorumki senin kızını da seni de seviyordur ama her an burun buruna olmak istemiyordur
burdada senin yapabileceğin birşey yokk annenlerle
aynı binada oturuyorr mecburen görüşüyosunuzz
sende bir gelinsinn
istermisin
5 vakit kaynananlarla birlikte olmakk
üstelikk şuanda bebeğide yokk
iyice psikolojisi çökmüşş
bence şu tabloda
senin uzlaştırıcı bir tavır sergilemen

Anlattığından anladığım kadarıyla a.s.

yengemin fesatlandı.şoktayım ilk defa böyle davrandı ne kadar körmüşüm en sonunda fesatlığından annem bize küçükbir hediye aldı diye anneme bağırdı üzerine yürüdü elinden gelse dövecekti bana bağırdı .....küçüçcük bebeğimden için niye ona alıp dürüyorsun diye kıyameti kopardı annemede abimedebağırdı.bana kocamın parasını yemekle suçledı..ama annmelere gidiyorum ben onun evine değilki...
ama en başından beri beni sevmiyormuş abimde zaten tartışmadan sonra dedi anlattı abimin bizimle vakit geçirmesini bana gelmesini istemiyormuş.ben ne yaptım ona anlamdım valla...annem ve benden kötüsü olmadı....bağırdı bize demediğini komadı...

canım bikere annenlere gidip gelmene veya orada kalmana karışmaya kesinlikle hakkı yok
araya mesafe koy ama annendende onun yüzünden uzak kalma kıskançlığıda hasetliğide kendisine kalsın

Anlamaya çalıştım, tabi anladığımı sanmıyorum ama benim takıldığım konu yengenizle anneniz aynı evdemi yaşıyorlar. Eğer öyleyse sizin sık gitmeniz yengenizi sıkmıştır. Her ne kadar karşı olsamda burada açılan konularda arkadaşların yorumları artık o evin gelinin evi olduğu ve o eve zırt pırt gidemeyeceğiniz konusudur.
Hediye konusuna gelince bu konuyu hiç anlamadım.

annem benim bebeğime hediye aldı diye kıyameti kopardı..bu yani....bize bişey alınmasını istemiyormuş....
Anlamaya çalıştım, tabi anladığımı sanmıyorum ama benim takıldığım konu yengenizle anneniz aynı evdemi yaşıyorlar. Eğer öyleyse sizin sık gitmeniz yengenizi sıkmıştır. Her ne kadar karşı olsamda burada açılan konularda arkadaşların yorumları artık o evin gelinin evi olduğu ve o eve zırt pırt gidemeyeceğiniz konusudur.
Hediye konusuna gelince bu konuyu hiç anlamadım.

peki annenizin evini de abiniz mi geçindiriyor da ,
alınan hediyeye laf söyleme hakkını buluyor kendisinde ki,
öyle bile olsa söyleme hakkı yok...
olay çok basit ama bu kadar büyümüş ki,
birikimler dışarı taşmış ve etekteki taşlar dökülmüş...
değer mi sizce...bence değmez,o anneciğinizin
üzülmesine hiç değmez hemde...
bence siz çocukları ve gelini olarak
annenizin gönlünü nasıl alacaksınız,bunu düşünün ilk önce...
sevgiler...

başta uzun olmuş herkes şikayet etmiş şimdide silmişin ......hiç ayrıntı yok .neden bu kadar sinirlendi..........
üzerinize yürüyecek kadar ne oldu...
anlıyamadım sadece çocuga alınan bir kaç şey içinmi yoksa biriktirip patladımı yengen.........

annenizin sizin bebeginize hediye almasına karışmaya hakkı yok bence.yaşadıkları gerçekten üzücü ama bu demek degil ki üzüntüsünü sıkıntısını başkalarından çıkarmaya hakkı yok.bence abinizle konuşun psikolojik destek alsın.yoksa hem etrafındaki insanları hemde kendini mutsuz etmeye devam eder.allah yardımcınız olsun.

canım uzun olmasının sebebi kavga anında yengemin anneme dedikleriydi sinirimden hepsini tek tek yazmışım yoksa inan hiç bir şey yoktu güle oynaya oturulup dırılıyordu ondan zaten şoka girdik hepimiz sadec 1 hediye neden annem aldı nasıl alır diye abartıp abime bağıdı sonrada olaylar anneme ardından bana sıçradı sonrada kavga etti bizimle ianın kii dediği tek şeyde niye aldın nasıl alırd-sın alma onlara sürüekli kızımn ismini dedi ona ona alma diye benim bebeğim daha yaşına yeni girecek....zararı yok tamm benim gelip gitmem den rahatsız oluyorsa deseydi baştan ama inanınkii ben gitmeyeyim hemn o gelirdi bana yani ben anlamdım...annemlerin geçimi var abiinde maaşıvar ama babam hacıya gitti gelincede para alıcaktı birilrinden onunla borçlarını kapatacaktı adam dolandırdı kaçtı sadece bizi değil kaç tane şehirde yatı yakalandı ama paramaızı almadık budurumdada abimin maaaşı üzerine mecburen para çekildi yok yani kasıtlı bişey yok yengemde kavgada bizim paramız dedi ama babamda alıyor şuan babamın parasıyla yeniliyor abimin parasıylada fdolandırıcı yüzünden olan borç ödeniyor.muhtaçlıklarıda yok ALLAH ŞÜKÜR....
başta uzun olmuş herkes şikayet etmiş şimdide silmişin ......hiç ayrıntı yok .neden bu kadar sinirlendi..........
üzerinize yürüyecek kadar ne oldu...
anlıyamadım sadece çocuga alınan bir kaç şey içinmi yoksa biriktirip patladımı yengen.........

konu silmek yasaktır, editlemek yasaktır ...konunuz incelemede
konu sahibi isteği üzerine konu kapanmıştır

X